Patarimai keliaujantiems į Kirgiziją

ŠALIES SPECIFIKA


Kirgizija arba Kirgizstanas yra valstybė Vidurio Azijoje, kurią supa Kazachstanas, Kinija, Turkmėnistanas ir Uzbekistanas. Deja, Kirgizija neturi priėjimo prie jūros ar didesnio vandens telkinio. Vietiniams jūrą atstoja Issyk-Kul ežeras. Kirgizija daugumai vis dar asocijuojasi su Sovietų Sąjunga, kurios dalimi ši šalis buvo iki pat 1991 m. Vis dėlto per pastaruosius metus šią kryptį atranda vis daugiau turistų. Šalis žavi atvykėlius savo kalnų ir ežerų peizažais lyg iš atviruko.


PIRKINIAI


Širdakai – spalvingi iš veltinio pagaminti kilimai, klojami jurtose ant grindų
Kamči – tradiciniai kirgizų klajoklių raitelių naudojami botagai
Žaidimas iš avių kauliukų – panašus į tradicinį žaidimą su kauliukais, tik jie pagaminti iš avies kaulų ir su savotiškomis taisyklėmis.
Medžioklės su sakalais atributika
Tradiciniai ornamentais glazūruoti arbatos puodeliai


TRANSPORTAS


Geriausias metas aplankyti Kirgiziją yra pavasario arba rudens mėnesiais. Tuomet oro temperatūra nėra labai aukšta, ir keliauti būna malonu. Oro transportas. Kirgizijoje veikia net keletas vietinių oro linijų, kurios skrydžiais sujungia Biškeko ir Ošo miestus. Biškeko oro uostas (FRU) yra vienas didžiausių šalyje ir lengviausiai pasiekiamas iš Europos, Viduriniųjų Rytų ir Centrinės Azijos šalių. Žemės transportas. Geležinkelių tinklas Kirgizijoje padalintas į dvi dalis - šiaurės ir pietų, kurios nėra tarpusavyje sujungtos. Traukiniais keliauti yra patogiau ir pigiau, nei kitomis transporto priemonėmis, tačiau jie yra labai lėti. Geležinkelių tinklas Kirgizijoje nėra plačiau vystomas dėl šalies kalnuoto reljefo, kuris trukdo tiesti traukinių bėgius, bei menko geležinkelių įmonės biudžeto.
Automobilių transportas. Maršrutiniai autobusai ir taksi automobiliai yra praktiškai vienintelis būdas keliauti aplink Kirgiziją. Maršrutiniai autobusai išvyksta tik tada, kai nelieka laisvų sėdimų vietų. Taigi, jei norima daugiau komforto ar išvykti anksčiau, reikia sumokėti už laisvas vietas. Kelių būklė Kirgizijoje patenkinama. Pusė kelių asfaltuoti. Automagistralinių kelių šalyje kol kas nėra, o tuneliuose trūksta apšvietimo bei ventiliacijos. Vandens transportas. Kadangi šalis neturi priėjimo prie jūros, tai vandens transportu užsiimama tik didžiausiame ežere Issyk Kul.