Kurortai Kipre: kaip išsirinkti geriausią?

Turistai iš Lietuvos ypač pamėgo Kipro salą per paskutinius 15 metų. Be to, žemų kaštų oro bendrovė „Ryanair“ tiesiogiai iš Kauno skraidina poilsiautojus į Pafosą – vieną pagrindinių kurortų Kipre. Taigi kodėl nepasinaudojus šia progra ir neaplankius šio nuostabaus grožio, meilės ir vyno kraštą? Pateikiame geriausių kurortų Kipre sąrašą.

Ayia Napa

Ayia Napa – tai gana didelis kurortas, kuris ypač tinkamas jaunimui. Čia rasite biraus balto smėlio paplūdimius, skaidrų Viduržemio jūros vandenį, daug barų, kavinių, restoranų ir, žinoma, klubų ir vakarėlių. Nesvarbu, ar norite praleisti vakarą klausydami gyvos muzikos, ar „išsikrauti“ šokdami iki paryčių naktiniame klube, visa tai patirsite Ayia Napoje. Tie, kurie nori šiek tiek „pasikultūrinti“, turėtų aplankyti apie 1500 m. statytą vienuolyną, esantį pagrindinėje miesto aikštėje, arba Jūrų muziejų, kuriame galėsite susipinti su turtinga Viduržemio jūros fauna.

 

Poilsinės kelionės į Kiprą su TEZ TOUR nuo
322 €
Viešbučiai ir kainos

Limasolis

Tai antras pagal dydį miestas Kipre ir didžiausias salos uostamiestis, esantis pietinėje Kipro dalyje ir pasižymintis kosmopolitiškumu bei gyvybingumu. Jis puikiai tinka tiek jaunimui, tiek šeimoms su vaikais. Čia rasite įvairių paplūdimių: ir biraus smėlio, ir smulkių akmenukų. Kurortas ypač tinkamas tiems, kurie mėgsta įvairias vandens pramogas ir sportą. Šalia šio miesto galima aplankyti archeologinių radinių muziejų Kourion bei Kolossi pilį, pastaytą XIII a.

Pafosas

Pafosas – tai meilės miestas, kuriame, pasak legendos, gimė meilės ir grožio deivė Afroditė. Jis tinkamesnis šiek tiek ramiau atostogas norintiems praleisti poilsiautojams.nČia galima aplankyti karalių kapus bei archeologinę sritį, esančią šalia uosto, kuriame pamatysite žymiąsias Pafoso mozaikas, Odeono teatrą ir Bizantijos laikų tvirtovę.

Kirenija

Kirenija – tai vienas dailiausių miestelių Kipre, esantis šiaurinėje Kipro pakrantėje. Jis geriausiai žinomas dėl savo istorinio uosto ir pilies, kuri pasitarnavo bizantiečiams, osmanams, venecijiečiams ir britams. Čia yra XII a. koplyčia, kurioje laikomas romėnų kapitolijus, bei nuskendusio laivo muziejus.

Larnaka

Larnaka – trečias pagal dydį salos miestas ir vienas gyvybingiausių kurortų Kipre, kurio istorija siekia net apie 6000 metų. Jis ypač tinkamas tiems, kurie nori aktyvaus poilsio bei linksmybių: čia rasite daug kavinių, barų, restoranų, klubų, parduotuvių, vandens pramogų bei kitos įvairiausios veiklos. Besidomintys istorija bei kultūra, turėtų aplankyti Archeologijos muziejų, Šv. Lazaro bažnyčią ar Hala Sultan Tekke mečetę.

Poilsinės kelionės į Kiprą su TEZ TOUR nuo
322 €
Viešbučiai ir kainos