TOP 10 lankytinų vietų Paryžiuje

Ar jau buvote Paryžiuje – išskirtinės architektūros, dvasingos atmosferos ir romantiškos meilės mieste? Jeigu dar nebuvote, norėtume pristatyti svarbiausias lankytinas vietas Paryžiuje, apie kurias turbūt esate ne tik šiek tiek, bet netgi labai daug girdėję. Tačiau tai – klasikinės bei simbolinės miesto vietos, žinomos visame pasaulyje, kurias svajoja pamatyti kone kiekvienas kelionėmis, menu, kulinarija, mada besižavintis žmogus.

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas – tai ne tik žinomiausias, bet ir daugiausia pelno atnešantis lankytinas objektas visoje Europoje. Sakoma, jeigu viešėjote Paryžiuje, bet nebuvote pakilę į Eifelio bokštą – vadinasi Paryžiuje nebuvote. Aišku, tai tik posakis.Eifelio bokštas buvo pastatytas 1889 m., siekiant paminėti 100 metų nuo Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Jį suprojektavo architektas Gustavas Eifelis, kurio vardu ir pavadintas statinys. Nuo jo pastatymo pradžios iki 1930 m. bokštas buvo aukščiausias pastatas visame pasaulyje. Bokštu galima pasigrožėti iš išorės, tačiau pakilę į jo viršų nepasigailėsite: galėsite stebėti Paryžiaus panoramą ir pasakyti „Taip, aš tikrai buvau Paryžiuje“. Bilieto kaina į Eifelio bokšto antrąjį aukšą – 8,5 euro, o į patį viršų – 14 eurų. 

Tai didžiausias Prancūzijoje bei sulaukiantis daugiausiai lankytojų visame pasaulyje muziejus. Čia eksponuojama apie 100 000 vertingų eksponatų nuo priešistorės laikų iki XIX a. Luvre sukaupta nemaža dalis Renesanso menininkų darbų, įskaitant Rafaelį, Mikelandželą ar Leonardo da Vinči, kurio paveikslas „Mona Liza“ – garsiausias muziejaus eksponatas.Bilieto kainą į pastovias kolekcijas – 10 eurų, į laikinas – 11 eurų, o jungtinis bilietas, kuriuo galėsite apžiūrėti viską – 14 eurų žmogui. 

Triumfo arka

Triumfo arka – tai statinys, kurį statyti buvo paskirta 1806 m. paties Napoleono, siekiant pagerbti prancūzų pergalę Austerlico mūšyje. Galima pakilti į Triumfo arkos viršų, kuriame yra įrengta apžvalgos aikštelė. Bilieto kaina – 8 eurai suaugusiam žmogui.

Eliziejaus laukai

Tarp Triumfo arkos ir Santarvės aikštės driekiasi žinomiausia Paryžiaus gatvė, vadinama Eliziejaus laukais. Čia susitelkę daug prabangių, jaukių, stilingų restoranų, kavinių, barų bei parduotuvių.

Monmartras

Monmartras – tai bohemiškiausias ir meniškiausias Paryžiaus rajonas, kuris sužavėjo tokius genijus kaip Salvadoras Dali, Vinsentas van Gogas ar Pablo Pikaso. Būtent šį rajoną puošia žymusis kabaretas – Mulen Ružas, Šv. Širdies bazilika, Van Gogo namas bei šarmingos aikštės, kuriose nuolat išvysite gatvės dailininkus bei kitus bohemos atstovus. Beje, kiekvieną pirmadienį ir šeštadienį vyksta nemokamos ekskursijos po žavų rajoną. 

Pompidu centras

Šio pastato eksterjeras pasižymi šiuolaikiška ir gana futuristine architektūra. Šiame kultūros centre rengiamos įvairios parodos, be to, čia sukaupta gausi, apie 60 000 objektų, modernaus meno kolekcija, įskaitant ir tokių menininkų kaip Salvadoras Dali ar Andy Warhol darbus.

Dievo motinos katedra

Tai – žinomiausia Paryžiaus bažnyčia, kuri buvo pradėta statyti dar XII a. Dievo motinos katedra – idealus prancūziškos gotikos pavyzdys. Čia nuo viduramžių laikų buvo karūnuojami karaliai, vykdavo karališkųjų šeimų vestuvės.

Bastilijos aikštė

Tai žinoma aikštė Paryžiuje, kurios vietoje kadaise buvo įkurtas Bastilijos kalėjimas. Tai – vieta, kuri glaudžiausiai susijusi su kone vienu svarbiausiu Prancūzijos istoriniu įvykiu – Didžiąja Prancūzijos revoliucija, įvykusia 1789 m. liepos 14 d. Dabar aikštę, kurią puošia 52 m aukščio Liepos kolona, žymi vingiuota linija, rodančia buvusio kalėjimo ribas. Čia taip pat dažnai vyksta koncertai bei kiti įvairiausi renginiai.

Versalio rūmai

Šie prabangūs rūmai nutolę maždaug 20 km nuo Prancūzijos sostinės. Tai – buvusi karališkoje rezidencija bei vieta, iš kurios buvo valdomas Paryžius nuo 1682 m. iki Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Šie vieni didžiausių rūmų buvo pastatyti kaip „Karaliaus Saulės“ (Liudviko XIV) kaprizas. Čia galima aplankyti Karališkąją koplyčią, Operos teatrą, Karietų muziejų, Veidrodžių salę, vaizdingus parkus ir sodus.

Disneilendas

Tai animacinių filmukų herojų vieta, kurią svajoja pamatyti ne tik mažieji keliauninkai, bet ir dauguma suaugusiųjų. Čia galima sutikti ne tik ančiuką Donaldą, peliuką Mikį, bet ir smagiai bei lėtai pasisupti atrakcionuose, ar beprotiškai palakstyti traukinukais po kalnelius. Disneilende galėsite patyrinėti labirintus, pasisvečiuoti pas princeses ar siaubo kambariuose. Parkas yra nutolęs apie 30 km nuo Paryžiaus. Norėdami sužinoti daugiau apie parką, spauskite čia ir galėsite aplankyti oficialą Disneilendo internetinę svetainę bei nusipirkti bilietus internetu. Bilieto kainos priklauso nuo to, kokį bilietą pasirinksite, kiek dienų norėsite mėgautis parku.