Brazilijos grožis, atsiveriantis sklendžiant nuo 700 metrų kalno

Į privalomų aplankyti pasaulio miestų sąrašą Rio de Žaneirą galime įtraukti dėl šimto priežasčių. Vienus kaitina mintys apie kasmetinį, penkias dienas trunkantį sambos ritmais ir žėrinčiais paradais alsuojantį karnavalą. Kiti svajoja savo akimis išvysti tik filmuose regėtą 38 metrų Kristaus Atpirkėjo statulą ar pasigrožėti vietinėmis merginomis, apdainuotomis Franko Sinatros išpopuliarintame kūrinyje „The Girl From Ipanema“. Tuo tarpu vis daugėja tų, kurie į šį Brazilijos rojaus kampelį svajoja patekti tik dėl sklandymo malonumo.

Norintiems sklandyti aviacijos mokyklos diplomo nereikia

Tokie keliautojai dažniausiai įsikuria netoli garsiojo Ipanemos paplūdimio. Laisvu laiku kaitinasi saulėje ir mėgaujasi Atlanto vandenynu, o užplūdus adrenalino poreikiui vos per 20 minučių pasiekia Pedra Bonita kalnus. Nuo beveik 700 metrų aukščio atsiveria ypatingas vaizdas – megapolio daugiaaukščiai, įrėminti šimtamečių miškų, smėlio ir jūros.

Vietiniai primena, kad norintys šiais vaizdais grožėtis iš paukščio skrydžio visai neprivalo turėti aviacijos mokyklos diplomą ar skraidymo praktikos. Skraidyklę valdo instruktorius, o jums lieka tik ramiai kaboti, akimis gerti atsiveriančius vaizdus ir šypsotis į ant sparnų prikabintą vaizdo kamerą. Tiesa, pasirinkę rimtą kompaniją, už nuotraukas papildomai nemokėsite nė cento, tačiau norintys visą skrydį įamžinančio vaizdo klipo, paklos nuo 50 iki 100 dolerių daugiau.

Taupyti patariama ne samdant instruktorių, o renkantis viešbutį

Tokių pramogų organizatoriai draugiškai pataria, kad norint sutaupyti verčiau pasirinkti pigesnį viešbutį ar apartamentus, tačiau sklandymui rinktis tik patikimus instruktorius. Pasak jų, pirmas kriterijus, kalbantis apie kompanijos rimtumą – internetinis puslapis. Susiradę rimtai savo paslaugas pristatančius sklandytojus, pasidomėkite ar tai privatus instruktorius, ar kompanija, turinti savo ofisą. Nors pavienis žmogus gali skambėti kaip egzotika, ar geresnis darbo išmanymas, visgi tai reiškia, kad saugumo garantijos yra labai abejotinos. Nors šią pramogą klaidinga būtų vertinti kaip labai pavojingą, visgi įvykus net ir mažiausiam nesklandumui, savo skraidymo partnerio galite ir neberasti. Tuo tarpu rimtos kompanijos visiems pramogautojams parūpina draudimą.

Kitas svarbus dalykas – piloto gebėjimas kalbėti keliomis kalbomis. Įsivaizduokite, susirandate ekonominį variantą, o prieš skrydį instruktorius nesugeba jums suprantama kalba nupasakoti kaip derėtų elgtis ore.

Sklandymas, trunkantis nuo 2 iki 4 valandų

Rio de Žaneire didžiausia koncentraciją turistų pamatysite svečiuodamiesi tarp gruodžio ir kovo. Nieko keisto, net ir garsusis karnavalas čia vyksta vasarį arba pirmąją kovo savaitę. Visuotinio piko metu skrydžiui suplanuokite 350 dolerių.Tuo tarpu ne sezoniniais mėnesiais užteks 295 dolerių.

Tiesa, prieš planuojant iš paukščio skrydžio pamatyti Brazilijos turtus reikia žinoti kelias smulkmenas. Skraidykle leidžiama skristi ne daugiau nei 92 kilogramus sveriantiems asmenims, tad turintys problemų su viršsvoriu turėtų į tai atkreipti dėmesį. Turbūt nereikia net minėti, kad skraiduoliai turi būti perkopę 18 metų slenkstį, nors žinoma atvejų, kai susitariama ir dėl jaunesnio amžiaus. Internete pilna vaizdų, kuriuose šalia instruktoriaus maloniai šypsosi ir keturių metų mergaitė. Visgi tai labiau išimtys iš taisyklės.

Dažniausiai užduodamas klausimas – kiek trunka skrydis. Instruktoriai tinkina, kad tai toli gražu ne dešimties minučių adrenalino dozė. Sklandymo malonumas tęsiasi nuo 2 iki 4 valandų, tačiau įspėjama, kad tam didelę įtaką daro metų laikas, užimtumas, oro sąlygos bei tuomet ant kalno sugūžėjusios grupės dydis. Karnavalo metu visas procesas, įskaičiuojant laukimą, instruktažą ir patį sklandymą, gali užtrukti ir 6 valandas.