Ką verta aplankyti Kipre?

Ką verta aplankyti Kipre? Temos: Graikija, kelionių idėjos, Kipras, Lankytinos vietos, Nikosija, Pafosas.Kipras – tai grožio ir meilės deivės Afroditės mitinė gimimo vieta. Ši bei kitos legendos, nuostabi gamta, purūs paplūdimiai, skaidrus ir žydras Viduržemio jūros vanduo bei ištisus metus šviečianti saulė ypač vilioja turistus iš viso pasaulio atvykti į šį nepaprasto grožio kraštą. Kipre taip pat yra nemažai archeologinių sričių, bažnyčių, vienuolynų, kurie sužavės kiekvieną poilsiautoją. Taigi ką verta aplankyti Kipre?

Afroditės uola (Petra tou Romiou) – tai daili pakrantė Pafoso mieste, kurioje, pasak mitologijos, gimė graikų grožio ir meilės deivė Afroditė. Tai – turistų mėgstama vieta, kuri traukia ne tik dėl legendos, bet ir dėl gražaus paplūdimio ir skaidraus jūros vandens.

Venecijiečių gynybinės sienos Nikosijoje – tai seniausios sienos rytiniame Viduržemio jūros regione, kurių ilgis – apie 4,5 km. Jų istorija siekia XVI a., kai Venecija nusprendė, kad Kiprui reikalinga apsauga nuo Osmanų imperijos.

Poilsinės kelionės į Kiprą su TEZ TOUR nuo
322 €
Viešbučiai ir kainos

Senasis Kurionas – tai antikinis miestas, kuris gyvavo nuo Antikos laikų iki ankstyvųjų viduramžių. Dabar – tai nemaža archeologinė sritis, esanti šalia Episkopi miesto. Čia yra išlikęs Achilo namas, viešosios pirtys, graikų-romėnų teatras, daug mozaikų ir kitų įdomių pastatų bei fragmentų.

Agios Ioannis Lambadistis vienuolynas – tai vaizdinguose Troodos kalnuose, Kalopanayiotis miestelyje, įsikūręs bizantinio stiliaus vienuolynas, kuris yra įrašytas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Pastatas atspindi Troodos kalnų autentišką stilių ir turi tris bažnyčias. Viena iš bažnyčių – geriausiai išsilaikiusi visame kalnų regione. Čia taip pat galima pamatyti daug spalvingų freskų.

Selimiye mečetė – tai vienas geriausiai pastebimų pastatų šiauriniame Kipre, puikiai matomas ir iš pietinės Nikosijos dalies. Jis buvo pradėtas statyti 1248 m. kaip krikščionių bažnyčia, tačiau 1570 m. po Osmanų imperijos užkariavimo pastatas buvo paverstas į mečetę. Norėdami čia patekti, laikykitės įprasto etiketo, reikalingo lankant musulmonų maldos namus: turėtumėte nusiimti batus, apsidengti pečius bei kojas, netriukšmauti.

Poilsinės kelionės į Kiprą su TEZ TOUR nuo
322 €
Viešbučiai ir kainos