Havajai | Apie Havajus

Bendra informacija apie Havajus, Havajų miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Havajų klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Havajuose.

Havajai- 50-oji JAV valstija (nuo 1959 m. rugpjūčio 21 d.). Tai yra kelių salų grupė Ramiajame vandenyne, priklausanti Polinezijai; vulkaninės kilmės (susidarė išsiveržus ugnikalniams po vandeniu).

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 29 311 km²

Sostinė-Honolulu (374 701gyventojai)       

Gyventojų skaičius- 1 360 301 gyventojų.

Kitos svarbios salos-Maui (144,444 gyventojai) Oahu (953 207 gyventojai)

Religija- Havajiečiai tiki į daug dievų.

Kalba- valstybinė kalba anglų ir havajiečių.

Elektros srovė- Visoje saloje 120-140voltų. Elektros kištukai ir rozetės yra amerikietiško tipo.

Pinigai-Havajų doleris.

MUITINĖ:       

Vykstant į Havajus vizos yra nereikalingos, tačiau reikia gauti ESTA (elektroninį leidimą). Pasas, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Havajai reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Su savimi galima vežtis iki 2,5l. alkoholio, 400 cigarečių, 500g. rūkomojo tabako ir 50 cigarų.

Telefonas- Telefono šalies kodas iš Havajų +1808, į Havajus 00         

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- Tai kone "konstitucinė" norma. Jeigu paliksite mažiau nei 10 proc., pasielgsite nemandagiai. Tokiu atveju prie jūsų priėjęs vadybininkas pasiteiraus, kas buvo negerai. "Gerų klientų" arbatpinigiai sudaro iki 25 proc. užsakymo sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Havajus skiepytis nėra būtina.

Klimatas-  Oro temperatūra jūros lygyje svyruoja nuo 29-32 °C vasaros mėnesiais iki 18-21 °C žiemą. Oras žemumose retai įšyla virš 32 °C ar atvėsta žemiau 16 °C. Tačiau aukštumose žymiai vėsiau: Mauna Loa, Mauna Kea ir Haleakalą žiemomis kartais uždengia sniegas. Vandenyno vandens temperatūra ties Havajais svyruoja nuo 23 °C vasario mėnesį iki 27 °C rugsėjį. Pavėjinėje salų pusėje vanduo kai kuriomis itin šiltomis dienomis gali trumpam įšilti iki 32 °C, bet tai nėra įprastas reiškinys. Nors Havajų orus daugiausiai lemia pasatai, čia kyla ir vietiniai vėjai, kai kuriose vietovėse pasiekiantys 100-160 km/val. greitį (Kula ir Lahaina vietovėse, vakariniuose Haleakalos šlaituose Maui saloje).Lietūs vietomis labai gausūs: įprasta, kad priešvėjinėje salų pusėje per dieną trumpai palytų iki 10 kartų. Audrų sezonas trunka nuo rugpjūčio iki kovo imtinai, paprastai tuo laikotarpiu prasiaučia šešios – septynios stiprios audros, atnešančios gausius kritulius. Uraganų sezonas prasideda liepą ir trunka iki lapkričio. Labai stiprių uraganų pasitaiko retai, tik kas keliolika metų.

Maistas ir gėrimai- nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo geriau pirkti buteliuose. Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių. Havajų virtuvės pagrindą sudaro aitriosios paprikos, žuvis. Žuvis verdama, kepama, troškinama, marinuojama (citrinų sultyse, kepama su laurų lapais ir krapų stiebeliais). Didžiausią įtaką salyno virtuvei padarė Japonija, taigi čia daug žuvų, jūros gėrybių, ryžių.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP