Atogrąžų pagunda: kelionė į egzotiškąją Kosta Riką

Siaurame ruože, tarp Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno, esanti Kosta Rika – šalis, kurią itin mėgsta keliautojai. Čia pakankamai saugu, išvystyta infrastruktūra, o jau gamtos grožis... Tropiniai miškai, ugnikalniai, įlankos, pusiasaliai, kriokliai – tikras rojus žemėje. Siūlome susipažinti su šia Centrinės Amerikos šalimi išsamiau. Pateikiame dešimties išskirtinių Kosta Rikos vietų sąrašą, kurias, viešint šioje šalyje, rekomenduojame aplankyti.

1. Tortugero nacionalinis parkas

Kosta Rikos šiaurės rytuose, prie Karibų jūros, esantis Tortugero nacionalinis parkas – tai vietovė, kuri gali pasigirti išskirtinio grožio gamta. Atogrąžų miškai, džiunglių apsuptos upės, pelkės, o taip pat Karibų jūros pakrantėje esančios lagūnos – būtent toks yra Tortugero nacionalinis parkas.

Beje, šioje teritorijoje gyvena ir neįtikėtinai daug skirtingų gyvūnų rūšių: Karibų jūros pakrantėje savo jauniklius veda jūriniai vėžliai, o džiunglių upėse plaukioja lamantinai, amerikiniai krokodilai, kaimanai ir keistosios kaimanžuvės, kurių skeletas yra visiškai sukaulėjęs. Atogrąžų miškuose gausu pašėlusių beždžionėlių, skraido įvairiaspalvės papūgos, tukanai. Taip pat džiunglėse gyvena jaguarai, tinginiai ir galybė kitokių egzotinių gyvūnų. Tortugero nacionalinis parkas – pasakiška vieta tiems, kurie mėgsta leisti laiką gamtoje.

2. Monteverde draustinis

Tilarano ugnikalnio šlaituose, 1,4 kilometrų aukštyje esantis, Monteverde draustinis – vieta, kurioje atogrąžų miškai tarytum paskendę puriuose debesyse. Lankantis šiame draustinyje, keliautojams siūloma į džiungles pažvelgti iš kiek netikėtos perspektyvos – medžių viršūnėse įrengti tiltai, kuriais vaikštinėjant galima grožėtis didžiuliais medžiais, lianomis, apačioje šniokščiančiais kriokliais ir pro šalį praskrendančiais įvairiaspalviais atogrąžų paukščiais.

Draustinio teritorijoje yra ir daugiau įdomybių. Čia įrengtas informacijos centras turistams, yra nedidelis restoranėlis, suvenyrų parduotuvė. Bet tai dar ne viskas! Draustinio svečiams siūloma apžiūrėti varlių tvenkinį, drugelių sodą, šikšnosparnių urvą. Monteverde – tai puiki vieta tiems, kurie myli gamtą!

Kelionės į Kosta Riką nuo
3619 €
Kelionės

3. Arenalio nacionalinis parkas

Džiunglės, tarp miškų pasislėpę ežerai, lava ir tolumoje rūkstantis ugnikalnis – toks yra Arenalio nacionalinis parkas. Be jokių abejonių – jo didžiausia įžymybė yra pats Arenalio ugnikalnis.

Įdomu tai, jog šis ugnikalnis – aktyvus. Jo išsiveržimai labai dažni, kartais net kas kelias minutes. Tačiau per daug bijoti nereikia – jie nėra stiprūs, todėl galimi stebėti iš saugaus atstumo. Ugnikalnio viršūnė dažniausiai slepiasi debesyse, tačiau žvelgiant į jo šlaitus galima aiškiai matyti kylančius dūmus – kvapą gniaužiantis vaizdas. Beje, Arenalio ugnikalnio nacionalinį parką verta aplankyti ne tik dėl įspūdingos panoramos. Išsiverždamas ugnikalnis kuria tarytum simfoniją, mat kiekvieną išsiveržimą lydi pukšėjimai bei duslūs sproginėjimai.

Jeigu viešėsite Arenalio nacionaliniame parke, rekomenduojame dar vieną pramogą – maudynes karštųjų versmių baseinuose, esančiuose ugnikalnio papėdėje. Galimybė atsipalaiduoti karštame vandenyje, mėgaujantis pribloškiančiu vaizdu – argi ne idiliškos atostogos?

4. San Chosė

Kosta Rika – tai šalis, žavinti nepaprasto grožio gamtos kūriniais. Visgi, manome, jog viešint šioje valstybėje reikėtų aplankyti ir šalies sostinę – San Chosė, mat šis miestas yra šalies politinis, socialinis, ekonominis ir kultūrinis centras.

Kosta Rikos universitetas, XIX a. Katedra, valstybinis teatras, kuris pastatytas pagal Paryžiaus Operos pastatą, Kenedžio parkas ir biblioteka, muziejai, daug kavinukių, parduotuvių – aplankyti čia tikrai rasite ką. Beje, San Chosė – strategiškai labai patogi vieta tolimesnėms kelionėms po šalį, mat šis miestas – centrinėje Kosta Rikos dalyje.

5. Manuelio Antonijo nacionalinis parkas

Ramiojo vandenyno pakrantėje esantis Manuelio Antonijo nacionalinis parkas – dar viena išskirtinio grožio vieta, kurią rekomenduojame aplankyti viešint Kosta Rikoje. Parkas įsteigtas 1972 – aisiais metais, o jo teritorijoje – smėlio paplūdimių ruožai bei atogrąžų miškai, kuriuose gyvena itin daug skirtingų gyvūnų: net 109 žinduolių rūšys, 184 paukščių rūšys.

Šis nacionalinis parkas – kone labiausiai keliautojų pamėgtas gamtos kampelis visoje šalyje. Paplūdimiai džiugina banglenčių sporto entuziastus bei saulės vonių ir maudynių išsiilgusius turistus. Džiunglės pritraukia nuotykių trokštančius keliautojus bei ekoturistus.

6. Poaso ugnikalnis

Apie vieną Kosta Rikos ugnikalnį – Arenalį – jums jau papasakojome. Vis dėlto, į šį sąrašą negalėjome neįtraukti ir dar vieno ugnikalnio, kuris Arenaliui nenusileidžia savo grožiu. Tai – Poaso ugnikalnis.

Poaso teritorija žavi vešlia tropine augmenija. Įdomu tai, jog artėjant link rūkstančio ugnikalnio (taip, Poasas, kaip ir Arenalis – aktyvus), atogrąžų miškai vis retėja. Atrodo, jog medžiai tarytum stengiasi atskleisti tolumoje stūksančio Poaso grožį. Vis dėlto, rekomenduojame ugnikalnį apžiūrėti ne tik iš tolo. Viename iš Poaso kraterių tyvuliuoja ežeras, kuris užburia savo grožiu. Tikrai vertas dėmesio reginys.

Kelionės į Kosta Riką nuo
3619 €
Kelionės

7. Korkovado nacionalinis parkas

Tikriausiai jau supratote, jog saugomų gamtos kampelių Kosta Rikoje tikrai nestinga. Dar vienas iš jų – Korkovado nacionalinis parkas. Jis – pietvakarinėje šalies dalyje, Osos pusiasalyje. Parkas įsteigtas 1975 – aisiais metais. Siekta apsaugoti lygumų džiungles ir kalnuose esančius – taip vadinamus – debesų miškus, pasižyminčius itin didele bioįvairove.

Tapyrai, jaguarai, pumos, beždžionėlės, nykštukinės skruzdėdos, krokodilai, harpijos – tai tik kelios gyvūnų, gyvenančių šioje teritorijoje, rūšys. Biologai teigia, jog Korkovado teritorijoje gyvena apie 140 žinduolių rūšių ir net 400 paukščių rūšių. O kur dar varliagyviai, ropliai, vabzdžiai... Beje, parko teritorijoje verta aplankyti ir Salsipuedeso urvą. Dar XVI a. pabaigoje Anglijos keliautojas Frensis Dreikas jame buvo paslėpęs savo lobius. Gal netyčia atrasite paslėpto aukso ir jūs?

8. Kokosų sala

Esate nardymo entuziastas? Kosta Rikai priklausanti Kokosų sala – tikrų tikriausiais nardytojų rojus, mat aplinkiniuose vandenyse ir rifuose gyvena galybė įvairiaspalvių žuvų, o taip pat ryklių, jūros vėžlių. Visgi į šią salą nuvykti nėra taip paprasta. Ji, dėl savo tankių drėgnųjų tropinių miškų ir unikalios ekosistemos – labai saugoma. Norintys atvykti į salą privalo gauti specialius leidimus. Įdomu dar ir tai, jog šioje saloje nėra vietinių gyventojų. Čia pastoviai būna tik nacionalinio parko prižiūrėtojai.

Kaip jau supratote, Kokosų sala – gamtos kampelis, kuris beveik nepaliestas žmogaus rankos. Todėl ši vieta – tikrai verta dėmesio.

9. Tamarindas

Tamarindas – gyvenvietė, esanti Kosta Rikos šiaurės vakaruose, Ramiojo vandenyno pakrantėje. Miestelis įsikūręs prie nedidelės, pasakiško grožio įlankos, todėl, nenuostabu, jog čia vystomas turizmas. Balto smėlio paplūdimiai, bangos, o taip pat gerai išvystyta infrastruktūra, viešbučiai, parduotuvės, restoranai – Tamarindas, tai tikrai puiki vieta įsimintinoms atostogoms.

Kaip jau ir minėjome, Tamarindo įlankoje susidaro gana nemažos bangos. Todėl šį kurortinį miestą itin pamėgę ir banglenčių sporto entuziastai. Jei visada svajojote išmokti gaudyti bangas, kodėl to nepadarius Kosta Rikoje?

10. Rincon de la Vieja nacionalinis parkas

Norime papasakoti jums legendą. Kadaise Kosta Rikoje gyveno nepaprasto grožio mergina. Ji turėjo mylimąjį, tačiau šis – labai nepatiko jos tėvui. Jis nusprendė vaikinu atsikratyti, todėl įmetė jį į ugnikalnio kraterį. Mergina be galo liūdėjo. Ji apsigyveno kalne ir iki pat savo gyvenimo galo gedėjo mylimojo. Rincon de La Vieja, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „senolės kampas“. Šiuo pavadinimu tarytum prisimenama ši, nelaimingos meilės, istorija ir tai, jog jausmai neišblėso net senatvėje.

Rincon de la Vieja – dar vienas nepaprasto grožio nacionalinis parkas. Rūkstantis ugnikalnis, keletas vulkaninių angų, aktyviame krateryje tyvuliuojantis ežeras, papėdėje esančios karštosios versmės. Beje, ugnikalnį supa ir tankūs atogrąžų miškai, o juose gausu krioklių bei šaltinių. Laukinės gamtos grožio čia tikrai netrūksta.

Kelionės į Kosta Riką nuo
3619 €
Kelionės