Kurortai Sardinijoje: kaip išsirinkti geriausią?

Smaragdinė jūra ir nesuskaičiuojama galybė akinamo baltumo smėlio paplūdimių – tai Sardinija – kraštas, kuris lankytojus užburia natūraliais kontrastais, laukine gamta ir spalvų įvairove. Neįtikėtina, tačiau šioje saloje tarp gamtos ir žmogaus vyrauja idiliška harmonija. Be pasakiškos jūros, Sardiniją puošia įspūdingi kalnai, vešlūs miškai su tūkstantmečiais medžiais, negyvenamos teritorijos ir elnių, laukinių arklių ir plėšrių paukščių pamėgtos pelkės. Be abejo, šio regiono karalienė yra krištolinė jūra. Tokios žydros ir skaidrios, ko gero, nerasite niekur kitur Europoje. Paplūdimiai Sardinijoje – jie yra tikrai nepakartojamai žavūs – tačiau jų yra tiek daug, kad visų aprašyti tiesiog neįmanoma. Pamastykite, daug balto smėlio, ryškiai žydras vanduo, nedaug žmonių, o kur jau skaidrus kaip krištolas vanduo. Visi norime nuvykti į šią nuostabią salą, tačiau kaip gi išsirinkti kurortą Sardinijoje, kai jie visi tokie patrauklūs…

Kelionės į Italiją nuo
416 €
Kelionės

Kurortai Sardinijoje

Miestelis Sardinijos salos pietuose, apie 25km nuo Kaljario oro uosto. Čia gyvena apie 7000 žmonių. Šiltuoju sezonu į miestelį atvyksta daugybė turstų mėgautis saulės voniomis, šilta jūra. Ypač daug turistų būna liepą, rugpjūtį. Puloje rasite daug populiarių viešbučių, restoranų, parduotuvių, kitų pramogų. Lankytojus pakeri ilga balto smėlio pakrantė – Santa Margarita bei didingi Sulcis kalnai – būtent gamtos įvairumas šalia Pulos sukelia didžiausią žavesį. Naktį į centrinę aikštę susirenka vietiniai ir turistai, norintys pasidžiaugti šiltomis vasaros naktimis čia pat esančiuose restoranuose, baruose ar besižvalgydami po parduotuves, kurios sezono metu dirba tikrai ilgai. Visi stengiasi nepraleist antradieniais vykstančio turgaus, kur galima rasti visko – nuo šviežių vaisių, daržovių, žuvies iki aprangos, žaislų, paplūdimio įrangos. Taigi Pula – nors ir nedidelis kurortas, bet turintis ką parodyti ir kuo sužavėti kiekvieną keliautoją.

Porto Cervo

Mažas prabangus miestelis Olbia provincijoje, Sardinijos šiaurinėje dalyje. Tai Smaragdinės pakrantės (“Costa Smeralda”) centras, esantis to paties pavadinimo įlankoje, turintis vos apie 200 pastovių gyventojų. Kurorte yra Monte di Mola meno galerija, viena svarbiausių šioje Sardinijos dalyje. Porto Cervo centre yra prieplauka, kurioje kelios parduotuvės, restoranai, dizainerių parduotuvės, jachtų klubas, o prieplaukoje puikuojasi prabangios didelės ir mažos jachtos – visas kurortas skendi saulės spinduliuose ir prabangoje. Šalia miestelio yra keli geri smėlio paplūdimiai. Čia taip pat yra viešbutis Cala di Volpe, kuriame 1977 metais buvo filmuota scena Džeimso Bondo filmui „Šnipas, kuris mane mylėjo“. Šio viešbučio prezidentinis numeris yra itin prabangus ir brangus, net įtrauktas į pasaulio brangiausių viešbučio apartamentų 15-uką, sudarytą 2012 metais.

San Teodoro

Miestelis Šiaurinėje Sardinijos salos dalyje, 20 km nuo Olbijos, 180 km nuo Kaljario. Gyventojų – 3500. Šio miestelio vardas yra duotas meksikietiškiems cigarams „San Teodoro“. Dabar tai – vienas iš populiarių kurortų Sardinijoje, Costa Smeralda regione dėl nuostabaus grožio gamtos. La Cinta smėlio paplūdimys – ilgiausias ir plačiausias Sardinijos saloje, besitęsiantis 3 km ir pasižymintis pradžioje itin negiliu krantu, kuris leidžia gerėtis nuostabia ilgai besitęsiančia skaidrios lyg stiklas jūros žydruma. Už paplūdimio kopų yra pelkė – ežeras, kuriame randamas platus spektras floros ir faunos rūšių. Šioje įlankoje – daug vandens pramogų: puikios galimybės paviršiniam nardymui, galima išbandyti banglentes užsisakius specialias pamokas. Kaip galima nuspėti – vasaros sezonu čia būsite su būriu kitų turistų, tačiau ne sezonu metu vėsesniais mėnesiais iš tiesų puikiai galima pasigerėti vaizdais ir ramybe. Žinoma, tai – ne vienintelis paplūdimys šiose apylinkėse – pasirinkę truputį toliau nuo kurorto esančius mažesnius paplūdimius galėsite mėgautis ramesniu poilsiu.

Golfo Aranci

Tai nedidelis Sardinijos kurortas, esantis šiaurinėje salos dalyje, 13 km nuo Olbijos ir 200 km nuo Kaljario. Pavadinimas kilęs iš Golfu di li Ranci (“krabų įlanka”). Kurortas pradėjo plėstis nuo XIX a pradžios, kada iš žvejų kaimelio virto vienu iš svarbiu uostu susisiekimui ir prekybai su žemynine Italija. Tai nulėmė ir gyventojų skaičiaus didėjimą, ir turizmo plėtrą. Šiuo metu miestelyje gyvena virš 2000 gyventojų. Gražioje vietoje šalia įlankos įsikūręs miestelis turistus vilioja net keliais puikiais smėlio paplūdimiais. Čia rasite ramesnį poilsį ir gražius gamtos peizažus.
Kurortų Sardinijoje tikrai nemažai ir visi jie savotiškai žavūs, patrauklūs, viliojantys, taigi važiuodami į Sardiniją, turėsite labai gerai pagalvoti visgi kaip išsirinkti kurortą Sardinijoje?

Kelionės į Italiją nuo
416 €
Kelionės