Bolivija | Apie Boliviją

Bolivija-valstybė Pietų Amerikos žemyno širdyje. Dėl savo izoliuotumo ir aukštikalnėse įsikūrusių gyvenviečių Bolivija praminta Pietų Amerikos Tibetu.Šalis vakarinėje dalyje remiasi į snieguotas Andų viršūnes, o jos rytinėje pusėje – Amazonės baseino upių suformuotas kraštovaizdis, drėgnieji atogrąžų miškai ir pelkynai.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 1 098 581 km²

Sostinė- Sukrė (247 000 gyventojų)Gyventojų skaičius- 9 119 152 gyventojųReligija-Romos katalikaiKalba-valstybinė kalba ispanų, kečujų, aimarų, gvaranių ir dar 33 kitosElektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų.Pinigai-BolivianasMuitinė- 200 vnt. cigarečių ir 100 vnt. Cigarų, 1 l alkoholinio gėrimo (vyresniems nei 21 m. amžiaus)Telefonas-šalies kodas skambinant iš Bolivijos +591.Reikalingi dokumentai- Lietuvos Respublikos pasas.

VIZOS

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Boliviją reikia pasiskiepyti nuo Geltonojo drugio, Maliarijos, Hepatito A ir B.

KLIMATAS

Bolivijoje klimatas labiau priklauso nuo vietovės ar aukščio virš jūros lygio, negu nuo sezono. Vyrauja tropinis žemyninis klimatas, o šiaurinėje šalies dalyje – musoninis subekvatorinis. Bolivijoje žiema trunka nuo gegužės iki spalio ir yra vadinama sausuoju sezonu. Dėl to tai – palankiausias metas lankytis šalyje. Tačiau tuo metu ir turistų skaičius yra didžiausias. Vasara – tai lietingasis sezonas, prasidedantis lapkritį ir trunkantis iki balandžio. Liūčių sezonu kai kurie keliai tampa nepravažiuojamais, ypač šalies žemumų rajonuose.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Nors tradiciškai, kaip ir daugelis Lotynų Amerikos šalių, Bolivijos virtuvėje jaučiama ispanų virtuvės įtaka, tačiau kiekvienas šalies rajonas turi savitas kulinarines tradicijas.

KAINOS

Pragyvenimas šioje šalyje yra labai pigus. Pagrindinis patiekalas paprastoje kavinėje jums atsieis 2,62 €; Vakarienė dviems, vidutinio lygio restorane (trijų dalių) 15,73 €; Jei norite greito maisto, standartinis McDonalds nedidelis kompleksas kainuoja 4.59 €; Cappuccino (normalus dydis) atsigersite už 2,16 €; Vanduo (0,33l mažas butelis) 0.65€.

TRANSPORTAS

Dažniausiai Bolivijoje yra keliaujama viešuoju transportu, vienkartinio bilietėlio kaina autobusu kainuoja 0,26 €. Svarbu paminėti, kad už kiekvieną lagaminą reikia susimokėti atskirai. Judant mieste palankiausias sprendimas laiko ir kainos atvžilgiu būtų Taxi, taip pat miestuose veikia Uber paslauga. Naudokitės tik teisėtų įmonių paslaugomis.

KĄ APLANKYTI/KĄ PAMATYTI

Ujūnio druskožemis, La Pasas, Tihuanakas, Titikakos ežeras, Sukrė, Sero Rikas, Madidi Nacionalinis parkas, Jungaso kelias (Mirties kelias), Sorata, Amazonės džiunglės, Isla del Sol, Kolorado lagūna, Verdės lagūna.

EKSKURSIJOS 

Pažintinė ekskursija po šalies sostinę Sukrę tikrai būtina lankantis Bolivijoje, o jei esate indėnų gerbėjai, privalu apsilankyti Indėnų meno muziejuje. Antroji šalies sostinė, mat čia įsikūrusi visa šalies valdžia – La Pasas, tai dėmesio vertas miestas. Nepaisant visų lankytinų vietelių, miestas garsėja didžiule religine švente – Fiesta del Gran Poder, Savarankiškai ar pasinaudoję gido paslaugomis aplankykite Raudonąją lagūną, Mėnulio slėnį, druskožemio dykumą, Amboro ir Madidi nacionalinius parkus.

REIKALINGI DOKUMENTAI

Lietuvos respublikos piliečiams, keliaujantiems į Boliviją būtina turėti galiojantį pasą, trumpalaikiam buvimui šalyje Lietuvos respublikos piliečiams viza nereikalinga.Lauktuvės/suvenyrai iš šalies- La Pase įsikūręs Raganų turgelis gali šiek tiek šiurpinti prekių unikalumu, tačiau originalių lauktuvių, tokių kaip kaukolės ar Vudu lėlės, įvairūs rankų darbo talismanai, raktų pakabukai ir šaldytuvo magnetai.