Argentina

Patarimiai keliaujantiems į Argentiną. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Argentiną

PINIGAI

Argentinos piniginis vienetas – Argentinos pesas. Popieriniai banknotai: 2, 5, 10, 20, 50 ir 100 pesų kupiurų, o monetos - 5, 10, 25, 50 sentavų nominalo ir 1 peso nominalo. Iki 2002 m. sausio mėnesio pesas buvo susietas su JAV doleriu santykiu 1:1. „Atrišus“ pesą nuo dolerio, jo vertė nukrito iki 3,60 pesų už dolerį, ir ji svyruoja. Santykis yra, galima sakyti, laisvas, ir jį reguliuoja rinka bei Argentinos centrinis bankas. Nuo 2005 m. Argentinos peso ir JAV dolerio santykis ganėtinai pastovus ~ 3,10 Argentinos pesų už 1 JAV dolerį. Beveik visuose restoranuose, kavinėse, viešbučiuose, parduotuvėse galima atsiskaityti debetinėmis arba kreditinėmis kortelėmis (atsiskaitant svarbu turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą). Daugelyje parduotuvių galima atsiskaityti JAV doleriais ir eurais. Patartina būti atsargiems išsigryninat pinigus bankomatuose tamsiu paros metu.

Vietos bankų paslaugos labai brangios. Populiari Western Union paslauga.

TRANSPORTAS

Buenos Airėse – metro, traukiniai, autobusai, taksi.
Buenos Airių provincijoje – traukiniai, autobusai, taksi.
Provincijose – autobusai, taksi.
Kelionėms tarp provincijų – autobusai, lėktuvai.
Trumpiausią susisiekimo tarp Lietuvos ir Argentinos maršrutą siūlo „Lufthansa“ (Vilnius - Frankfurtas - Buenos Airės). Galima skristi ir “British Airways” per Londoną arba KLM per Amsterdamą. Tarpatlantiniai reisai yra reti, tad, norint gauti bilietą gera kaina, patartina jį įsigyti kuo anksčiau.
Tiek Buenos Airių tarptautiniame oro uoste (Ezeiza), tiek nacionaliniame oro uoste (J.Newberry) dažni reisų atidėjimai, pastaruoju metu skrydžių kontrolieriai teigia, kad minėtų oro uostų radarų sistema nėra saugi. Vyriausybė tokią informaciją oficialiai paneigia.

KELIŲ EISMAS

Kelių eismas yra dešinės pusės. Nemažai greitkelių, ypatingai apie Buenos Airių miestą, yra mokami, priklausantys privačioms bendrovėms ir geros kokybės. Kitų kelių kokybė – įvairi. Buenos Airių mieste judėjimas yra labai didelis, yra net 13-os eismo juostų (į vieną pusę) gatvės, piko valandomis mieste susidaro milžiniškos spūstys. Greitis ribotas: 40-60 ir 75 km/val. atitinkamai siauresnėse ir greito eismo gatvėse. Greitkeliuose 100-130 km/val., tačiau argentiniečiai nesilaiko nei eismo taisyklių nei greičio apribojimų, todėl vairuojant reikėtų būti labai atsargiems ir atidiems. Taip pat labai atidiems reikia būti ir pėstiesiems, nes pėsčiųjų perėjos paprastai yra tik gatvės žymėjimas, bet ne informacija vairuotojams.

KULTŪRA

Buenos Airės yra pakankamai europietiškas miestas tiek savo architektūra, tiek ir savo mentalitetu, todėl nėra ryškaus tradicijų skirtumo nuo Pietų Europos kraštų, ypač Italijos ir Ispanijos. Nors yra nemažai indėnų kilmės žmonių, taip pat imigrantų iš Bolivijos, Paragvajaus, Peru, bet jie nepaveikia daugumos miesto gyventojų gyvenimo stiliaus nei tradicijų. Čia galioja įprastos, vakarietiškos mandagumo taisyklės (išskyrus eismą).

SVARBU

Naminių gyvūnų įsivežimas - reikia turėti tarptautinį skiepų pažymėjimą.
Elektros srovė yra kintama, 220 V, 50 Hz. Kištukai yra skirtingi nuo europinių ir nuo naudojamų JAV. Parduotuvėse galima gauti „adapterių“. Televizijos sistema yra PAL N.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP