Poilsinė kelionė į Maroką: gražiausi šalies paplūdimiai

Tačiau jei esate išvargę nuo darbų gausos ir norite tiesiog atsipalaiduoti ir ištrūkti iš rutinos, Marokas gali pasiūlyti puikių kurortų. Tai nuostabi alternatyva tiems, kurie jau yra pabuvoję daugelyje Europos pajūrio miestų ir nori pajusti Afrikos šiaurės vakarų dvelksmą. Siūlome paskaityti apie gražiausius Maroko paplūdimius, kurie tiesiog kviečia kitoms poilsinėms atostogoms pasirinkti šią autentišką šalį.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės

Legziros paplūdimys

Legzira – vienas iš unikaliausių Maroko paplūdimių. 8 km ilgio ruožas, besitęsiantis palei Atlanto vandenyną – gana vėjuotas, uolėtas ir platus.

Puikiai tinkamas banglenčių sporto entuziastams. Šį paplūdimį iš kitų išskiria akmens arka, natūraliai susiformavusi dėl daug metų pakrantės uolas veikiančios erozijos. Tokių arkų buvo dvi, deja, viena iš jų sugriuvo praėjusių metų rugsėjį. Sakoma, jog tik laiko klausimas, kada pradės byrėti ir antroji, išlikusioji, arka, todėl norintys pamatyti šį Maroke esantį stebuklą, turėtų suskubti ir nuvykti greitu metu. Arka be galo graži saulėlydžio metu, todėl į paplūdimį keliauja ne tik turistai, bet ir fotografai, siekiantys įamžinti šį gamtos stebuklą.

Aplink Legziros paplūdimį įsikūrę nemažai įvairių viešbučių, todėl šį vieta – puikus pasirinkimas planuojantiems poilsines atostogas Maroke.

Saidijos paplūdimys


Saidija – kurortinis miestas ir tokio pat pavadinimo paplūdimys, įsikūręs visai netoli sienos tarp Maroko ir Alžyro. Kurortas gali pasigirti 14 km auksinio smėlio pakrante bei Viduržemio jūros klimatu, todėl čia atvykta daug turistų iš viso pasaulio. Kurorte yra daugybė įvairių viešbučių: tiek itin prabangių, tiek ekonominės klasės, todėl kiekvienas atras tai, kas priimtiniausia jo kišenei.

Kiekvieną rugpjūtį Saidijoje vyksta kasmetinis festivalis, skirtas tradicinei folklorinei Maroko muzikai, todėl tai puiki galimybė suderinti poilsį su šalies aura.

Savira paplūdimys


Savira (Essaouira) – Atlanto vandenyno uostas, kurį juosia gynybinė siena ir bokštai. Tai miestas, kuris įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, kaip XVIII a. pabaigos miesto įtvirtinimo pavyzdys. 6-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Savira buvo pagarsėjusi kaip Maroko hipių sostinė, na o šiandien tai banglentininkų ir burlenčių sporto mėgėjų kurortas, dar kartais vadinamas „Afrikos vėjo miestu“. Bangos, žuvėdros, jūros gėrybės, romantiškas uostas, gynybinis fortas bei siauros miesto gatvelės bei šiuolaikiški viešbučiai, susitelkę miesto pakraščiuose. Tai ideali vieta tiek pajusti Maroko dvasią, tiek praleisti aktyvias atostogas.

Agadyro paplūdimiai

Vienas populiariausių kurortų Maroke, esantis Atlaso kalnų papėdėje šalia Atlanto vandenyno – Agadyras. Nuostabusis Agadyras

Šis miestas gali pasigirti puikiais, erdviais smėlio paplūdimiais, maloniu klimatu. Tai Marokas, kuris pritaikytas turistų poreikiams. Geri viešbučiai, daug pramogų šeimoms su vaikais, taip pat galimybė šėlti su draugais iki paryčių. Kurorte siūloma įsigyti tradicinių marokietiškų suvenyrų, jodinėti kupranugariais, išbandyti žvejybos ypatumus jūroje. Taip pat yra teniso kortų, golfo aikštynų.

Agadyras – vienas švariausių Maroko miestų. Tai šiuolaikinio Maroko turizmo perlas. Paplūdimiai tęsiasi net 10 km, todėl puikiai tinkami maloniam poilsiui dieną bei romantiškiems pasivaikščiojimams vakare.

Sidi Kaouki paplūdimys


Sidi Kaouki – Saviros provincija, esanti maždaug 25 km į pietus nuo šio miesto. Tai nedidelis miestelis, kuris po truputį tampa viena populiariausių vietų, į kurias plūsta vandens sporto entuziastai. Laukiniai paplūdimiai, stiprus vėjas, šiltas Atlanto vanduo bei didžiulės bangos! Tai tikras rojus tiems, kurie savo atostogų metu nori pailsėti nuo žmonių gausos bei mėgautis 1–3 metrų bangomis.

Tanžero (Tangier) paplūdimys


Šiaurinėje Maroko dalyje, vakarinėje Gibraltaro sąsiaurio pakrantėje esantis Tanžero miestas – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne itin vertas dėmesio. Visgi, šiame mieste galima pajusti meniška, kiek hipišką Maroko dvasią. Čia yra itin įdomių lankytinų objektų: Didžioji Tanžero mečetė, Tanžero miesto įtvirtinimai, turgaus aikštė, sultono rūmai ir kt.

Tai didmiestis, kuris gali pasigirti puikiais Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros paplūdimiais, kurie džiugina švariu smėliu, erdvumu, siūlomomis pramogomis bei puikiais aplinkui įsikūrusiais viešbučiais.

Asilos paplūdimys


Vienas gražiausių Maroko kurortinių miestelių – Asila. Pastelinėmis spalvomis nudažytos gatvelės, menininkų ištapyti pastatai, kvapą gniaužiantys miesto įtvirtinimai, kariniai fortai, bastionai, taip pat XX a. statyti rūmai.

Tai miestelis, kuris verčiasi turizmu, o jo pasididžiavimas, puikus paplūdimys, vietinių vadinamas „Rojaus paplūdimiu“. Iš miestelio centro į paplūdimį galima nuvykti neįprastu būdu – arklio tempiamu vežimu. Jei pasirinksite šią transporto priemonę, galėsite savo akimis išvysti nepakartojamą vaizdą – atsiveriančias Atlanto vandenyno platybes. Švelniai besiridenančios bandos bei gaivus vandenyno kvapas – puikaus poilsio garantija.

Validija

Validija (Oualidia) – nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs maždaug ties Marokui priklausančios pakrantės viduriu. Tai europietiškai švarus, jaukus ir gražios gamtos apsuptas miestelis, kuris yra tikras rojus jūros gėrybių mėgėjams. Miestelyje gyvena daug žvejų, kurie visą dieną iš jūros neša žuvį, krabus, austres restoranams, kurie pagamina kuo puikiausių patiekalų.

Validija gali pasigirti neįtikėtino grožio lagūna. Šalia jos esantis paplūdimys puikiai tiks ramiam poilsiui bei patiks tiems žmonėms, kurie prisibijo atviro Atlanto bangų.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės