5 Marakešo nustelbtos, bet ne mažiau įspūdingos Maroko vietos

1. Mėlynasis Amsterdamas Maroke

Į kalnuose įsikūrusį Šefšaueną turistai iš Europos pradėjo plūsti dėl keistokos priežasties – čia buvo galima lengvai įsigyti hašišo. Tiesa, į „Maroko Amsterdamu“ pramintą miestą svaigalų atvykstančius keliautojus visada žavėjo ir jo architektūra: visų pastatų sienos, laiptai bei šaligatviai jame nudažyti mėlynai.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės

Kodėl miesto objektai mėlyni? Versijų daug. Vieni sako, kad tokia spalva atbaido uodus, kiti pateikia šiek tiek romantiškesnę versiją ir tikina, jog melsvas tonas primena Dievo galią. Besigrožint miestu verta įsigyti ir vietinių pardavėjų siūlomų vilnonių audinių – tokios kokybės nerasite niekur kitur.

2. Pasigėrėjimą ir baimę keliantys kalnai

Vos dvi valandos automobiliu ir iš triukšmingo Marakešo galite atsidurti ko gero ramiausioje šalies vietoje – Atlaso kalnuose. Po didžiausią masyvą Šiaurės Afrikoje, kurio aukščiausia viršūnė Tubkalis siekia 4167 metrus, teks keliauti labai siaurais serpantinais – juose pažvelgę pro automobilio langą tvirčiau įsikimba net ir šalčiausių nervų žmonės.

Jei nusprendėte regioną apžiūrėti žygiuodami pėsčiomis, tam skirkite bent tris dienas – mėgaujantis žaliuojančių šlaitų ir snieguotų kalnų viršūnių vaizdais jūsų atostogos bus nepamirštamos.

3. Religingasis miestas, kuriame gimsta rankinės

Greta Atlaso kalnų įsikūręs Fesas – dvasingiausias Maroko ir vienas geriausiai išsilaikiusių Arabų šalių miestų.

Nors religinis šalies centras padalintas į dvi vertas aplankyti dalis, dauguma keliautojų traukia į senamiestį.

Aukšta rajoną juosianti tvora saugo painų gatvių ir pastatų labirintą, tad prie kiekvieno įėjimo rasite apsukrių vietinių gidų, entuziastingai siūlančius savo paslaugas.

Fesas garsėja itin kokybiškais odos dirbiniais, tad čia būtina ne tik įsigyti naują rankinę, bet ir susipažinti su jų gamybos būdu: užsukę į Raugyklų kvartalą išvysite dešimtis vienas prie kito išdėliotų indų, kuriuose basakojai darbininkai mirko išdirbtą odą.

4. Smėlio jūra, iš kurios pakyla saulė

Nors gali atrodyti, kad dykumų kraštovaizdis visada vienodas, Šebi Ergas vyksta nuolatinis kitimas – vėjas kasdien „perkonstruoja“ iki 150 metrų aukštį siekiančias kopas.

Vietiniai tikina, kad šioje vietoje iškilusi 100 kvadratinių kilometrų ploto smėlio jūra yra bausmė turtingiesiems, kažkada atsisakiusiems padėti nuvargusiam keliautojui. Tuo tarpu Maroko svečiai dėl kopų atsiradimo istorijos pernelyg nesuka galvos ir anksti ryte sėdę ant kupranugarių mėgaujasi pribloškiančiu saulėtekiu.

5. Romantikos mieste – galiūnė mečetė

Režisieriaus M.Curtizo išgarsintoje Kasablankoje galbūt ir neišgyvensite filme regėtų jaudinančių meilės istorijų, tačiau miestą vis tiek verta aplankyti dėl įspūdingos architektūros.

Bet kuris gidas jus pirmiausia nuves prie Didžiosios Hasano II mečetės. Antrosios pagal dydį islamo šventyklos pasaulyje minareto aukštis siekia 210 metrų, o iš jo naktimis sklindantis lazerio spindulys matomas net už 30 kilometrų.

Mečetė yra viena iš nedaugelio tokio tipo Maroko šventovių, duris atveriančių ir kitatikiams, o apie kvapą gniaužiantį jos dydį kalba įspūdingi skaičiai: vienu metu čia telpa 25 tūkst. maldininkų.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės