Patarimai keliaujantiems į Azerbaidžaną

ŠALIES SPECIFIKA


Valstybė, esanti Kaukazo regione, Kaspijos jūros pakrantėje. Azerbaidžanas priklausė Sovietų Sąjungai iki pat jos žlugimo 1991 metais. Iki šiol su vyresniais vietiniais gyventojais galima susikalbėti rusiškai. Vis dėlto šalis sparčiai keičiasi. Atradus joje naftos, imta investuoti į įvairias pramonės šakas. Labiausiai išaugęs ir moderniausias miestas yra Baku – šalies sostinė, kur ir traukia visi turistų srautai.


PIRKINIAI


Kilimai, tradiciniai papuošalai, armudu stiklinės arbatai, bakgamono stalo žaidimas, tradicinė keramika.


TRANSPORTAS


Oro transportas. Heydar Aliyev tarptautinis oro uostas (GYD), įsikūręs apie 20 km nuo Baku, yra vienas svarbiausių oro uostų šalyje. Per jį kasmet skrenda daugiau nei 6 mln. keleivių.
Žemės transportas. Baku veikia kelios metro linijos, kuriomis patogu keliauti po visą sostinę. Azerbaidžane neseniai rekonstruota didelė dalis greitkelių, kurie jungia didesnius miestus ir tęsiasi iki pat Sakartvelo sienos. Geležinkelių tinklas šalyje yra gana išvystytas, tačiau traukiniai nebėra nauji ir kelionė jais truks ilgiau nei kitomis transporto priemonėmis. Geriausias pasirinkimas keliauti po šalį būtų autobusais. Jie patogūs ir gana greiti. Tačiau norintiems keliauti nepriklausomai nuo autobusų tvarkaraščių ir maršrutų, galima išsinuomoti automobilį. Tai apsimoka, nes degalų kainos Azerbaidžane yra tris kartus mažesnės nei Lietuvoje.


ŽMONĖS


Gyventojai linksmi ir nuoširdūs. Čia stiprūs giminystės ryšiai; sunkią akimirką giminaičiai visuomet palaiko vieni kitus.


MUZIKA


Azerbaidžaniečiai mėgsta muziką ir poeziją. Vienas iš populiarių muzikos žanrų vadinamas mugam, — akompanuojant liaudies instrumentais, dainininkas atlieka klasikines azerų balades. Jis turi gerai išmokti tradicinį mugam repertuarą ir gebėti improvizuoti.