Argentina | Apie Argentiną

Argentina – antra pagal dydį Pietų Amerikos valstybė ir aštunta pagal dydį pasaulio valstybė, išsidėsčiusi tarp Andų kalnų ir Pietų Atlanto vandenyno. Ribojasi su Brazilija, Paragvajumi, Bolivija, Čile ir Urugvajumi. Skirtingai nei Meksika ar Pietų Amerikos šalys kaip Peru ir Ekvadoras, Argentinoje yra išlikę labai mažai čiabuvių. Šalį sudaro beveik vien tik atvykėliai iš Europos (95 %) – daugiausiai iš Italijos, Ispanijos ir Vokietijos. Beveik pusė Argentinos gyventojų gyvena Buenos Airėse, kurios dėl didelės europietiškos įtakos yra gavusios „Pietų Amerikos Paryžiaus“ vardą. Argentiniečiai yra išsilavinę, raštingumas šalyje siekia 97 %. Argentina yra viena iš spalvingiausių pasaulio šalių, viliojanti savo gatvės tango, čirškančiais griliais, futbolu, gaučų (Pietų Amerikos kaubojai) kultūra ir įspūdingais Andais.

Kelionės į Argentiną nuo
3387 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 2,8 mln. km².

Gyventojų skaičius: 43 mln.

Sostinė: Buenos Airės.
Kalba: Ispanų.
Valiuta: Argentinos pesas.
Religija: Katalikybė.
Telefonas: +54.
Elektros srovė: 220 voltų, C ir I tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Argentina yra didelis, iš šiaurės į pietus apie 5000 km nusidriekęs kraštas, todėl klimatas yra labai įvairus. Buenos Airių klimatą galima apibūdinti kaip gana šiltą ir drėgną, kuriam didelį poveikį daro plati Rio de la Plata upė. Temperatūra žiemą naktį nukrenta iki 0 ir 5 laipsnių, dieną siekia nuo 10 iki 15 laipsnių šilumos; vasarą naktį būna nuo 15 iki 22 , o dieną nuo 25 iki 35 laipsnių. Argentinos šiaurės rytuose, artėjant prie Paragvajaus ir Brazilijos, klimatas yra karštas ir drėgnas, o šiaurės vakaruose, artėjant prie Bolivijos ir Čilės, – karštas ir sausas. Vakarų provincijose, kaip La Rioja, Catamarca, Santiago del Estero temperatūra pasiekia net 40 laipsnių. Pietuose klimatas gana atšiaurus. Andų kalnuose žiemą gali būti daug sniego ir temperatūra nukrenta iki -20 laipsnių. Argentinos Anduose yra keletas gražių žiemos sportui pritaikytų kurortinių vietovių. Patagonijoje, didžiojoje Pietų Argentinos plokštumoje, yra labai vėjuota.

LANKYTINOS VIETOS

Ledynų nacionalinis parkas. Parkas apima du didelius ledyninės kilmės ežerus ir kelis mažesnius ežerus. Įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Ten įtrauktas yra ir Igvasu krioklys. Mendozos miesto apylinkės garsėja savo vynuogynais ir vynais. Buenos Airės sujungia išblukusią europietišką didybę su Lotynų Amerikos aistra. Baričolė, apsupta kalnų ir ežerų, yra vienas iš daugiausiai turistų pritraukiančių miestų Argentinoje. Žmonės čia atvyksta žvejoti, slidinėti, pasileisti į žygius arba tiesiog pailsėti. Valdeso pusiasalio rezervate galima stebėti ruonius ir pingvinus bei Naujojoje įlankoje sutikti ūsuotuojų banginių.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Argentinietiškoje virtuvėje dominuoja jautiena, kuri yra laikoma aukščiausios klasės. Pats populiariausios jos ruošimo būdas yra kepimas ant griliaus, mėsą apipilant padažu. Lomito ir chivito – jautienos sumuštiniai pitoje, choripan – argentinietiškas dešrainis, kuris parduodamas gatvėje ir nedideliuose kioskeliuose, tostado – nedideli kepti sumuštinukai, empanadas – maži pyragėliai su įdaru. Italų įtaka jaučiama ir Argentinos virtuvėje, labai mėgstamos picos ir makaronai. Matė – tradicinis Argentinos gėrimas. Šios arbatos ruošimas yra labai specifinis ir arbata neretai yra siejama su ritualais. Argentinietiško vyno kokybė yra vertinama viso pasaulio.

MUITINĖ

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

SVEIKATA

Geltonojo drugio skiepo reikalaujama iš visų vyresnių kaip 9 mėn. amžiaus keliautojų vykstančių į Misiones ir Corrientes teritorijas. Nerekomenduojama skiepytis keliautojams, vykstantiems į Formosa, Chaco, Jujuy ir Saltos provincijas. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, geltonosios karštligės, hepatito A ir B, revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės.

TRANSPORTAS

Kadangi Argentina yra didelė šalis, skrydžiai lėktuvu sutaupytų daug laiko. Visgi neretai skrydžiai vėluoja. Autobusai būtų pats geriausias pasirinkimas, norint sutaupyti pinigų. Argentinos autobusai yra greiti, patogūs ir važinėja po visą šalį. Išsinuomoti automobilį nebūtų labai pigu, tačiau tai geriausias pasirinkimas, norint keliauti nepriklausomai. Yra keletas traukinių linijų, tačiau tai labai sulėtintų keliavimą.

SUVENYRAI

Odos gaminiai, Malbec vynas (Argentinietiškas pripažintas geriausiu pasaulyje), matės arbata, futbolo marškinėliai, sidabro papuošalai, tango CD, argentinietiški muzikos instrumentai, gaučų peiliai, alfajores sausainiai.

ARBATPINIGIAI

Įprasta palikti 10 % nuo bendros sumos.

Kelionės į Argentiną nuo
3387 €
Kelionės