Armėnija

Patarimiai keliaujantiems į Armėniją. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Armėniją

ŠALIES SPECIFIKA

Armėnija yra mažiausia iš trijų užkaukazės valstybių (29.800 kv.km), tačiau turinti seną istoriją, savitą kultūrą ir papročius. 301 m. priėmusi krikščionybę, o penktame amžiuje sukūrusi raštą armėnų tauta išlaikė savitumą ir atkūrė prarastą valstybingumą , kuris kartu su tikėjimu ir tradicijomis tapo tautos išlikimo garantu.

PIRKINIAI

Vynas, džiovinti vaisiai, papuošalai, kilimai, armėniškas konjakas, keramikos dirbiniai, medžio drožiniai, uogų ir vaisių džemai, chalva.

TRANSPORTAS

Transportas Armėnijoje išvystytas yra ganėtinai pigus. Tarp didesnių miestų susisiekimas autobusais ir mikroautobusais. Šalyje važinėja ir traukiniai, tačiau jie ganėtinai lėti. Turistai visuomet gali išsinuomoti taksi automobilį - kuo Jūsų daugiau, tuo mažiau mokėsite. Kadangi dauguma jų neturi taksometrų, tad kainą reikėtų suderėti iš anksto.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

ŽMONĖS

Labai stiprus šeimos kultas. Tėvas šeimoje yra karalius, o vyriausias brolis yra jo dešinioji ranka. Vaikai užaugę neskuba pabėgti nuo tėvų.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP