Egzotiška kelionė į Vietnamą: ką būtina aplankyti?

Jau senokai svajojate apie egzotinę kelionę į Aziją, tačiau dar nenusprendėte, kurią šalį norėtumėte aplankyti? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai įsitikinę, jog drakono šalimi vadinamas Vietnamas jus tikrai sužavės!

Šioje šalyje grožėsitės senove alsuojančiais architektūros statiniais, budistų šventyklomis, prancūzų kolonijos pėdsakais. Taip pat mėgausitės viena iš nuostabiausių pasaulio virtuvių, o nepaprastas kraštovaizdis tiesiog atims žadą! Paskaitykite apie dešimt nepakartojamų Vietnamo vietų, kurias, lankantis šioje šalyje, tiesiog būtina aplankyti.

Kelionės į Vietnamą nuo
2610 €
Kelionės

Halongo įlanka

 

Be jokių abejonių, Halongo įlanka – vieta, kurios neaplankyti, būnant Vietname, tikrų tikriausia nuodėmė! Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas gamtos kampelis vietinių vadinamas „Nusileidusio drakono įlanka“.

Pasak legendos, kadaise virš įlankos prasklendė drakonas, kurio uodega vis nerangiai paliesdavo vandenį. Kiekvieną kartą jam prisilietus prie vandens, toje vietoje atsirasdavo po salelę. Teigiama, kad tokių salų yra daugiau nei 3000! Net 980 jų turi savo pavadinimus.

Didesnės salos apaugusios vešliais miškais, o kai kur uolos tokios stačios, jog kyla iš vandens kone vertikaliai. Jei lankysitės Halongo įlankoje, rekomenduojame pasiplaukioti su tradicine vietnamietiška barža. Nepaprasti potyriai.

Hanojus

Vietnamo sostinė Hanojus – antrasis pagal dydį šalies miestas. Jis užburia pašėlusiu gyvenimo ritmu, nepaprastu kultūriniu paveldu. Tai Vietnamo ekonominis ir kultūrinis centras, čia įsikūręs tarptautinis oro uostas, vystoma tekstilės, medienos, odos apdirbimo, chemijos, maisto pramonė. Taip pat yra universitetas. Visgi, esame įsitikinę, jog keliautojams aktualu ne pramonė, o kultūros objektai! Todėl, viešint Hanojuje, rekomenduojame aplankyti Hošimino mauzoliejų, kuris įkurtas Ba Dinho aikštėje. Taip pat būtinai apžiūrėkite Vienos Kolonos Pagodą – tai viena įspūdingiausių budistų šventyklų visame Vietname.

Buvome užsiminę, jog Hanojuje yra universitetas. Jam priklauso Literatūros šventykla, kuri pastatyta XI amžiaus pradžioje ir skirtas pagerbti vietiniams mokslininkams, rašytojams, absolventams.

Na, o po kupinos įspūdžių dienos, užsukite į vietinį restoranėlį. Vietnamietiška virtuvė iš tiesų puiki.

Mišono (My Son) griuvėsiai

Jei domitės istorija ir senąją architektūra, privalote aplankyti centrinėje Vietnamo dalyje esančią Mišono archeologinę vietovę! Šioje vietovėje išlikę seniausi Čampa karalystės, valdžiusios pietų ir centrinį Vietnamą nuo II a. iki XIX a. pradžios, griuvėsiai.

Tropinių miškų apsuptos šventyklos, bokštai ir skulptūros atrodo iš tiesų įspūdingai. Ne veltui ši vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankykite Mišono griuvėsius ir pasijuskite taip, tarsi grįžote keliais šimtmečiais į praeitį.

Hujė (Hue)

Hujė – ypatingai turtingą architektūrinį paveldą savyje talpinantis miestas, esantis vidurio Vietname. Lankantis šiame mieste, tiesiog būtina apžiūrėti oficialų Hujė simbolį – ant upės kranto įkurtą Tienmu pagodą. Jos viduje galima pamatyti auksinių ir sidabrinių Budos paveikslų. Taip pat rekomenduojame aplankyti XIX a. karališkuosius rūmus ir citadelę, imperatorių kapus, nuvykti į Hujės karališkojo meno muziejų.

Na, o jei esate vegetaras, esame tikri, jog Hujė jus tiesiog pakerės! Mieste itin daug vegetarams skirtų kavinių ir restoranų. Tiesa, gali tekti pastovėti eilėse, mat vegetariška mityba čia itin populiari.

Hujė – labai tvarkingas miestas, kuriame grožėsitės ne tik lankytinais objektais, tačiau ir parkais bei sodais.

Sapos kalnų regionas

Sapa – nedidelis kalnų miestelis, esantis Vietnamo šiaurinėje dalyje. Klausiate, kuo jis įdomus? Pirmiausia todėl, jog vietiniai Sapos gyventojai gyvena tarsi prieš keletą šimtų metų – jų namuose sunkiai rasite elektros energiją, vandentiekį ar kitus komforto atributus. O kraštovaizdis šioje Vietnamo dalyje tiesiog gniaužia kvapą! Kalnai, dideli kriokliai, ryžių terasos... Vietovėje labai daug žalumos.

Lankydamiesi Sapoje, būtinai užsukite į vietinį turgų, mat šis miestelis garsėja kaip viena svarbiausių prekybos vietų visoje Lao Cai provincijoje. Šimtai prekiautojų bandys patraukti jūsų dėmesį ir parduoti savo rankų darbo suvenyrų, staltiesių, mezginių ar pačių užaugintų vaisių ir daržovių.

Mekongo delta

Ar kada nors svajojote plaukti džiunglių upe, stebėti tropinę augmeniją ir klausytis egzotinių paukščių čiulbesio? Jei taip, savo svajonę galite išpildyti Vietname, Mekongo deltoje! Tai šalies pietvakariuose esantis regionas, kuriame Mekongo upė išsišakoja į begalę siaurų kanalų. Įsėskite į vietnamietišką valtelę ir leiskitės į bene įspūdingiausią gyvenimo žygį! Plaukdami siaurais džiunglių kanalais jūs susipažinsite su vietinių gyvenimo žavesiu, regėsite nedidelius namelius, kuriuos supa užlietos pievos ar džiunglės. Keliautojams siūloma išlipti salelėse, pasivaikščioti po jas.

Kokosų sala (Phu Quoc)

Jei egzotinės kelionės metu norite ne tik pamatyti kuo daugiau lankytinų objektų, tačiau taip ir pasimėgauti nepaprasto grožio paplūdimiais, siūlome nuvykti į Kokosų salą. Jos grožis tiesiog idiliškas: balto smėlio paplūdimiai, nulinkusios palmės, smaragdinis vanduo. Gulėdami paplūdimyje ragaukite šviežių vaisių sulčių, pietums pasirinkite tradicinės Vietnamo virtuvės patiekalų, o vakarop pasimėgaukite vietnamietišku masažu.

Beje, Kokosų sala turi turtingą praeitį ir tik ne per seniausiai savo duris atvėrė poilsiautojams. Dauguma viešbučių įsikūrę ant nuostabaus paplūdimio kranto, o kita salos dalis retai apgyvendinta. Todėl Kokosų sala tikrai patiks tiems, kurie nori ramaus poilsio nepaprasto grožio paplūdimiuose.

Fongniakebango nacionalinis parkas

Centrinėje Vietnamo dalyje esantis Fongniakebango nacionalinis parkas įkurtas ne taip ir seniai – 2001 metais, o jau po dviejų metų buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Klausiate, kodėl? Parko teritoriją dengia tankūs miškai, tarp kurių pasislėpę du dideli karstiniai regionai su šimtais uolų ir grotų. Požeminės upės, mistiškas stalaktitų ir stalagmitų pasaulis. Rekomenduojame apsilankyti.

Mui Ne kurortas

Dar vienas Vietnamo kurortas, siūlantis turistams idilišką poilsį – Mui Ne. Tai tikras tropikų rojus ir atgaiva sielai. Balto smėlio paplūdimiai tęsiasi net 25 kilometrus, aplink – žali pušynėliai, o Pietų Kinijos jūros vanduo nuostabiai šiltas ir dangaus žydrumo. Šis kurortas sužavės maisto gurmanus, mat čia įsikūrę daug vietinių restoranėlių ir mažučių užeigų, siūlančių nepakartojamus jūros gėrybių patiekalus su neįtikėtinais padažais!

Miestelyje įsikūrę keli išpuoselėti golfo laukai, o akį traukia įspūdingos šventyklos. Beje, netoliese yra raudonojo ir baltojo smėlio kopos, kurios tikrai vertos dėmesio.

Hošiminas

Kaip jau minėjome anksčiau, Vietnamo sostinė Hanojus – antrasis pagal dydį šalies miestas. Na, o pirmasis – Hošiminas. Pietų Vietname, prie Saigono upės esantis Hošiminas gali pasigirti netgi dviem tarptautiniais oro uostais, universitetu, daugybe muziejų, teatrais, budistų pagodomis.

Viešėdami šiame mieste susiliekite su vietinių gyventojų gyvenimo tempu. Ir ne, jis nėra patrakęs. Hošimino gyventojai tiesiog „atsipūtę“. Vaikštinėkite miesto gatvelėmis, nukeliaukite prie Prezidento rūmų, apsilankykite karo muziejuje. Taip pat apžiūrėkite budistų pagodas, aplankykite gotikinio stiliaus Notre Damo katedrą, kurią pastatė prancūzų kolonistai. Laikas Hošimine jums tikrai neprailgs.

Kelionės į Vietnamą nuo
2610 €
Kelionės