Patarimai keliaujantiems į Bahamus

ŠALIES SPECIFIKA


Bahamų salos tai daugybės žydrų atspalvių vandenynas, nuo kojų byrantis baltas smėlis, tolumoje plaukiančios jachtos, šviežios sultys ir gardus maistas, užburiantis povandeninis pasaulis, Kristupo Kolumbo atrastas Naujasis Pasaulis, piratų laikus menanti istorija, vieta Rojuje – tai nepakartojamo grožio Bahamų salynas. Tarp Floridos pusiasalio ir Kubos išsidėsčiusios 700 salų, iš kurių 30 yra gyvenamos, ir 2500 rifų – atvirukinio grožio vietos vilioja turistus tiek poilsiu, tiek įvairiomis pramogomis. Vandenys, supantys Bahamų salas yra švariausi ir spalvingiausi, o paplūdimiai vieni gražiausių pasaulyje. Teigiama, kad čia 1492 m. išsilaipino Kristupas Kolumbas taip pakeisdamas pasaulio istoriją. Daug vietinių gyventojų buvo išvežti kaip vergai, daug mirė nuo atvežtų ligų. Iki XVII a. salos liko beveik negyvenamos, kai britai pastatė pirmąsias gyvenvietes, vėliau sala tapo piratų prieglobsčiu. Dabar tai vienas gražiausių ir prabangiausių pasaulio kurortų, žavintis tiek sekliomis pakrantėmis, tiek giliomis vandenyno ertmėmis, koralais, saulėtomis dienomis ir svajonių paplūdimiais.


PIRKINIAI


Autentiškiausi suvenyrai iš Bahamų: tradicinių Bahamų moliuskų kriauklių perlų juvelyrika; tropinių skonių naminės uogienės ir želė; Junkanoo karnavalo atributika – dekoracijos, juvelyrika, paveikslai; jūros gyvūnų medžio drožiniai; rankų darbo bahamiečių lėlės; spalvinga batika puošti krepšiai, drabužiai, staltiesės; prekės iš šiaudų ar palmių lapų – krepšiai, skrybėlės; iš kriauklių pagaminti šaukšteliai ar dubenėliai; skulptūros, išdrožinėtos iš kokoso ir kt.


TRANSPORTAS


Transportas tarp salų – laivai, keltai, kateriai, lėktuvai (61 oro uostas, iš kurių 3 yra didieji). Salose keliaujama autobusais, taksi, nuomotais automobiliais. Eismas vyksta kairiąja kelio puse.


ARBATPINIGIAI


Arbatpinigiai už patarnavimus restoranuose paprastai paliekami 10% nuo sumos arba jau būna įtraukti į sąskaitą.


SVEIKATA


Vykstant į Bahamų salas rekomenduojama pasiskiepyti ar atnaujinti skiepus nuo difterijos, stabligės, poliomielito, vidurių šiltinės, hepatito A. Medicininės priežiūros lygis čia pagrįstas JAV priimtais standartais ir yra labai aukštas. Salose buvo atidaryta daugiau kaip dvidešimt šiuolaikinių medicinos įstaigų, kuriose dirba visų rūšių sveikatos priežiūros specialistai. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo.


MUZIKA


Labai populiari gyva muzika