Patarimai keliaujantiems į Havajus

ŠALIES SPECIFIKA


Havajai- 50-oji JAV valstija (nuo 1959 m. rugpjūčio 21 d.). Tai yra kelių salų grupė Ramiajame vandenyne, priklausanti Polinezijai; vulkaninės kilmės (susidarė išsiveržus ugnikalniams po vandeniu).


PIRKINIAI


Havajų gitara – okulelė, makadamijos riešutai, havajietiškos muzikos įrašai, tradicinės havajietiškos girliandos.


TRANSPORTAS


Keliauti galite įvairiais būdais. Autobusu, taksi, nuomotu automobiliu ar mopedu. Didžioji dalis turistų nuomoja automobilį oro uoste. Daugumoje salų yra maršrutiniai autobusai, taksi.


ARBATPINIGIAI


Tai kone "konstitucinė" norma. Jeigu paliksite mažiau nei 10 proc., pasielgsite nemandagiai. Tokiu atveju prie jūsų priėjęs vadybininkas pasiteiraus, kas buvo negerai. "Gerų klientų" arbatpinigiai sudaro iki 25 proc. užsakymo sumos.


SVEIKATA


Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Havajus skiepytis nėra būtina.


MUZIKA


Havajai ir muzika – du neatsiejami dalykai. Muzikos ir šokių, lankantis šioje šalyje, lydimi būsite visada ir visur. Havajietiška salsa – skambant lengvai gitaros muzikai – tai pati populiariausia linksmybių dalis.