Egzotiška Vietnamo gamta: ką būtina aplankyti?

Didingi kalnai, atogrąžų miškai, upių išvagoti slėniai, pasakiško grožio įlankos, daug jaukių salelių, balto smėlio paplūdimių juostos – tokia yra Vietnamo gamta. Kontrastinga ir egzotiška. Žinoma, šioje Pietryčių Azijos šalyje, įdomybių yra kur kas daugiau. Visgi, šį kartą „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai nusprendė didesnį dėmesį skirti būtent Vietnamo kraštovaizdžiui, todėl sudarė dešimties gamtos kampelių sąrašą, kuriuos, viešint šioje šalyje, aplankyti tiesiog būtina.

Kelionės į Vietnamą nuo
2484 €
Kelionės

Halongo įlanka

Halongo įlanka – tai viena iš populiariausių Vietnamo lankytinų vietų. Klausiate, kas taip traukia turistus? Ogi, neįtikino grožio panorama! Iš vandens, šioje įlankoje, kyšo daugiau nei 3000 salelių ir įvairiausių formų uolų. Jos išsibarsčiusios po visą įlanką, todėl atrodo tikrai nepaprastai.

Beje, vietiniai gyventojai apie Halongo įlanką pasakoja legendą: seniai seniai, virš įlankos prasklendė drakonas. Jis buvo kiek nerangus, todėl savo uodega vis kliudydavo vandenį. Kiekvieną kartą, kai jo uodega paliesdavo vandenį, toje vietoje atsirasdavo po salelę. Kaip jau minėjome, jų čia yra net 3000! Dauguma salelių – negyvenamos, dalis jų – apaugusios tankiais miškais, o kai kurios gali pasigirti kone vertikaliais skardžiais, nusileidžiančiais tiesiai į vandenį. Turistams siūloma ne tik pasigrožėti Halongo įlankos panorama nuo kranto, tačiau ir paplaukioti valtelėmis bei pasigėrėti įlankos grožiu iš skirtingų perspektyvų. Jei viešėsite Vietname, labai rekomenduojame apsilankyti!

Sapos kalnų regionas

Vietnamo šiaurinėje dalyje esanti Sapa – tai nedidelis kalnų miestelis. Jis įsikūręs pribloškiančios gamtos apsuptyje: didingi kalnai, slėniai, upeliai, atogrąžų augmenija, ryžių terasos, kriokliai... Tikrai unikalaus grožio vieta.

Įdomu dar ir tai, jog šiose apylinkėse gyvena daug etninių mažumų. Tad lankydamiesi Sapos regione galėsite ne pasigrožėti kraštovaizdžiu, tačiau taip pat susipažinti su vietinių gyventojų kultūra, apžiūrėti jų mažučius namelius, paragauti tradicinio maisto.

Mekongo delta

Žiūrėdami filmus apie keliautojus, kurie plaukia džiunglių upėmis, visada slapta jiems pavydėdavote ir svajojote, jog vieną dieną šitaip plauksite ir jūs? Viešėdami Vietname tai tikrai galite padaryti! Mekongo delta, esanti šalies pietvakarinėje dalyje, – tai regionas, kuriame Mekongo upė išsišakoja į daugybę siaurų kanalų.

Juos supa atogrąžų miškai, slėniai, užlietos pievos ir jaukūs kaimeliai. Na, o pagrindinė susisiekimo priemonė šiame regione, žinoma, – valtelės. Jei planuojate kelionę į Vietnamą, labai rekomenduojame apsilankyti Mekongo deltoje ir pasiplaukioti Mekongo upės kanalais. Patikėkite mumis, tai įspūdžiai, kuriuos prisiminsite visą gyvenimą.

Mui Ne kopos

Mui Ne – tai kurortinis miestelis, esantis Vietnamo pietinėje dalyje. Balto smėlio pakrantės, paplūdimius juosiantys žali pušynai, palmių giraitės ir krištolinis Pietų Kinijos jūros vanduo į šį miestelį kasmet pritraukia daug turistų. Jie čia mėgaujasi ne tik puikiais paplūdimiais, tačiau ir jaukiais viešbučiais, jūros gėrybių patiekalais vietiniuose restoranėliuose. O ir Mui Ne gyventojai labai malonūs, trokštantys pabendrauti ir supažindinti keliautojus su savo papročiais.

Jei viešėsite Mui Ne kurorte, rekomenduojame jums ne tik lepintis paplūdimiu, tačiau ir nuvykti apžiūrėti žymiųjų Mui Ne baltojo smėlio kopų, esančių visai netoli miestelio. Turistai čia dažnai išlydi saulę, mat vaizdas iš tiesų nepaprastas. Na, o aktyvų laisvalaikį mėgstantys keliautojai išsinuomoja keturračius motociklus ir kopas apžiūri jais važinėdami. Puikūs įspūdžiai – garantuoti.

Phong Nha urvai

Centrinėje Vietnamo dalyje esantis Phong Nha nacionalinis parkas – dar viena labai įdomi vieta, kurią rekomenduojame aplankyti šalyje viešintiems turistams. Vietovę dengią tankūs atogrąžų miškai, kuriuose pasislėpę šimtai urvų ir grotų. O juose įdomybių tikrai nestinga: požeminės upės, uolų labirintai, mistiškas stalaktitų ir stalagmitų pasaulis, įvairiausi keisti gyviai. Jei esate keliautojas, kuris domisi gamtos kūriniais ir nebijo leisti į žygius po grotas ir jų labirintus, šią vietą aplankyti tiesiog privalote!

Kokosų sala

Dar vienas nepaprasto grožio Vietnamo gamtos kampelis – Phu Quoc sala, kuri dažnai vadinama tiesiog Kokosų sala, mat čia auga daug riešutinių kokoso palmių. Ji sužavi tuos turistus, kurie nori pabėgti nuo šurmuliuojančio miestų gyvenimo ir pasimėgauti ramybe, balto smėlio paplūdimiais, maudynėmis, saule ir egzotiškai vaisiais.

Kokosų sala gali pasigirti ne tik atviruką primenančiu kraštovaizdžiu, tačiau ir puikiu klimatu: čia šilta visus metus! Rekomenduojame tiems, kurie jaučiasi pavargę nuo rutinos ir svajoja apie ramų ir idilišką poilsį.

Detiano-Bandzioko krioklys

Detiano ir Bandzioko kriokliai – tai du kriokliai, šniokščiantys Kvajšiono upėje, kuri teka ties Kinijos ir Vietnamo siena. Nors oficialiai tai du kriokliai, iš tiesų jie tarytum vienas vienetas, mat vandeningiausiuoju periodu (gegužė-rugsėjis) kriokliai susilieja. Detiano-Bandzioko krioklio aukštis vietomis siekia 53 metrus, o jis krenta nuo 300 metrų pločio atbrailos.

Krioklį supa tropiniai miškais apaugusios uolos, o apylinkėse gausu urvų. Nėra aišku, kiek tiksliai krioklio priklauso Vietnamui, o kiek Kinijai, mat siena ties kriokliu nėra aiškiai demarkuota. Turistinė apžvalgos zona yra įrengta Kinijos pusėje, tačiau ir būnant Vietname krioklį galima kuo puikiausiai apžiūrėti.

Hoan Kiem ežeras

Hoan Kiem ežeras telkšo viename iš didžiausių Vietnamo miestų, šalies sostinėje – Hanojuje. Todėl galime teigti, jog tai vieta, kurioje gamtos grožis susipina su patrakusiu miesto ritmu, mat ežeras yra pačiame Hanojaus centre.

Hoan Kiem žymus dėl savo vandens skaidrumo, mat net būnant krante galima stebėti povandeninį gyvenimą. Ežero viduryje stūkso Vėžlio šventykla, o pakrantėse tiesiog verda gyvenimas. Rytais čia renkasi vietiniai gyventojai, kurie sportuoja, praktikuoja kovos menus. O dienomis ir vakarais ežero pakrantėse gausu žmonių, kurie iškylauja, mėgaujasi aplink ežerą išsidėsčiusiomis kavinukėmis. Hoan Kiem ežeras – puiki gamtos oazė gyvybingame Hanojuje!

Tam Coc apylinkės

Tam Coc regionas – viena iš įspūdingiausių Vietnamo vietų. Tai apylinkės, kuriose gausu ryžių laukų, upių vingių, uolų, skardžių, žalumos. Išvertus iš vietnamiečių kalbos, Tam Coc reiškia „trys urvai“. Toks pavadinimas, žinoma, suteiktas ne be reikalo, mat šiose apylinkėse ir slepiasi trys, pasakiško grožio urvai: Hang Ca, Hang Giua ir Hang Cuoi. Didžiausias iš jų – 125 metrų ilgio, jo aukštis – 2 metrai virš vandens.

Turistams siūloma po šį regioną paplaukioti valtelėmis. Šios kelionės metu užvaldo harmonijos su gamta ir pilnatvės jausmas. Labai rekomenduojame.

Ba Be nacionalinis parkas

Vietnamo šiaurės rytuose esantis Ba Be nacionalinis parkas – išskirtinio grožio vietovė. Vaizdingi slėniai, šniokščiantys kriokliai, uolos, urvai, atogrąžų miškai ir didelis, ramiai tyvuliuojantis Ba Be ežeras, sukuria iš ties nepaprasto grožio reginį.

Turistams, viešintiems Ba Be parke, rekomenduojama pasivaikščioti ežero pakrantėmis. Taip pat – aplankyti Puong uolą, kurioje gyvena galybė šikšnosparnių! Dar viena įdomi vieta – Dau Dang krioklys, kuris pribloškia savo grožiu. Ba Be nacionalinis parkas – puiki vieta, mėgstantiems poilsį gamtoje.

Kelionės į Vietnamą nuo
2484 €
Kelionės