Žaliasis Kyšulys | Apie Žaliajį Kyšulį

Bendra informacija apie Žaliajį Kyšulį, Žaliojo Kyšulio miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Žaliojo Kyšulio klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Žaliajame Kyšulyje.

Cape Verde  - Žaliasis Kyšulys

GEOGRAFINĖ PADĖTIS

Kadangi Sal sala yra labai arti Afrikos žemyno, jos klimatas yra panašus į tai pačiai platumai priklausančių zonų. Tai labai sausa sala, ir nors ji ir vulkaninės kilmės, dėl nuolatinės erozijos eilę metų jos reljefas tapo beveik plokščias.

Per daugelį metų aukščiausias taškas yra MONTE VERMELHO, kurio aukštis yra 406 m. Iš šiaurės į pietus beveik 30 km. salos plotis yra ne didesnis nei 12 km. Bendras sausumos paviršius yra 216 km2. Sal tarptautinis oro uostas yra pagrindiniai vartai į visą archipelagą.

ISTORIJA

Sal sala buvo atrasta 1640 metais ir iš pradžių ji buvo vadinama LLANA arba PLANA, kas reiškė ”plokščia”. Salai buvo suteiktas dabartinis jos vardas, kai užgesusio vulkano krateryje buvo atrasta lagūna, kurioje po lietaus gamindavosi druska. Dabar šis krateris vadinamas PEDRA DO LUME.

Praktiškai negyvenama ir naudojama tik gyvulių ganymui kaimyninės BOA VISTA salos gyventojų, Sal salos svarba pradėjo didėti tiktai atradus druską, kuri faktiškai tapo pagrindine eksporto preke iki praeito amžiaus vidurio. Su didele Italijos pagalba ir pripažinus kuro papildymo taško skrydžiams į Pietų Ameriką būtinybę, 1939 metais Sal saloje buvo pastatytas tarptautinis oro uostas. To rezultate vyko gana didelė vidinė migracija, būtent iš S.Nicolau į Sal.

Šis faktorius leido statyti turizmo kompleksus, kurių skaičius auga pastaruosius 20 metų, ypatingai SANTA MARTA, senųjų druskos kasyklų regione. Pagrindinis šios vietovės žavesys yra nuostabūs paplūdimiai ir jūra bei puikios sąlygos užsiimti vandens sportu.

KULTŪRINIAI RENGINIAI


Religinės ir kitos šventės, dauguma populiarių švenčių ir festivalių taipogi atkeliavo iš kitų salų, pavyzdžiui:

 • KARNAVALAS KOVO 19 - S. José Šventė PALMEIROJE
 • GUŽĖS 3 - Santa Cruz šventė
 • BIRŽELIS/LIEPA – Liaudies šventųjų šventė: St.Antonio, S.Joćo ir S.Pedro, PEDRA DO LUME, ALTO S.JOĀO ir HORTELĆ atitinkamai.
 • RUGPJŪČIO 15 - S.ra da Piedade (Gailestingosios dievo motinos) šventė PEDRA DO LUME.
  RUGSĖJO 15 – Municipalinės šventės
 • Municipalinė diena yra skirta atminti Sal bendrijos įkūrimui atminti. Jos metu vyksta daug renginių, kurių pagrindinis yra Santa Maria Muzikos festivalis, vykstantis to paties pavadinimo paplūdimyje. Tai įspūdingas renginys, pritraukiantis didžiausius srautus turistų į Sal ir Cape Verde dėl per metus sukauptos šlovės.

AMATAI

 • Sal sala neturi tik jai būdingų amatų, tačiau joje siūloma įsigyti visų įdomių dirbinių iš likusių archipelago salų.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Šviežia žuvis ir vėžiagyviai bei moliuskai, kepti ant žarijų ir patiekiami su daržovėmis, yra pagrindiniai valgiaraščio patiekalai, siūlomi restoranuose SANTA MARIA ir ESPARGOS. Tik Cape Verde būdingi patiekalai pagardinti gausybe prieskonių – tai unikali ir pasitenkinimą suteikianti patirtis. ”Arroz de marisco” vėžiagyvių ir moliuskų patiekalas su ryžiais yra tradicinis patiekalas, siūlomas "Pescador".

Jūra yra pagrindinis traukos veiksnys bei turizmo kompleksai SANTA MARIA turi visas sąlygas užsiimti vandens sportu ir pradedantiesiems siūloma pasinaudoti instruktorių paslaugomis.

Turistams siūloma žvejyba, pasiplaukiojimas burlentėmis, nardymas ar paprasčiausiai plaukymas.
Kito sporto šakų mėgėjams siūlomi nuostabūs baseinai, žaidimų kambariai, minigolfas, tinklinis, krepšinis ir teniso kortai.
Be to, saloje galime tiek daug pamatyti vaikštant pėsčiomis ar važinėjantis dviračiu.
Išsinuomavus visureigį, turistai gali apvažiuoti visą salą, kuri didžiuojasi savo aukštos klasės turizmo paslaugomis.
Naktinis gyvenimas saloje siūlo gausiai lankomas diskotekas.


LANKYTINOS VIETOS

 • Be jokios abejonės gražiausia vieta saloje yra PEDRA DO LUME, užgesusio vulkano krateris. 1804 metais pastačius dirbtiną tunelį galima patekti į kraterio vidų. Krateris yra jūros lygyje ir nors jūra yra 1 km. atstumu, vanduo įstengia prasiskverbti į kraterį.
 • Verta aplankyti Santa Maria druskos kasyklas, nors ir nebeveikiančias, kurios yra maždaug 1 km. atstumu nuo miesto.
 • Taipogi verta aplankyti VILA DE ESPARGOS, kuri buvo pavadinta šiuo vardu dėl vietovei būdingos augmenijos.
 • PALMEIRA uoste, turinčiame reikiamas sąlygas priimti krovininius laivus, rekomenduojama aplankyti druskų valymo stotis.
 • Omarų fermos taipogi kelia nuostabą. Norintys įsigyti geros kokybės omarą gali tai padaryti ir už labai viliojančią kainą. Kitos vietos, kurias verta aplankyti: ALGADOEIRA, maža oazė ir BURACONA, natūralus baseinas, kuriame vanduo prisipildo ir ištuštėja per potvynius ir atoslūgius.
 • Netoli senojo švyturio rasite CALHETA FUNDA.
 • Privalu aplankyti FONTONA, PUF, DANFIOR. Galiausiai FIURA yra nuostabi vieta žvejybai, kurioje galima grožėtis Sal bangų jėga.
pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP