Patarimai keliaujantiems į Singapūrą

ŠALIES SPECIFIKA


Miestas-valstybė, įsikurusi saloje Pietryčių Azijoje šalia Malaizijos. Singapūras turi vieną pagrindinę salą, kurioje ir yra miestas, bei keletą mažesnių salelių. Kadaise tai buvo britų prekybos miestas, dabar tai finansiškai stipri šalis, kuri per labai trumpą laikotarpį (nuo nepriklausomybės gavimo) pralenkė savo kaimynes ekonomiškai ir tapo svarbiu Pietryčių Azijos centru. Singapūras – daugiatautė valstybė. Nors malajai (13,3 % gyventojų) Singapūre gyvena jau nuo seno, kinai (iš pat pradžių atvežti kaip juodadarbiai iš Kinijos kolonializmo laikais, tačiau dabar daug jų plūsta, siekdami geresnio gyvenimo) sudaro 74 % visų valstybės gyventojų. Taip pat indai (daugiausiai tamilų kilmės) sudaro nemažą dalį populiacijos – 9,1 %. Oficialiai Singapūre yra keturios „bendruomenės“. Jos neatitinka tiesiogiai tautinių ar religinių ribų, bet yra suformuotos maždaug pagal jas. Toks skirstymas egzistuoja dar nuo Raflio laikų, kai pastarasis išskirstė bendruomenes į rajonus: kinų, malajų, indų ir eurazijiečių. Dabar Singapūro kultūra yra visų bendruomenių kultūrų samplaika, nors yra ir atskirų jos bruožų, pavyzdžiui, peranakanai (anglakalbiai kinų ir malajų palikuoniai). Šalyje yra visų pagrindinių religijų atstovų (įvairių pakraipų krikščionių, musulmonų, hinduistų, budistų, sikhų ir kt.), tad yra švenčiamos visų jų šventės, yra su jomis susijusių parduotuvių ir jų šventyklų. Singapūro kultūra yra gana „santūri“ lyginant su laisva Vakarų kultūra: pavyzdžiui, į naktinius klubus įleidžiama tik nuo 25 metų, į barus - nuo 23, už narkotikų įvežimą į šalį gresia mirties bausmė, kaip ir už kai kuriuos kitus nusikaltimus. Singapūre taisyklės reiškia daug: pavyzdžiui, draudžiama į šalį įvežti kramtomąją gumą, draudžiama užsiiminėti oraliniu bei analiniu seksu, uždrausta ar cenzūruota nemažai populiarių knygų ir filmų. Singapūro ekonomika remiasi turizmu, kasmet į šalį atvyksta daugiau turistų nei šalyje yra gyventojų.


PIRKINIAI


Orchidėjų kvepalai (orchidėja – nacionalinė Singapūro gėlė), Singapūro slingo buteliukai, paauksuotos orchidėjos pakabukas, kokosų džemas, laksos pasta, puodeliai, magnetukai, raktų pakabukai.


TRANSPORTAS


Nuo 6 ryto iki vidurnakčio po miestą važinėja autobusai ir traukiniai. Metro būtų pats patogiausias ir greičiausias keliavimo būdas. Singapūro metro traukiniai pradeda važinėti nuo 5:30 ryto. Taksi kainos yra visai aukštos.


ARBATPINIGIAI


Vietiniai dažniausiai nieko nepalieka, bet iš užsieniečių tikimasi 10 % nuo bendros sumos restoranuose ir baruose.


SVEIKATA


Privalomų skiepų nėra, rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos ir pasidaryti stabligės revakcinaciją. Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.