Gvatemala | Apie Gvatemalą

Bendra informacija apie Gvatemalą, Gvatemalos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Gvatemalos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Gvatemaloje.

Gvatemala- valstybė Centrinėje Amerikoje, Šiaurės Amerikos žemyne. Ribojasi su Meksika šiaurėje, Belizu šiaurės rytuose, Hondūru ir Salvadoru pietryčiuose, taip pat su Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra. Šalis žymi savo istoriniu palikimu, gamtine įvairove ir gyvomis senosiomis vietinių gyventojų tradicijomis.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 108 890 km²

Sostinė-Gvatemala (994 900 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 12 293 545 gyventojų

Religija- Romos katalikai, protestantai, tradicinio vietinio tikėjimo išpažinėjai.

Kalba-Ispanų

Elektros srovė-visoje šalyje 120voltų.

Pinigai-Gvatemalos ketsalis, JAV doleris.

MUITINĖ:

Vykstant į Gvatemala vizos yra nereikalingos, tačiau reikia gauti ESTA (elektroninį leidimą). Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Gvatemala reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Gvatemalos +502, į Gvatemala 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Reikia pasiskiepyti nuo Geltonojo drugio, Maliarijos, Hepatito A ir B, Vidurių šiltinės. Revakcinacija nuo stabligės ir difterijos.

Klimatas- Būdingas klimatas – subektvatorinis. Kadangi šalies paviršius labai nevienodas, temperatūros gan skirtingos. Ramiojo vandenyno pakrantėje vidutinė temperatūra yra 30 °C, o plynaukštėse, iškilusiose daugiau kaip 1800 m, įprasta temperatūra – nuo 10 °C iki 16 °C. Per metus iškrenta nuo 500–1000 mm kritulių pietvakariuose iki 2000–2500 mm kalnyne. Iš Karibų jūros kartais atslenka galingi uraganai. Žalos pridaro ne tik jų sukelti potvyniai, bet ir aukštumų šlaituose kylančios nuošliaužos.

Maistas ir gėrimai-Negerti vandens iš čiaupo ir nevalgyti neplautų vaisių ir daržovių. Šios virtuvės pagrindą sudaro daržovės (dažniausiai kukurūzai,  pupos), ryžiai ir citrusiniai vaisiai (ypač bananai), kepta mėsa (vištiena), kava, apvalūs ploni kukurūzų paplotėliai su mėsa, sūriu (tortilijos), aštriųjų pipirų padažai, žalumynai ir pagardai. Bananai gvatemaliečiams – tai pagrindinis maistas. Jie gali būti valgomi švieži, kepti, virti, galima su jais gaminti mišrainę, virti kompotą, dažnai gaminamas patiekalas „Mansanitas de papa“ , imituojantis obuolius. Kepti driežai – vietinių gyventojų delikatesas.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP