Paryžius: pirmas kartas. Romantika, nemokami turai ir lankytinos vietos Paryžiuje

Meilės, šviesos, mados, maisto, meno, kultūros prabangos, vyno ir dar daug ko miestas – Paryžius. Istorijos vadovėliai, filmai, knygos kuria mums Paryžiaus vaizdą nuo vaikystės, tačiau smalsu ir savo akimis pamatyti, užuosti, pajusti šį žymiausią miestą pasaulyje?

Vietos, grožio ir veiklos Paryžiuje ras visi – romantikai, meno mėgėjai, gurmanai, pradedantys keliautojai, šeimos, nuotykių ieškotojai, maištininkai (ne šiaip sau Prancūzijos revoliucija prasidėjo Paryžiuje ir ne šiaip sau studentai reguliariai pavarto automašinas Paryžiaus gatvėse). Ruošiatės keliauti, mėgstat miestus, architektūrą, kultūrą, istoriją – neignoruokit Paryžiaus. Knygos ir filmai sukūrė ne tokį miestą, kokį galite patirti patys.

Kelionės į Prancūziją nuo
467 €
Kelionės

Transportas

Autobusas iš pigiojo Beuvais oro uosto į Paryžių kainuoja 15 eurų į vieną pusę. Kelionės trukmė 1 val. 15min. Bilietus galima nusipirkti prie automato (verta į lėktuvą lipti paskutiniems, atsisėsti priekyje ir išlipti pirmiems, taip pralaukti mažesnes eiles prie bilietų automato). Bilietus pirkti išėjus iš terminalo ir pasukus į dešinę.

Autobusas atvažiuoja į Pershing stovėjimo aikštelę prie Port Maillot aikštės (šalia Paryžiaus EXPO rūmų). Iš čia važiuoja metro.

Patogiausias būdas keliauti po miestą – metro. Kaina 1.70 euro už vienkartinį bilietėlį, 12.70 eurų už 10 bilietėlių, 16 eurų už savaitės abonementą. Daug metro atšakų, viskas paprasta ir aišku. Visur rodyklės. Visiems metro galioja vienas bilietėlis (t.y. galima persėsti kiek nori kartų, jeigu neišeini iš metro stočių). Tas pats bilietėlis galioja ir autobusams bei tramvajams. Turistams šių transportų priemonių paprastai netenka išbandyti.

Šauni alternatyva visuomeniniam transportui – dviračiai. Jį Paryžiuje galima išsinuomuoti už 1 eurą per dieną (čia tokia miesto iniciatyva, sėkminga Vilniaus oranžinių dviračių versija).

Maistas

Paryžius antras miestas pasaulyje (po Tokijo) pagal Mishelin (toks įvertinimas, duodamas labai geriems restoranams) restoranų skaičių. Aišku, jie – brangūs, bet išsiskiria itin aukšta maisto gaminimo kultūra. Beje, aukštą bendrą kultūrą pajusite ir paprastesniose kavinėse ar parduotuvėse.

Kainų skaičiukai kavinėse panašūs į lietuviškus skaičiukus. Tik ten skaičiukai reiškia eurus (kava 2,5 – 3 euro, sumuštinis 5 eurai, skardinė gėrimo 2 eurai). Pavalgyti galima už 5-10 eurų, o privalgyti – už 10-15.

Gerai tai ar negerai, bet aukšta maisto vartojimo kultūra lėmė, kad Paryžiuje keblu rasti įprastus Mcdonalds, Subway ir pan. „restoranus“. Užtat globalizacija ir imigrantai lėmė, kad apstu kebabinių su sumuštiniais, pitom, kebabais, picom. Sumuštinių kaina nuo 5 eurų, rimtesnio karšto maisto – nuo 11 eurų.

Parduotuvėse kainos žemesnės, kai kurie produktai – net pigesni nei Lietuvoje (vaisiai, šaldyti produktai, vynas). Tad, jei turite galimybę gamintis, galite prasimaitinti ne ką brangiau nei Lietuvoje.

Miegas

Jei interesai, amžius, patirties neturėjimas ar tingėjimas neleidžia naudotis couchsurfing.org, teks apsistoti viešbučiuose ar hosteliuose. Greičiausiai šita kelionės dalis turės didžiausią indėlį į kelionės biudžetą. Paryžiuje orientacinė paprasčiausio viešbučiokaina – 50 eurų nakčiai žmogui. Važiuojant keturiese ir daugaiu, galima išsinuomoti butą, kas būtų kiek pigiau žmogui. Rindamiesi, kur apsistosite,atkreipkite dėmesį į rajonushttp://www.parisnet.com/parismap.html kuo rajonas arčiau centro – tuo jame viskas brangiau. Patariame rinktis viešbutį kuriame nors iš šių rajonų, nes toliau nebevažiuoja metro, bus sudėtingiau nusigauti iki centro.

Kelionės į Prancūziją nuo
467 €
Kelionės