JAV kontrastai – šiukšlynas, virtęs saugomu paplūdimiu, bei tikrų dinozaurų kaulai

ungtinės Amerikos Valstijos ypač kontrastingas kraštas – čia galima gėrėtis milžiniškais didmiesčiais ir valandų valandas keliauti po neįtikėtiną gamtą. Didžiulėse teritorijose net ir pats išrankiausias keliautojas ras tai, kas jam bus be galo įdomu.

Ne veltui JAV vadinama svajonių šalimi. Turbūt kiekvienas yra bent kartą susimąstęs apie jos teikiamus malonumus. Tad šį kartą pristatome jums keletą įspūdingos gamtos objektų, kurie privers aikčioti.

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės

1. Erozija keičia gamtą ir kuria nuostabius vaizdus

Jungtinių Amerikos Valstijų Jutos ir Arizonos teritorijose driekiasi įspūdingų, rudai rausvų atspalvių lyguma, užimanti net daugiau nei 12 tūkst. ha plotą. Monumento slėnis išsiskiria tuo, kad jame stūkso gausybė gana nemažų kalvų, kurios žydro dangaus fone sukuria nepakartojamai didingą vaizdą. Prieš 50 mln. metų tai buvo plyna akmeninė platforma su keletu ugnikalnių, tačiau vėjo ir vandens sukelta erozija absoliučiai pakeitė kraštovaizdį – išliko tik stipresni kalnai, o minkštesni sluoksniai visai sutrupėjo.

Seniausiai ir didžiausiai Šiaurės Amerikos indėnų genčiai priklausanti vietovė pritraukia daugybę keliautojų, norinčių pasižvalgyti į sukietėjusius vulkaninius branduolius, kurių aukštis kartais siekia daugiau nei 400 m. Vaikštinėjant saulės išdegintame plote pro gigantiškus monolitus galima pasijausti lyg kitoje planetoje. 2.

2. Šiukšlynas virtęs išskirtiniu paplūdimiu

Ar galėtumėte patikėti, kad šiukšlynas gali tapti turistų mėgstama vieta ir net saugomu objektu?

Būtent taip nutiko Kalifornijos valstijoje, Fort Brago miestelio paplūdimiui. Dar prieš gerus 100 metų vietos gyventojai pakrantėje palikdavo savo šiukšles – išmesdavo ne tik buitines atliekas, o ir nebeveikiančius automobilius. Galiausiai 1967 m. tai buvo uždrausta, o gamta kaip ir visuomet nustebino savo galia – vanduo išplovė visus nereikalingus daiktus ir teritorijoje liko tik galybė skirtingų spalvų bangų nugludintų stikliukų. Čia kasmet atvažiuoja nemažai smalsuolių, norinčių pasigrožėti unikaliu vaizdu, kai milijonai apvalių stiklo gabaliukų žaižaruoja saulės šviesoje. Tačiau reginiu galima mėgautis tik pakrantėje, kadangi namo gėrybes, kaip suvenyrus, vežtis draudžiama. O vaikštinėti galite drąsiai – mažieji deimančiukai ne aštrūs, taigi tikrai nesusižeisite.

3. Dinozaurų namai su tikrais jų kaulais

Jei dievinate visus Stiveno Spilbergo režisuotus mokslinės fantastikos filmus „Juros periodo parkas“, Jungtinėse Amerikos Valstijoje, Jutos ir Kolorado apylinkėse, netoli Jenseno miesto esantis Dinozaurų nacionalinis parkas yra ta vieta, kurioje privalote apsilankyti. Vietovėje prieš maždaug 150 mln. m. gyveno didingieji milžinai, tad nenuostabu, kad 1909 m. buvo aptiktos jų fosilijos. O šiandien vaikštinėjant po didesnę nei 800 kv. km. teritoriją galima išvysti neįkainojamus reginius – tarp uolų įsispaudusias, suakmenėjusias dinozaurų liekanas.

Spėjama, kad kadaise lygumoje buvo upės smėlio sekluma, kur savo dienas ir leido paslaptingieji, legendomis apipinti dinozaurai. Beje, čia taip pat galėsite apsilankyti ir muziejuje, kur paganysite akis į jau iš uolų ištrauktus ir nuvalytus bei sudėliotus gigantiško dydžio kaulus.

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės