Dešimt priežasčių aplankyti egzotiškąją Malaiziją

Lietuvoje siaučiantis šaltukas verčia pamąstyti apie atostogas šiltuose kraštuose? Kodėl neaplankius Malaizijos? Tai šalis, kurioje galėsite mėgautis ne tik puikiu klimatu, tačiau ir šiuolaikinio gyvenimo ritmo bei daugiaamžės kultūros darna, pasakiško grožio laukine gamta, egzotiškais paplūdimiais. Vis dar svarstote, ar Malaizija ta valstybė, kurioje norėtumėte praleisti savo atostogas? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums siūlo paskaityti dešimties priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį, sąrašą.

1.Nepaprasto grožio gamtaMalaizijos kraštovaizdis – viena iš esminių priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį. Atogrąžų miškai, kalnai, urvai, salos – atviruko vertų vaizdų Malaizijoje nestinga. Kokius gamtos kampelius rekomenduojame aplankyti keliautojams, ketinantiems vykti į šią šalį?

Neabejotinai – Taman Negara nacioninį parką! Mokslininkai teigia, jog šioje, beveik 4 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorijoje augantys tropiniai miškai yra daugiau nei 130 milijonų metų amžiaus! Šiuose miškuose galima išvysti ne tik milžiniškus medžius, tačiau ir galybę išsikerojusių krūmų, keistų grybų, spalvingų orchidėjų žiedų. Taman Negara nacionalinio parko teritorijoje gyvena tigrai, leopardai, beždžionės, raganosiai, o nuo vienų medžių ant kitų šokinėja voverės skraiduolės. Turistams šiame parke įrengti lajų takai. Patikėkite mumis, iš viršaus atsiveria tikrai neįtikėtino grožio panorama!

Kelionės į Malaiziją nuo
2470 €
Kelionės

Dar vienas gamtos kampelis, kurį primygtinai rekomenduojame aplankyti keliautojams, viešintiems Malaizijoje – Borneo saloje esantis Gunung Mulu nacionalinis parkas. Šis parkas stebina ne tik daugiaamžiais atogrąžų miškais, tačiau ir po žeme slypinčiais urvų labirintais, kurie sudaro daugiau nei 300 kilometrų ilgį! Paslapčių kupina vieta, paliekanti įspūdžius visam gyvenimui.

2. Šiuolaikiški didmiesčiai

Malaizija savo svečiams gali pasiūlyti ne tik laukinės gamtos prieglobstį, tačiau ir kvapą gniaužiančius šiuolaikiškus miestus. Planuojantiems kelionę į šią šalį, rekomenduojame bent kelias dienas paskirti pažinčiai su Malaizijos sostine Kvala Lumpūru. Šis megapolis – šalies ekonominis ir kultūrinis centras, žavintis spindinčiais dangoraižiais, judriomis gatvėmis, verslo centrų, parduotuvių ir įvairiausių paslaugų gausa.

Kvala Lumpūras stebina ne tik milžiniškais dangoraižiais. Šiame mieste gausu žaliuojančių parkų, įdomių muziejų, galerijų. Sostinėje stūkso ir didingieji Karališkieji rūmai, kuriuose gyvena šalies sultonas. Jei viešėsite Kvala Lumpūre, rekomenduojame šiuos rūmus apžiūrėti iš arčiau.

3. Egzotiški paplūdimiai

 

Jeigu svajojate apie atostogas, kurių metu galėtumėte mėgautis balto smėlio pakrantėmis, palmių pavėsiais, saule ir maudynėmis, Malaizija – šalis, kuri tikrai jūsų nenuvils. Klausiate, kokius šios šalies paplūdimius galėtume parekomenduoti įsimintinoms poilsinėms atostogoms? Siūlome aplankyti Langkawi salą! Tai tikra komforto oazė, džiuginanti idiliškomis pakrantėmis bei krištolo skaidrumo Andamanų jūros vandeniu. Beje, ši sala sužavės tuos keliautojus, kuriems svarbus aukštas aptarnavimo lygis.

Redang ir Perenthian salos – taip pat puikus pasirinkimas svajojantiems apie idiliškas atostogas, kurių metu džiugintų komfortabilus aptarnavimas, saulė, smėlis ir šiltas jūros vanduo. Rekomenduojame aplankyti.

4. Kultūrinė įvairovė

Malaizija – šalis, kuri, bėgant metams, patyrė labai daug permainų. Tūkstantmečius čia plito hinduistinė kultūra, vėliau – islamas. Dalį šalies teritorijos buvo kolonizavusios Portugalija, Olandija bei Didžioji Britanija. Tad nenuostabu, jog Malaizijoje iki šiol vyrauja didelė kultūrinė įvairovė.

Viešėdami Malaizijoje susidursite su labai įvairiais žmonėmis, išgirsite ne vieną kalbą, pamatysite skirtingiems laikmečiams ir politinėms situacijoms būdingų statinių, religinių monumentų. Puiki kelionių patirtis!

5. Puiki virtuvė

 Pietryčių Azijos virtuvė – tikras atradimas gurmanams. Ne išimtis ir Malaizijos tradiciniai patiekalai, kuriuose galima pajusti skirtingų kultūrų įtaką. Kaip ir visame regione, taip ir Malaizijoje, ryžiai – kone svarbiausias ingredientas. Jie valgomi kiekvieną dieną: virti garuose, troškinti vandenyje ar kokosų piene, apkepti su prieskoniais ir daržovėmis.

Kaip ir Indijos, taip ir Malaizijos virtuvėje naudojama labai daug prieskonių. Iš Tailando virtuvės pasiskolinti sriubų su jūros gėrybėmis receptai, iš kinų – kepimas specialioje wok keptuvėje. Šalyje taip pat populiarūs ir mėsos patiekalai, kurie pateikiami su įdomiausiais padažais. Galbūt Malaizijos virtuvė labai nenustebins tų keliautojų, kurie jau yra lankęsi kitose Pietryčių Azijos valstybėse. Tačiau nepaisant to, patiekalų skoniai tikrai užburiantys!

6. Arbatų plantacijos

Esate išsiilgę idiliškų vaizdų? Malaizijoje įspūdingų panoramų tikrai nestinga. Kamerono aukštumos – tai žemyninėje šalies dalyje esanti vietovė, kurią galime įvardinti kaip ramybės ir pasakiško grožio vaizdų oazę. Kalvotas kraštovaizdis, žaliuojantys medžiai bei didžuliai arbatos plantacijų plotai – nepaprasta.

Kelionės į Malaiziją nuo
2470 €
Kelionės

Jei viešėsite Malaizijoje, Kamerono aukštumas aplankyti tiesiog privalote! Rekomenduojame ne tik pasigėrėti vaizdais, tačiau ir pasivaikščioti po pačias plantacijas, susipažinti su arbatos gimimo procesu. Beje, po ekskursijos būtinai prisėskite vietinėje kavinukėje ir išgerkite aromatingos arbatos puodelį. Nepasigailėsite.

7. Išskirtinio grožio povandeninis pasaulis

 

Esate nardymo entuziastas? O galbūt dar niekada nesimėgavote povandeninio pasaulio grožiu, tačiau visada svajojote savo akimis išvysti įspūdingus koralus, spalvingas žuveles ar tolumoje praplaukiantį aštuonkojį? Jei taip, Malaizija – puikus atostogų pasirinkimas.

Prisimenate, pasakodami apie išskirtiniausius Malaizijos paplūdimius, užsiminėme apie Redang salą? Norime pridurti, jog šią salą verta aplankyti ne tik dėl balto smėlio pakrančių ir palmių pavėsių, tačiau taip pat ir dėl povandeninio pasaulio grožio. Aplink Redang salą išsidėstę koraliniai rifai čia pritraukia daugybę nardymo aistruolių.

Dar vienas puikus pasirinkimas – Sipadan sala. Netoli jos esantis Barracuda Point kampelis – tai vieta, kuri patenka į geriausių pasaulio nardymo vietų dešimtuką. Vandens vėžliai, jūros šikšnosparniai, aštriadantės barakudos, plėšrieji kūjarykliai – povandeninis pasaulis čia išties labai įdomus.

8. Šventyklos

Kaip jau ne kartą minėjome, Malaizija – šalis, galinti pasigirti kultūrine įvairove. Ir nors dauguma šalies gyventojų – musulmonai, čia galima išvysti ir įspūdingų budistų bei induistų šventyklų.

Svarstantiems apie kelionę į Malaiziją, rekomenduojame pasidomėti Batu urvais. Šiuose, netoli šalies sostinės Kvala Lumpūro esančiuose urvuose, slepiasi induistų šventykla. Įdomi ne tik pati šventykla, tačiau ir greta jos stūkstanti milžiniška statula, vaizduojanti Murugana – induistų karo dievą. Paauksuota skulptūra atrodo be galo didingai!

9. Kolonijinė architektūra

Malaizijoje gausu ne tik šimtmečius menančių šventyklų bei tviskančių šiuolaikinių pastatų, tačiau ir kolonijinės architektūros, kuri – tikrai verta dėmesio. Planuojantiems vykti į Malaiziją, rekomenduojame į savo planą įtraukti Malakos miestą, kuris pasižymi išties unikalia architektūra, kuri sujungia kelias epochas į bendrą visumą.

Šio miesto patirtis išties unikali: iki XVI a. jis buvo Malakos sultonato sostinė, vėliau – Portugalijos kolonija. Nuo XVII a. miestas priklausė Olandijos užjūrio teritorijoms, o 1824 m. tapo Didžiosios Britanijos dalimi. Antrojo pasaulinio karo metais miestą valdė Japonija, na o vėliau Malaka vėl atiteko Malaizijai. Šis miestas patyrė išties daug pokyčių, kurie iki šiol atsispindi architektūroje. Tikrai verta pamatyti savo akimis.

10. Puikus klimatas visus metus

Malaiziją vertą aplankyti ir dėl vienos, gana paprastos priežasties: šalis gali pasigirti puikiu klimatu visus metus! Vidutinė metinė oro temperatūra čia svyruoja nuo 25ºC iki 28 ºC, todėl atostogauti Malaizijoje galima bet kuriuo metų laiku. Kodėl tuo nepasinaudojus ir lietuviškos žiemos neiškeitus į įsimintinas, saulėtas atostogas?

Kelionės į Malaiziją nuo
2470 €
Kelionės