Kelionė į Dubajaus spindesio nustelbtą, tačiau ne mažiau egzotišką Fudžeirą

Jungtinių Arabų Emyratų pavadinimas pirmiausia asocijuojasi su milijardus savo banko sąskaitose glaudžiančiais šeichais ir spindinčiais Dubajaus dangoraižiais. Tačiau vienoje turtingiausių pasaulio šalių yra ir kur kas ramesnių, tačiau nė kiek ne prastesnių vietų. Susipažinkite su Fudžeira – jauniausiu JAE emyratu ir miestu.

Fudžeira – ir nardymo, ir istorijos mėgėjams

Fudžeira – vienintelis JAE emyratas, kurio krantus skalauja Indijos vandenynas. Jį pasiekti nėra sudėtinga, kadangi čia veikia tarptautinis oro uostas, o nuo keliautojų pamėgto Dubajaus Fudžeiros miestą skiria vos 130 kilometrų.Užsukti į Fudžeirą verta ir dėl pasakiškų paplūdimių, dažnai nominuojamų geriausiais šalyje. Neapsigausite pasirinkę 240 metrų ilgio, baltais skėčiais ir gultais nusėtą „Royal Beach“ pakrantę, kurioje įsikūrė nardymo centras. Apsiginklavę profesionalia įranga skaidriame vandenyje grožėsitės ne tik turtinga gyvūnija, bet ir dugne nusėdusiomis laivų nuolaužomis.Vienu lankomiausių emyrato objektu laikoma pati seniausia, 15 amžiuje iškilusi JAE Al Bidya mečetė, nuo Fudžeiros miesto nutolusi maždaug 50 kilometrų. Priešingai nei dauguma modernių, prabanga tviskančių šventyklų, ši buvo pastatyta iš apylinkėse rastų medžiagų – daugiausia akmenų ir molio plytų. Iš kitų mečečių Al Bidya išsiskiria dar ir tuo, jog jos stogą puošia keturi skirtingo dydžio kupolai, o sienų aukštis neviršija nė pusantro metro.

Kalnų miestelyje – prabangūs kilimai ir molio dirbiniai

Egzotiškoji Fudžeira – bene vienintelė kalnuota JAE dalis. Emyrate iškilusi Hadžaro kalnų grandinė žavi ne tik įspūdingomis panoramomis, bet ir joje įsikūrusiais miesteliais. Vienas tokių – Masafi, plytintis dviejų emyratų teritorijose. Be karštųjų versmių čia rasite turgų, kuriame galėsite nusipirkti geriausių kilimų iš Irano bei aukščiausios kokybės molio dirbinių. Beje, Masafi kainos nesikandžioja – šiek tiek pasiderėję kašmyro kilimą įsigysite už 60 eurų.Lankantis emyrate būtų tiesiog nuodėmė neužsukti į seniausią šalyje Fudžeiros fortą, išdygusį dar 17-ojo amžiaus viduryje. Nors akmeninį statinį gerokai apgriovė britų karinės pajėgos, visai neseniai tvirtovė buvo restauruota. Ją verta išvysti ne tik dėl įspūdingų, istoriją menančių mūrų, bet ir neįprasto reiškinio: keičiantis saulės padėčiai, kinta ir sienų spalva – nuo ryškiai oranžinės iki šviesiai rudos.

Turgus Fudžeiroje

Nors Fudžeiros mieste vienas po kito dygsta modernūs dangoraižiai, o paplūdimiuose kuriasi prabangūs viešbučiai, emyrate turistų iš Vakarų vis dar gerokai mažiau nei Dubajuje. Jei visada svajojote aplankyti Jungtinius Arabų Emyratus, Kelionių akademija Jums siūlo puikią egzotinę kelionę į Dubajų ir Fudžeirą.

Poilsinės kelionės į Dubajų su TEZ TOUR nuo
1094 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Dubajų su Novaturu nuo
535 €
Viešbučiai ir kainos