Patarimai keliaujantiems į Armėniją

ŠALIES SPECIFIKA


Armėnija yra mažiausia iš trijų užkaukazės valstybių (29.800 kv.km), tačiau turinti seną istoriją, savitą kultūrą ir papročius. 301 m. priėmusi krikščionybę, o penktame amžiuje sukūrusi raštą armėnų tauta išlaikė savitumą ir atkūrė prarastą valstybingumą , kuris kartu su tikėjimu ir tradicijomis tapo tautos išlikimo garantu.


PIRKINIAI


Vynas, džiovinti vaisiai, papuošalai, kilimai, armėniškas konjakas, keramikos dirbiniai, medžio drožiniai, uogų ir vaisių džemai, chalva.


TRANSPORTAS


Transportas Armėnijoje išvystytas yra ganėtinai pigus. Tarp didesnių miestų susisiekimas autobusais ir mikroautobusais. Šalyje važinėja ir traukiniai, tačiau jie ganėtinai lėti. Turistai visuomet gali išsinuomoti taksi automobilį - kuo Jūsų daugiau, tuo mažiau mokėsite. Kadangi dauguma jų neturi taksometrų, tad kainą reikėtų suderėti iš anksto.


ARBATPINIGIAI


Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.


ŽMONĖS


Labai stiprus šeimos kultas. Tėvas šeimoje yra karalius, o vyriausias brolis yra jo dešinioji ranka. Vaikai užaugę neskuba pabėgti nuo tėvų.


SVEIKATA


Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B.