Kurortai Sicilijoje: kaip išsirinkti geriausią?

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala. Daugelį amžių ji buvo ir turtingiausia. Sicilija priklauso Italijai, tačiau yra lyg atskira šalis: kita kalba, kiti papročiai, kita istorija. Nuo Italijos Siciliją skiria Mesinos sąsiauris. Sala trikampio formos ir jos krantus skalauja trys jūros: Viduržemio, Jonijos ir Tirėnų. Sicilija – tiek vaizdingos pakrantės, puikūs viešbučiai ir gamtos įvairovė traukia turistus iš viso pasaulio. Siciliečiai be galo nuoširdūs, jie atvirai domėsis ir žavėsis jumis, dažniausiai pasiūlydami mažų dovanėlių: kavos puodelį, vaisių ar midijų turguje. Ir visada – šypseną: tikrą, ne išmoktą, skirtą specialiai jums. Norint išsirinkti kurortą Sicilijoje pirmiausia reikia juos žinoti. Šį kartą apžvelgsime šiuos: Marsala, Taormina, Trapani, Cefalu.

Kelionės į Italiją nuo
365 €
Kelionės

Marsala

Vakarinėje Sicilijos pakrantėje esanti turistų pamėgta kryptis dėl turtingo istorinio paveldo. Marsala regionas daugiausiai žinomas dėl nepakartojamos kokybės vynuogių ir balto saldaus vyno, kuris išgarsėjo visame pasaulyje. Paplūdimiai šalia Marsalos yra smėlėti ir puikiai tinka poilsiui ant jūros kranto. Vasaros metu galima mėgautis ilgais saulėlydžiais. Visai šalia Marsalos yra vieni garsiausių Sicilijos paplūdimių – San Vito del Capo ir Mazara del Vito.

Taormina

Dalijama į dvi dalis: istorinį miesto centrą, esantį ant Tauro kalno, ir Taormina Maro kurortinę dalį, įsikūrusią kalno papėdėje, apie 65 km nuo Katanijos oro uosto. Taormina Maras – tai neaopsakomo grožio Jonijos jūros pakrantė su įlankėlėmis ir iškyšuliais, apaugusi jūros vėjų glostomais kaktusais ir oleandrais. Čia senovinėse vilose įsikūrę prabangūs viešbučiai, nuostabiose įlankėlėse tarp uolų išsimėtę puikūs smėlio paplūdimiai. Jaukiuose restoranėliuose galima pasimėgauti Sicilijos viirtuve, paskanauti patiekalų iš jūros gėrybių, saldėsių iš migdolų.

Trapanis

Populiari turistų kryptis, nes turtingas istorinis Trapanio paveldas dera su puikiais paplūdimiais ir išlikusiu natūraliu gamtovaizdžiu. Trapanis yra klestintis uostas šiuolaikinėje Sicilijos ekonomikoje. Trapanis taip pat yra svarbus kultūrinis ir religinis Sicilijos centras, kur gausu lankomų religinių objektų: miesto katedra, Saint Maria di Gesu bažnyčia, Sanctuary of Madonna di Trapani bazilika, Badia Nuova ir Maria SS bažnyčios. Besilankant Trapanyje yra labai paprasta pasiekti šalimais esančius tokius miestus kaip Marsala. Netoliese yra Egadi ir San Vito le Capo paplūdimiai, kurie yra laikomi vieni geriausiais šiame regione. Norintys dar daugiau gali laivu iš Trapanio nuplaukti iki Tuniso ar Maltos.

Čefalu

Populiarus istorinis miestelis Čefalu įsikūręs apie 50 km į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo, 170 km nuo Katanijos oro uosto.
Čefalu miestą puošia galvos formos stati didelė uola „Rocca“, ant kurios kadaise stovėjo deivės Dianos šventykla ir viena puikiausių normanų katedrų Sicilijoje. Ši uola – ne tik unikalus gamtovaizdis, tai tarsi miesto simbolis. Čefalu regionas garsėja nesugadintais pakrantės paplūdimiais, kuriuos skalauja Tirėnų jūra. Populiariausias miesto paplūdimys – „Lungomare“, išsidėstęs pačiame miesto senamiestyje, netoli laivų prieplaukos, ir pasižymintis baltu smėlio ir sekliu krantu. Dar vienas nuostabus paplūdimys – „Capo Playa“, kuris driekiasi per Kampofeličė di Ročelos kurortinę zoną. Vietomis smėlio, vietomis smulkaus žvyro paplūdimys dėl vėjuotumo puikiai tinkamas ir buriavimo mėgėjams. Mazaforno smėlio ir uolų paplūdimyje atsiveria gražios panoramos.

Kelionės į Italiją nuo
365 €
Kelionės