Kos Town | Apie kurortą

Koso miestelis – labai jaukus ir gražus. Jis alsuote alsuoja istorija – čia gausybė senųjų civilizacijų pėdsakų. Koso miestelio istorija siekia 366 m. pr. m. e. Jis aukso amžių išgyveno helenizmo ir romėnų epochomis, čia buvo sankryža tarp Rytų ir Vakarų civilizacijų. Dar ir dabar kasdien čia atgyja senovėje garsūs turgūs. Įplaukiant į Koso miestelio uostą išsyk pasitinka įspūdinga viduramžių – „Neratzia“ – pilis, kuri tiltu liečia salą. Kose verta pamatyti ir Archeologijos muziejaus eksponatus, pavyzdžiui, Hipokrato mozaiką, Afroditės, Eroso skulptūras.

Miesto uostas prikimštas jachtų ir ekskursijoms skirtų laivų, o grįstoje gatvėje rikiuojasi kavinių eilė. Sezono metu naktį galima pasiklysti didžiulėje minioje. Čia auga palmės, pušys ir plyti sodai, pilni jazminų krūmų. Koso mieste koja kojon žengia senovė ir modernumas, čia įsikūrusi „kavinių gatvė“, kuri sutraukia gausybę atostogautojų ir vietinių kiekvieną vakarą.

Pasakojama, kad prieš 2400 m. Plateia Platanou aikštėje, esančioje į šiaurę nuo Agoros, Hipokratas pasodino plataną („Hipokrato medis“). Nors jo skersmuo siekia 14 m, dabartinis medis buvo pasodintas prieš 560 m. ir galbūt yra pirmojo įpėdinis. Šalia stovi 1792 m. turkų gubernatoriaus pastatytas fontanas. Jo srovė trykšta į senovinį marmurinį sarkofagą.

Klaidžiodami po Koso senamiestį būtinai aplankykite Riterių pilį. Ant XVI a. pilies vartų yra pavaizduotas gorgonės, o anksčiau – Fernandeso de Heredia, valdžiusio nuo 1376 iki 1396 m., herbas. Iš akmens, marmuro ir blokų buvo pastatyti išorės bokštai ir dantyta siena. Ši tvirtovė buvo svarbi Rodo riteriams. Nuo tvirtovės pylimų ir šiandien atsiveria nuostabūs vaizdai.
Žinoma, kaip ir kiekviename kurorte Kos saloje, čia taip pat rasite puikių žydro vandens ir gražaus smėlio paplūdimių, kur galėsite mėgautis malonia saule bei šiltu vandeniu.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: