15 dalykų, kuriuos rekomenduojame nuveikti viešint Maroke

Tai šalis, kuri keliautojus apgaubia nepaprasta aura, spalvomis bei nuostabiais prieskonių, arbatų ir kavų aromatais. Jei galvojate savo pažintį su Afrikos žemynu pradėti kelione į Maroką, siūlome 15 dalykų, kuriuos verta nuveikti šioje užburiančioje šalyje.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės

1. Pasivaikščiokite po mėlynas gatveles

Šefšauenas – turistų pamėgtas miestas šiaurės Maroke. Kelionės į Maroką metu būtų nuodėmė neaplankyti šio miesto, kuris dažnai įvardijamas „mėlynojo miesto“ vardu.

Mėlynos namų sienos, durys, langinės, taip pat ir miestelio laiptai, suoliukai, gėlių vazonai. Vaikštinėdami siauromis gatvelėmis pasijusite taip, tarsi esate kažkur tarp vandenyno ir dangaus.

Miestas garsėja ne tik išskirtine architektūra, tačiau ir įspūdingais ornamentais išmargintais audiniais, kilimais. O vienas iš lankomiausių objektų – senovinė tvirtovė, sudaryta iš 11 dantytų bokštelių. Išskirtinė vieta, kurią tikrai rekomenduojame aplankyti.

2. Įsiliekite į žymiosios Džema el Fna aikštės sūkurį

Atlaso kalnų papėdėje esančiame Marakešo mieste, priešingai nei mūsų jau minėtame Šefrauene, vyrauja rožinė ir raudona spalvos. Tai vienas iš svarbiausių šalies kultūrinių, komercinių ir religinių centrų. Viešėdami šiame išskirtinės auros mieste, užsukite į žymiąją Džema el Fna aikštę. Tai miesto širdis, kurioje svaigina įvairiausi kvapai, akį traukia prekių įvairovė, vyksta ugnies šou pasirodymai, o tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai. Čia kepama mėsa, žuvies patiekalai, pasakojamos neįtikėtinos istorijos, o būrėjos siūlo išpranašauti praeivių ateitį. Įsiliekite į šį nepaprastą šurmulį ir jūs.

3. Aplankykite garsųjį Mažorelio botanikos sodą


Viešėdami Marakešo mieste, nepraleiskite galimybės aplankyti pasakiško grožio Mažorelio botanikos sodą. 1924 metais šį sodą pradėjo kurti prancūzų dailininkas Žakas Mažorelis, mat tuo metu Marokas dar buvo Prancūzijos protektoratas. Čia subtiliai dera Maroko dvasia ir prancūziška elegancija. Sode surinkti unikaliausi augalai, todėl jame galima pamatyti ir Azijos bambukų, ir Afrikos palmių, Meksikos kaktusų, Viduržemio jūros, Kanarų salų, Indijos, Kalifornijos augalų.

4. Paragaukite marokietiškos arbatos


Norint pažinti šalį, svarbu pasitelkti visas jusles, todėl siūlome neužmiršti ir skonio receptorių – išbandykite garsiąją marokietišką mėtų arbatą. Tai šalies nacionalinis gėrimas, kurį vietiniai gyventojai geria tiek rytais, tiek per pietus, tiek vakarais. Sudėtinės šio gėrimo dalys: žalioji arbata, mėtos ir labai daug cukraus. Visa tai patiekiama unikalaus grožio arbatinukuose. Gurkšnodami arbatą pajusite išskirtinį ryšį su Maroko kultūra.

5. Nuvykite į didžiausią Maroko miestą – Kasablanką


Bene labiausiai Kasablankos vardą išgarsino puikus, to paties pavadino filmas, kuriame pasakojama meilės istorija. Viešėdami Maroke, nuvykite į šį miestą ir įsimylėkite jo kontrastus: tai didžiausiais šalies miestas, pramonės sostinė, kurioje tarp šiuolaikinių pastatų galima rasti įsiterpusių mažučių mečečių, spalvingų prekyviečių.

Miesto simbolis – įspūdinga Hasano II-ojo mečetė. Pastatas atsisukęs į Atlanto vandenyną, o ošiančios bangos tarsi pritaria skambioms piligrimų maldoms. O jei norite pasilinksminti, Kasablankos pakrantė nusėta įvairiausių restoranų, barų, naktinių klubų. Tai skirtumų kupinas miestas, kuris žavi keliautojus.

6. Pasilepinkite poilsiu paplūdimyje


Marokas – saulės ir poilsio šalis. Todėl jei norite truputį patinginiauti ir pasimėgauti puikiu oru, vandenyno bangomis ir smėlio paplūdimiais, vykite į Maroko vakaruose esantį Agadiro kurortą. Geri viešbučiai, gausybė pramogų tiek šeimoms su vaikais, tiek šėlti iki paryčių pasiryžusiems turistams. Čia siūloma ir jodinėti kupranugariais, ir įsigyti marokietiškų suvenyrų, ir pamatyti unikalių lankytinų objektų.

7. Kupranugariais keliaukite į Sacharos dykumą


Sacharos toliai, užburiančios kopos, plynaukštės, palmių giraitės ir nedideli kaimeliai dykumose – viešėdami Maroke nepraleiskite galimybės pažintį jį pačiu unikaliausiu būdu. Turistams siūlomi tiek trumpi, tiek ilgesni žygiai. Bijantys leistis į ilgą kelionę kupranugariais, gali rinktis trumpus žygius, kurių tikslas – pasitikti arba išlydėti saulę dykumoje. Na, o tiems, kurie mėgsta iššūkius, siūloma joti ilgesniu maršrutu bei nakvoti autentiškuose berberų nameliuose.

8. Pažinkite Maroką netradiciniu būdu – pasidarykite tatuiruotę


Tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti, o kelionių metu yra linkę pažinti šalį kiek įmanoma artimiau, rekomenduojame pasidaryti Chna tatuiruotę. Turistinėse Maroko vietose tai itin populiari pramoga. Vietinės meistrės paišo ornamentus ir pasakoja, kuo kiekvienas iš jų pagelbės jums meilės, karjeros, santykių srityse. Tad jei esate iš tų žmonių, kuriuos domina simboliai, magija arba tiesiog žavitės gražiai ornamentais, viešėdami Maroke pasidarykite Chna tatuiruotę.

9. Aplankykite Maroko religinį ir kultūrinį centrą – Feso miestą

Trečias pagal dydį Maroko miestas Fesas – išsidėstęs Atlaso kalnų papėdėje. Šiame mieste galybė įspūdingų lankytinų objektų, todėl jei planuojate kelionę į Maroką, rekomenduojame dalį laiko praleisti čia. Feso medina – viena seniausių islamo pasaulyje, o jos gatvelių labirintuose nesunku pasiklysti. Šiame mieste įsikūręs ir vienas seniausių universitetų pasaulyje – Al Karavinas.

Fesas – mietas, turintis unikalų senamiestį. Jame galybė meno muziejų, architektūrinių šedevrų, vyksta daug kultūros renginių. Todėl, tai puiki vieta, norintiems pajusti tikrą marokietišką dvasią.

10. Pasigrožėkite išskirtinio grožio vieta – Todros tarpekliu

Todros tarpeklis, dar kitaip vadinamas Todhros tarpekliu, – apytiksliai 40 km ilgio tarpeklis, esantis Aukštojo Atlaso kalnuose. Tai turistų itin mėgstamas objektas, mat kelionė vyksta asfaltuotu keliu, tačiau vietomis tarpeklis susiaurėja iki 10 metrų pločio. Įspūdingiausių vaizdų galima pamatyti maršruto pabaigoje, sakoma, kad leistis į žygį vertą jau vien dėl paskutiniųjų 600 metrų. Ši kelionė Todros tarpekliu, puiki galimybė pasigrožėti Maroko gamta.

11. Paragaukite marokietiškos virtuvės šedevrų


Kiek anksčiau rekomendavome jums išbandyti marokietiškos arbatos. Tačiau, be jokių abejonių, norint pažinti šalies kultūrą, būtina paragauti jos tradicinių patiekalų. Maroko virtuvė – kosmopolitiška. Čia susimaišiusios arabų, berberų, prancūzų, žydų, ispanų tradicijos. Visgi, viešėdami šioje šalyje paragaukite itin sočios sriubos – hariros. Na, o jei esate iš tų, kurie nebijo ragauti neįprastų patiekalų, išbandykite pastilla pyragą, kurio viduje rasite balandžio mėsos. Marokiečiai labai mėgsta kuskusą, taip pat įvarius daržovių, mėsos, žuvies patiekalus. Beje, Maroke galėsite pamiršti apie stalo įrankius, mat čia dažniausiai valgoma rankomis, naudojant tik dešiniąją ir pasitelkiant tradicinį duonos gabalėlį.

12. Susipažinkite su šalies sostine – Rabatu


Maroko sostinė Rabatas – antrasis pagal dydį šalies miestas. Vingiuotos gatvelės, galybė skersgatvių, turgaviečių, mečečių. Tai gyvas, šurmuliuojantis miestas, o tuo pačiu – diplomatų, politikų ir verslininkų centras. Udajo tvirtovė, Hasano bokštas ir mečetė, Mohamedo V-ojo mauzoliejus, Šela griuvėsiai – tai tik kelios vietos, kurios lankantis šiame mieste paliks neišdildomą įspūdį.

13. Pasilepinkite marokietiškose pirtyse


Viena labiausiai klestinčių tradicijų Maroke – hamamai. Tai pirčių tipas, būdingas Turkijai ir Marokui. Šimtmečiai hamamai buvo šių šalių kultūros dalimi ir iki šiol, tiek vyrai, tiek moterys bent kartą per savaitę apsilanko pirtyje, atsikrato „pasenusios odos“, lepinasi aliejų ir molio kaukėmis. Keliaudami po Maroką skirkite laiko ir ramiam poilsiui, kurio tikrai prireiks po to, kai daug laiko praleisite šurmuliuojančiose gatvelėse.

14. Pasivaikščiokite po Mekneso miestą

Mekneso miestas – paskutinysis iš „Maroko imperatoriškųjų“ miestų ketvertuko (kiti: Rabatas, Fesas ir Marakešas). Šio miesto dalis yra įtraukta į UNESCO istorinių objektų sąrašą, todėl ne be reikalo Meknesas dar vadinamas Maroko Versaliu. Šis miestas žavi pasakiška architektūra, jį supa gynybinės sienos. Meknese yra bene gražiausi miesto vartai Maroke – Bab Mansour, vietinių vadinami „vartais iš praeities į ateitį“. Meknesas turtingas žemės ūkio produktais: čia auga grūdai, alyvuogės, vynuogės, citrusiniai vaisiai.

15. Nusipirkite išskirtinių suvenyrų Maroko turgavietėse

Jau daug kartų minėjome, jog Maroko miestuose itin daug turgaviečių, tad būtinai rekomenduojame jose apsilankyti. Maroko turguose jūsų akys raibs nuo įvairiausių spalvų audinių, prieskoninių žolelių, indų ir kitokių dirbinių. Čia susimaišę galybė kvapų, garsų ir skonių. Nepamirškite derėtis ir namo parsivešite išskirtinių suvenyrų bei skanumynų.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės