Gvatemala

Patarimiai keliaujantiems į Gvatemalą. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Gvatemalą

ŠALIES SPECIFIKA

Valstybė Centrinėje Amerikoje Šiaurės Amerikos žemyne. Ribojasi su Meksika šiaurėje, Belizu šiaurės rytuose, Hondūru ir Salvadoru pietryčiuose, taip pat su Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra. Šalis pasižymi savo istoriniu palikimu, tankiais atogrąžų miškais ir juodo smėlio paplūdimiais ir gyvomis senosiomis vietinių gyventojų tradicijomis. Šalyje yra 11 nacionalinių parkų ir rezervatų, turinčių įvairią florą ir fauną. Gvatemaloje yra giliausias ežeras Centrinėje Amerikoje – Atitlanas, jo gylis – 340 m. Visi šalies ežerai žavi savo grynumu ir vaizdingumu. Vulkanų pėdose, esančiose šalia ežero, gyvena majų genties palikuonys. Nors ir majų civilizacija seniai sunyko, gvatemaliečiai laiko save tiesioginiais majų palikuoniais ir tuo labai didžiuojasi. Gvatemala pasižymi didele tradicinės muzikos įvairove. Nacionalinis instrumentas – marimba. Populiarūs šalyje muzikiniai stiliai – karibų muzika, salsa, punta, majų liaudies muzika, latina pop, mariači, rokas.

PIRKINIAI

Ron Zacapa romas, kava, juvelyrikos dirbiniai, tradicinė tekstilė, keramika, kaukės, quetzalteca likeris.

TRANSPORTAS

Galima išsinuomoti automobilį, tačiau Lotynų Amerikos eismas europiečiui kelia šiek tiek iššūkių. Po šalį važinėja senieji amerikietiški mokyklos autobusai. Kelionė jais yra pigi, autobusas sustos bet kur ir dėl kiekvieno. Įprasti ir patogesni autobusai yra šiek tiek brangesni ir važiuoja tik pagrindiniais šalies keliais. Taip pat yra autobusai, vežantys turistus į pagrindines turistų pamėgtas vietas.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Reikia pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, revakcinuotis nuo stabligės ir difterijos.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP