Kurortai Kretoje: kaip išsirinkti geriausią?

Kreta – tai Mino civilizacijos gimimo vieta. Kaip pasakoja istorija, minoiečiai pasižymėjo labai turtinga kultūra. Tačiau netoliese esantis dailus, bet matyt šiek tiek pavydus Santorinis supyko ir nusprendė atkeršyti: antrajame tūkstantmetyje prieš mūsų erą išsiveržė vulkanas ir sunaikino šį civilizacijos lopšį. Šis apokaliptinis įvykis, mitinis karalius Minas bei kitos istorijos ir legendos nuo pat senų traukė ne tik romantikos išsiilgusius poetus, bet ir turistus. Ši lobių sala – tikras rojus: paslaptingos įlankos, dramatiški ir gilūs tarpekliai, žaliuojančios alyvuogių giraitės, laukinės gėlės, kalnuose įsikūrę autentiški miesteliai, kuriais didžiuojasi svetingi ir savo šalies tradicijas mylintys vietiniai. Beje, dar vienas tipiškas šalies simbolis – tai Kretos vyrų ilgi ir užsirietę moustakia (ūsai), kuriais jie turbūt didžiuojasi ne ką mažiau nei salos grožiu. Kretoje yra ne vienas nuostabus kurortas, tačiau kaip išsirinkti geriausią?

Aghios Nikolaos

Kas esa aplankę nemažai kurortų, pripažįsta, jog šis yra išskirtinis. Aghios Nikolaos įkurtas ant trijų kalvų ir yra gana ramus, tačiau šurmulio taip pat netrūksta. Viena mėgstamiausių turistų vietų yra Voulismeni ežeras siaura įlankėle susijungiantis su jūra. Nuostabaus grožio vandens telkinys apsuptas įvairiausių kavinių, tavernų, barų bei restoranų. Šioje vietoje gausu ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų.

Poilsinės kelionės į Kretą su TEZ TOUR nuo
389 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kretą su Novaturu nuo
245 €
Viešbučiai ir kainos

Elounda

Šis kurortas ypač prabangus ir modernus su rinktiniais viešbučiais bei apartamentais. Čia gausu didelių baseinų, parkų, sodų ir ilgų takų pasivaikščiojimui. Kurorte gausus restoranų, barų, kavinių. Norintiems čia pailsėti teks atverti plačiau savo pinigines. Taip pat iš šio kurorto yra galimybė nusigauti iki Spinalogos salos, kurioje stovi kadaise venecijiečių statyto senovinio akropolio gruvėsiai. Šiame kurorte daug įvairių pramogų, todėl nuobodžiauti tikrai neteks.

Hersonissos

Seniau į šį kurortą buvo galima patekti tik jūros keliu, tačiau šiuo metu jį be jokių problemų galite pasiekti bet kokia transporto priemone. Nuo Kretos sostinės nutolęs vos 25 kilometrus. Kurortas ribojasi net su dviem jūromis – Viduržemio ir Egėjo. Hersonissos populiarus tarp Olandijos, Airijos, Serbijos bei Vokietijos turistų. Dėl didelio srauto turistų čia gausu įvairių kavinių, restoranų, barų. Galima rasti nemažai olandiškų užkandinių ar airiškų barų. Norintiems stipriai papramogauti – tai geriausia vieta Kretoje. Didelis pasirinkimas naktinių klubų, barų, diskotekų paplūdimiuose. Šis kurortas tiks įvairiems turistams, nes pramogų ras kiekvienas.

Heraklionas

Didžiausias miestas ir Kretos sostinė bei ketvritas pagal dydį miestas Graikijoje. Kretos sostinė gali pasigirti nuostabiu senuoju uostu ir senomis gatvelėmis bei garsiaisiais Knoso griuvėsiais. Sostinėje yra gerokai daugiau veiksmo nei kituose kurortuose. Heraklione galite išsinuomuoti valčių ar tiesiog su keltu persikelti į įspūdingo grožio salas tokias kaip Santorini, Ios, Paros, Mikonos bei Rodo salą.

Poilsinės kelionės į Kretą su TEZ TOUR nuo
389 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kretą su Novaturu nuo
245 €
Viešbučiai ir kainos