Patarimai keliaujantiems į Šveicariją

ŠALIES SPECIFIKA


Šveicarija yra Centrinės Europos valstybė. Tai viena gražiausių ir turtingiausių pasaulio šalių, kurios didžiąją dalį užima kalnai (Alpės). Šveicarija ribojasi su Italija pietuose, Vokietija šiaurėje, Austrija ir Lichtenšteinu rytuose, Prancūzija vakaruose. Gyventojai kalba vokiečių, prancūzų, italų kalbomis. Tai šalis, įžymi savo bankais ir laikrodžiais, sūriais ir šokoladu. Šalis daugelį amžių išlaikė savo neutralumą. Šveicarija garsėja savo nuostabiu kultūros paveldu, gamta ir pasaulinio lygio slidinėjimo kurortais.


PIRKINIAI


Sūriai, fondiu, šokoladas, kišeniniai peiliukai ir įvairių kainų spektro laikrodžiai.


TRANSPORTAS


Šalį jungia šiuolaikiniai greitkeliai su Vokietija ir Austrija.Šveicarija turi vieną iš labiausiai išvystytų geležinkelių tinklų Europoje, todėl keliauti po šalį labai patogu. Be to, daugelis traukinių maršrutų yra labai vaizdingi. Su beveik visomis kaimyninėmis Europos šalimis reguliariai vykdomos kelionės. Taip pat galite nuvykti į Šveicariją autobusu iš kai kurių Rytų Europos šalių, Ispanijos ir Portugalijos.


ARBATPINIGIAI


Tai nėra privaloma dėl aukštų aptarnaujančio personalo atlyginimų


SVEIKATA


Sveikatos priežiūros sistema padengia iki 50 % išlaidų, iki 500 CHF per kalendorinius metus. Likusią sumą turite sumokėti pats.