Austrija | Apie Austriją

Bendra informacija apie Austriją, Austrijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Austrijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Austrijoje.

Austrija-miškinga kalnų šalis, viliojanti snieguotomis Alpių viršūnėmis bei plačiomis alpių pievomis. Austrija traukia ir kalnų slidinėjimo entuziastus, ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjus, o šalies miestuose galima aplankyti daugybę kultūrinių objektų. Šalyje gausu senovinių vienuolynų, pilių, viduramžiškų senamiesčių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas-83 871 km²

Sostinė-Viena (1 697 982 gyventojų)

Gyventojų skaičius-8 376 761 gyventojų

Religija-73,6% Romos katalikai

Kalba-valstybinė kalba vokiečių, atskiruose regionuose kroatų, slovėnų, vengrų

Elektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų. Europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai-Euras

MUITINĖ:

Vykstant į Austriją vizos yra nereikalingos, galima vykti su tapatybės kortele, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Austrija reikalauja, kad turisto pasas (tapatybės kortelė)  galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Į Austriją galima vežtis su savimi iki 800cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Austrijos +43, į Austriją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepytis nereikia.

Klimatas- alpinis, vidutinis kontinentinis, palyginti drėgnas. Žiemos palyginti švelnios. Vidutinė sausio temperatūra siekia 0- 5 °C šalčio.

Alpėse dėl sudėtingo jų reljefo klimatas itin įvairus. Kalnuose kylant aukštyn, vidutinė temperatūra kas 100 m mažėja 0,5 - 0,6 °C, dėl to dideliame aukštyje viešpatauja šaltas alpiškasis klimatas.

Maistas ir gėrimai- Įvairiuose šalies rajonuose būdingas savitas valgių gaminimo būdas, tačiau labiausiai mėgstami Vienos kepsniai (Wiener Braten), Zalcburgo kukuliai (Salzburg Knödel), Vienos šnicelis (Wiener Schnitzel), jautienos sultinys (Wiener Tafelspitz), kepenėlių kukuliai (sriubai) (Leberreis) ir kiti.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP