Patarimai keliaujantiems į Kubą

ŠALIES SPECIFIKA


Tai didžiausia Karibų jūros sala, besidriekianti įstrižai Karibų jūros ribų. Kuboje yra daugybė skirtingų miestų ir paplūdimių. Čia savąjį rojaus kampelį atras kiekvienas. Neišdildomi įspūdžiai, pietietiškas temperamentas, daugybė egzotiškų akimirkų! Bene kiekvienas yra girdėjęs apie žymiuosius kubietiškus cigarus, romą, nepakartojamo skonio kavą, auginamą įspūdingose kavos plantacijose. Kubos salyno sudėtyje yra apie 1600 mažesnių ir didesnių salų, iš kurių dvi priklauso Didžiųjų Antilų salų grupei – tai Kubos ir Chuventudo salos. Pietuose Kubos krantus skalauja Karibų jūra, pietvakariuose – Jukotano sąsiauris, rytuose – Vėjų sąsiauris, skiriantis nuo Haičio salos, šiaurėje – Floridos sąsiauris, skiriantis nuo JAV Floridos valstijos.


PIRKINIAI


Kubos cigarai iš vietinio ūkio
Kubos romas
Pagaminti Kuboje kvepalai: Habana 1791
Kubos šokoladas
Kubos šiaudų skrybėlė


TRANSPORTAS


Kuba didžiuojasi gerai išvystytu autobusų tinklu. Kelionės bilietus galima nusipirkti ir iš anksto, tačiau ne sezono metu, tai nėra būtina. Miestuose taip pat patogu ir ekonomiška keliauti taksi. Geriau nesirinkti taksi, laukiančių prie viešbučių, nes jų tarifas gali būti didesnis.


ARBATPINIGIAI


Čia įprasta palikti 5-15% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos.


SVEIKATA


Pavojingų vabzdžių ir gyvūnų įkandimai Kuboje beveik negresia. Bet maudytis neįrengtame paplūdimyje pavojinga. Jūros dugnas gali būti pilnas aštrių koralų nuolaužų ir jūros ežių. Labai pavojingos gali būti medūzos, vadinamos „portugališkaisiais laiveliais“, kurias vasara vėjai kartais atplukdo prie kranto. Paplūdimiai apsupti koraliniais rifais, tad stambioms žuvims, tokioms kaip rykliai, neprieinami. Didžiausias pavojus Kuboje – tai saulė. Nudegimus nuo saulės galima gauti net ūkanotą dieną, todėl būtina naudotis kremais nuo saulės su aukštu apsaugos lygiu. Vandens iš čiaupo gerti nerekomenduojama, geriau pirkti mineralinį.


MUZIKA


Labai populiari latino muzika bei šokiai.