5 Marakešo nustelbtos, bet ne mažiau įspūdingos Maroko vietos

Išgirdus Maroko pavadinimą pirmiausia į galvą šauna spalvingi ir kvapnūs Marakešo turgūs, kuriuose vaikšto ateitį nupasakojantys būrėjai, o vandens pardavėjai siūlo iš odinių krepšių gurkštelėti gaivinančios skysčio. Tačiau tai – tik viena Maroko pusė, kadangi šalyje galima rasti ne mažiau egzotiškų, tačiau kur kas ramesnių vietų.

1. Mėlynasis Amsterdamas Maroke

Į kalnuose įsikūrusį Šefšaueną turistai iš Europos pradėjo plūsti dėl keistokos priežasties – čia buvo galima lengvai įsigyti hašišo. Tiesa, į „Maroko Amsterdamu“ pramintą miestą svaigalų atvykstančius keliautojus sužavėjo ir architektūra: visų pastatų sienos, laiptai bei šaligatviai jame nudažyti mėlynai. Vieni sako, jog tokia spalva atbaido uodus, kiti pateikia šiek tiek romantiškesnę versiją ir tikina, jog melsvas tonas primena Dievo galią. Besigrožint miestu verta įsigyti ir vietinių pardavėjų siūlomų vilnonių audinių – tokios kokybės nerasite niekur kitur.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės

2. Pasigėrėjimą ir baimę keliantys kalnai

Vos dvi valandos automobiliu ir iš triukšmingo Marakešo galite atsidurti ko gero ramiausioje šalies vietoje – Atlaso kalnuose. Po didžiausią masyvą Šiaurės Afrikoje, kurio aukščiausia viršūnė Tubkalis siekia 4167 metrus, teks keliauti labai siaurais serpentinais – juose pažvelgę pro automobilio langą tvirčiau įsikimba net ir šalčiausių nervų savininkai. Jei nusprendėte regioną apžiūrėti žygiuodami pėsčiomis, tam skirkite bent tris dienas – mėgaujantis žaliuojančių šlaitų ir snieguotų kalnų viršūnių vaizdais jūsų atostogos bus nepamirštamos.

3. Religingasis miestas, kuriame gimsta rankinės

Greta Atlaso kalnų įsikūręs Fesas – dvasingiausias Maroko ir vienas geriausiai išsilaikiusių Arabų šalių miestų. Nors religinis šalies centras padalintas į dvi vertas aplankyti dalis, dauguma keliautojų traukia į senamiestį. Aukšta, rajoną juosianti tvora saugo painų gatvių ir pastatų labirintą, tad prie kiekvieno įėjimo rasite apsukrius vietinius gidus, entuziastingai siūlančius savo paslaugas. Fesas garsėja itin kokybiškais odos dirbiniais, tad čia būtina ne tik įsigyti naują rankinę, bet ir susipažinti su jų gamybos būdu: užsukę į Raugyklų kvartalą išvysite dešimtis vienas prie kito išdėliotų indų, kuriuose basakojai darbininkai mirko išdirbtą odą.

4. Smėlio jūra, iš kurios pakyla saulė

Nors gali atrodyti, kad dykumų kraštovaizdis visada vienodas, Šebi Ergas vyksta nuolatinis kitimas – vėjas kasdien „perkonstruoja“ iki 150 metrų aukštį siekiančias kopas. Vietiniai tikina, jog šioje vietoje iškilusi 100 kvadratinių kilometrų ploto smėlio jūra yra bausmė turtingiesiems, kažkada atsisakiusiems padėti nuvargusiam keliautojui. Tuo tarpu Maroko svečiai dėl kopų atsiradimo istorijos pernelyg nesuka galvos ir anksti ryte sėdę ant kupranugarių mėgaujasi pribloškiančiu saulėtekiu.

5. Romantikos mieste – galiūnė mečetė

Režisieriaus M. Curtizo išgarsintoje Kasablankoje galbūt ir neišgyvensite filme regėtų jaudinančių meilės istorijų, tačiau miestą verta aplankyti dėl įspūdingos architektūros. Bet kuris gidas jus pirmiausia nuves prie Didžiosios Hasano II mečetės. Antrosios pagal dydį islamo šventyklos pasaulyje minareto aukštis siekia 210 metrų aukštį, o iš jo naktimis sklindantis lazerio spindulys matomas net už 30 kilometrų. Mečetė yra viena iš nedaugelio tokio tipo šventovių Maroke, duris atveriančių ir kitatikiams, o apie kvapą gniaužiantį jos dydį kalba įspūdingi skaičiai: vienu metu čia telpa 25 tūkst. maldininkų.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės