Danija | Apie Daniją

Tai valstybė Europos šiaurinėje dalyje, tarp Baltijos ir Šiaurės jūros. Įsikūrusi Jutlandijos pusiasalyje ir aplinkinėse salose: Danijos salyne, Šiaurės Fryzų salose, Bornholme. Jutlandijos pietuose ribojasi su Vokietija (vienintelė sausumos siena – 68 km ilgio). Vikingai, Hansas Kristianas Andersenas, daniškas dizainas, Lego ir naujoji šiaurietiška virtuvė – ši maža šalelė apima viską. Danai vis yra išrenkami laimingiausia ir gyvybingiausia tauta pasaulyje arba bent jau lieka penketuke. Danija yra viena iš labiausiai išsivysčiusių ir moderniausių šalių pasaulyje, gyvenimo kokybė šalyje yra labai aukšta. Miestai yra kompaktiški ir labai patogūs, keliauti Danijoje yra labai paprasta. Nors ir Danija neturi savo kaimynių gamtinės didybės, tačiau jos ramūs paprastučiai kraštovaizdžiai yra verti dėmesio. Danija savo dviračių kultūra neatsilieka nuo Nyderlandų.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 43 094 km².

Gyventojų skaičius: 5 564 219.

Sostinė: Kopenhaga (509 861 gyventojų).

Kalba: danų.

Valiuta: Danijos krona.

Religija: 79% liuteronybė.

Telefonas: +45.

Elektros srovė: 220-240 voltų, europietiško tipo kištukai ir rozetės.

KLIMATAS

Vidutinių platumų jūrinis, švelnesnis, palyginus su kitomis Skandinavijos šalimis. Klimatui įtakos turi šiltoji Šiaurės Atlanto srovė, dėl to žiemą oro temperatūra paprastai nenukrenta žemiau 0 °C. Nepaisant to, Danija yra vėjuotas ir lietingas kraštas, daugiausia kritulių – rudenį ir žiemą, tačiau sniegas iškrenta nedažnai, o jei ir iškrenta – ilgai neužsilaiko. Vasaros čia nėra karštos – liepos mėnesio vidutinė temperatūra 15-17 °C. Apskritai orai Danijoje labai permainingi.

KĄ APLANKYTI

Kopenhaga – 850-metis uostas yra išlaikęs istorinį vaizdą dėmesys krypsta į miesto inovatyvumą. 40% visos Danijos pramonės yra šiame mieste. Pagrindinė miesto įžymybė yra Undinėlės paminklas, taip pat yra išlikę Rosenborg, Charlottenborg ir Christiansborg parlamento rūmai, Amalienborgo rūmų kompleksas. Kopenhagos apylinkėse yra Bernstorfo ir Fredensbergo pilys, Frederiksbergo priemiestyje galima pasigrožėti Frederiksbergo rūmais ir jų sodais. Šiauriau nuo Kopenhagos įsikūrusiame Helsingioro mieste galima pamatyti XVI a. pilį. Pilyje vyko V. Šekspyro „Hamleto“ veiksmas. Ribe – Danijos pats seniausias viduramžių miestelis, turintis XXII a. katedrą. Legolandas kiekvienais metais sulaukia nemažai mažųjų lankytojų su tėvais. Orhusas, Bornholmo ir Erės salos irgi yra lankytini.

Kelionės į Daniją nuo
1034 €
Kelionės

MAISTAS IR GĖRIMAI

Tradiciniai patiekalai – sotūs ir gana riebūs, dauguma gaminami iš nuo seno danų valstiečių augintų ir gamintų produktų: kiaulienos, jūros gėrybių, grūdų, pieno, vaisių ir daržovių. Populiariausias daniškas patiekalas yra sumuštinis (smorrebrod), paprastai gaminamas iš ruginės duonos, užtepamas sviestu. Ant viršaus dedama jautiena, kiauliena, lašiša, krevetės, sūris, salotos ar kitas priedas. Taip pat danai mėgsta šaltą sūdytą silkę, rūkytą ungurį, „frikadeller“ (kotletukai) su bulvių salotomis. Danai užsiima aludaryste. Carlsberg – žinomiausias daniškas alus.

MUITINĖ

Vykstant į Daniją vizos nereikia, užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10 litrų alkoholinių gėrimų.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Skiepai yra nereikalingi.

TRANSPORTAS

Visi didesni miestai turi maršrutinius autobusus, kursuoja ir tarpmiestiniai autobusai. Traukinio kelionės nėra labai pigios, bet traukiniai yra modernūs, patogūs ir greiti. Daniją patogiausia būtų apvažinėti automobiliu. Mieste galima važinėti ir dviračiu, visi miestai yra pilni dviračių takų.

SUVENYRAI

Vikingų stiliaus papuošalai, skaros, Hanso Kristiano Anderseno knygutės, knygų herojų atributika, daniški sviestiniai sausainiai, magnetukai, raktų pakabukai.

ARBATPINIGIAI

Skandinavijos šalyse arbatpinigių palikti nepriimta, nes aptarnavimo mokestis (7-10%) yra įtrauktas į sąskaitą. Taksi, grožio salonuose mokama taip pat tik pagal sąskaitą. Išimtis – nešikai: jiems duodamas euras ar du. Jeigu jums patiko viešbučio aptarnavimas, galite palikti arbatpinigių kambarinėms ir portjė: matomoje vietoje būna padėta dėžutė su lentele „1 eu“.

Kelionės į Daniją nuo
1034 €
Kelionės