Armėnija | Apie Armėniją

Armėnija- Armėnija yra mažiausia iš trijų užkaukazės valstybių (29.800 kv.km), tačiau turinti seną istoriją, savitą kultūrą ir papročius. 301 m. priėmusi krikščionybę, o penktame amžiuje sukūrusi raštą armėnų tauta išlaikė savitumą ir atkūrė prarastą valstybingumą , kuris kartu su tikėjimu ir tradicijomis tapo tautos išlikimo garantu.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 29 800 km²

Sostinė- Jerevanas (1 107 800 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 3 027,6 372 gyventojai

Kiti svarbūs miestai- Giumri (146 600 gyventojų), Vaharšapatas (52 757 gyventojų), Hrazdanas (42 150 gyventojų), Vanadzoras ( 116 929 gyventojų)

Religija- Krikščionybė

Kalba-valstybinė kalba armėnų.

Elektros srovė- visoje šalyje 230voltų. Rozetės ir elektros kištukai Europietiško tipo.

Pinigai- Armėnijos dramas.

MUITINĖ

Vykstant į Armėniją vizos yra nereikalingos, galima vykti su tapatybės kortele, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Armėnija reikalauja, kad turisto pasas (tapatybės kortelė)  galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Į Armėniją  galima vežtis su savimi iki 800cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

TELEFONAS

Šalies telefono kodas skambinant iš Armėnijos +374, į Armėniją 00

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B.

KLIMATAS

Daugiausia žemyninis, sausas. Lygumose vidutinė sausio mėnesio temperatūra –5 °C, liepos mėnesio +25 °C, o metinis kritulių kiekis – ~400 mm. Kalnuose temperatūros atitinkamai būna –6 ir +20 °C, o kritulių kiekis – ~500 mm per metus.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Armėnų virtuvė, viena iš seniausių Azijoje ir Užkaukazėje, formavosi tūkstančius metų prieš mūsų erą. Daugelis armėniškų patiekalų buvo perimti iš persų, turkų ir arabų, o virtuvės ir užstalės tradicijos artimos gruzinų virtuvei. Armėnų virtuvės pagrindą sudaro žalumynai, sūriai, daržovės, mėsa ir lavašas. Armėnai valgo daug ir skaniai, dažniausiai vakare. Pusryčiams jie geria arbatą ir valgo lavašą, pietums mėgaujasi sriubomis ir daržovių patiekalais, o pagrindinius mėsos patiekalus valgo vakare.