Pažintis su Turkija: didžiųjų civilizacijų keliais

Kelionės akcentai

 • Mokami objektai į kainą įskaičiuoti!
 • Vyksite į Ankarą – Turkijos sostinę
 • Vyksite į unikalią pasaulyje vietą – Kapadokiją, kur aplankysite požeminius miestus
 • Pabuvosite Avanose – keramikos meistrų mieste
 • Keliausite į Pamukalę – antikinį kurortą
 • Keliausite į legendinę Troją
 • Aplankysite Herostrato sudegintos Artemidės šventovės liekanas
Nuo1065
2024 09 08 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 350
su skrydžiu: 1415
Keliaujant į Turkiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Jūrų apsuptas tiltas tarp Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos – Turkija – tai šalis, garsėjanti ne tik poilsio oazėmis, bet ir neišsenkančiais istorijos ir kultūros turtais. Islamiškosios architektūros lobynai, galingos tvirtovės, milžiniški uolose iškalti miestai – tik dalis senovės civilizacijų laikus menančių šios šalies vertybių, kurios pažadins susižavėjimą autentiška Turkijos dvasia. Ne veltui čia lankėsi didžiausi mąstytojai bei poetai, kuriuos įkvėpdavo ne tik krašto gamta, bet ir čia gyvenusių žmonių būdas. Ši kelionė – tai žygis didžiųjų civilizacijų paliktais pėdsakais, kurie galiausiai susilieja į svaiginantį dervišų šokį. Per septynias dienas aplankysite 10 senovinių ir šiuolaikinių Turkijos miestų, susipažinsite su 5 senosiomis pasaulio civilizacijomis, aplankysite Europą ir Aziją, aplankysite daugiau nei 20 unikalių architektūrinių ansamblių, pamatysite bent tūkstantį senovinių daiktų, relikvijų, freskų ir statulos, generolai, kurioms yra ne mažiau kaip 100 000 metų.

Čia pasikeitė civilizacijos. Didžiosios imperijos kyla ir žlunga. Čia išaugo krikščionybė, čia gyveno didieji filosofai, vadai ir imperatoriai. ČIA SUKURTA ISTORIJA …

1
diena
VILNIUS – STAMBULAS (vakarienė)
Atvykimas į Stambulą. Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Stambulas yra turtingiausias miestas pasaulyje, kuriame gausu lankytinų vietų. Iš didžiausių: milžiniška Hagia Sophia (viena iš keturių didžiausių šventyklų pasaulyje), Mėlynoji mečetė, požeminis Jeribatano rezervuaras-šventykla, Hipodromo aikštė su trimis kolonomis (egiptiečių, graikų, Konstantino kolona), didingi rūmai. Konstantino, Topkapi pilis, Šv. Irenos bažnyčia, Chora vienuolynas, 61 metro aukščio Galatos bokštas, archeologijos muziejus... Mieste yra daugiau nei 100 mečečių, kurių dauguma pastatyta XV-XVI a., daugelis Stačiatikių bažnyčios ir vienuolynai, senovės Romos ir Bizantijos laikotarpio pirtys. O Stambule yra 150 muziejų kiekvienam skoniui: nuo Islamo kaligrafijos muziejaus iki ... NSO muziejaus. Nakvynė viešbutyje.

2
diena
STAMBULAS – ANKARA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į Ankarą – Turkijos sostinę. Ankara yra antras pagal dydį Turkijos miestas po Stambulo, o nuo 1923 m. jos sostinė. Nepaisant sostinės statuso, Ankara nėra tokia populiari tarp turistų kaip Stambulas ir jūros pakrantės miestai, tačiau įdomi būtent kaip neturistinė ir autentiškesnė Turkija. Ankaroje nuo romėnų laikų išlikę daug senovinių įžymybių: romėniškos pirtys, Julijaus kolona ir romėnų šventykla, iš Bizantijos laikų ypač įdomios Hissar citadelė ir kapinės, o osmanų laikais buvo pastatyta daug senovinių pastatų. Kalbant apie modernumą, Ankara praktiškai niekuo nenusileidžia Europos sostinėms: čia yra puikūs restoranai, diskotekos, naktiniai klubai ir labai geras apsipirkimas. Vyksite į pirmojo Turkijos prezidento Atatiurko muziejų. Čia sudėta visa Turkijos Respublikos istorija (XX amžius). Taip pat lankysitės Anatolijos Civilizacijų muziejuje, kur pirmą kartą gyvenime pamatysite daiktus, pagamintus žmonių prieš keturiasdešimt tūkstančių metų. Turėsite galimybę pasivaikščioti Ankaros tvirtovės sienomis.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ankaroje.

3
diena
ANKARA – KAPADOKIJA (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiavę vyksite į unikalią pasaulyje vietą – Kapadokiją, kur aplankysite požeminius miestus, kurie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pamatysite gražiausią vaizdą – didžiulę kalnų plynaukštę, išmargintą bažnyčiomis, vienuolynais ir namais uolose. Aplankysite Meilės slėnį, Fėjų slėnį, Balandžių slėnį ir daug daugiau. Kapadokijoje už papildomą mokestį bus pasiūlyta apsilankyti Dervišų spektaklyje*. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.

4
diena
KAPADOKIJA – AVANOSAS – KAPADOKIJA (pusryčiai, vakarienė)
Anksti ryte už papildomą mokiestį turėsite galimybę skristi oro balionu.* Pusryčiai viešbutyje. Pamatysite unikalų miestą, iškaltą olose, kurį sudaro 9 aukštai. Tai unikalus pasaulyje vaizdas – ištisi kvartalai su namais, šventyklomis ir vienuolynais. Vėliau aplankysite Goremo muziejų po atviru dangumi su unikaliomis freskomis ir dešimtimis cerkvių, iškaltomis tiesiog uolose. Pabuvosite Avanose – keramikos meistrų mieste, kur galėsite stebėti, kaip kuriami keramikos dirbiniai ir prisidėti prie jų gamybos. Vakarienė ir poilsis viešbutyje Kapadokijoje. Papildomai galėsite užsisakyti ekskursiją „Turkiškoji naktis“*.

5
diena
KAPADOKIJA – KONIJA – PAMUKALĖ (pusryčiai, vakarienė)
Kelionė į Koniją. Šis didelis miestas išaugo iš molio siena apsupto kaimo, kuris viduramžiais tapo turkų seldžiukų sostine. Čia gyveno Jalaleddinas Rumi, pravarde Mevlana (Mūsų Meistras), įkūręs Mevlevi, besisukančių dervišų ordiną, sufijų mistikas, kurio darbai padėjo pakeisti islamo mintį ir formuoti musulmonų kultūrą, pritaikytą Turkijos sąlygoms.

Konija laikomas vienu religingiausių ir konservatyviausių miestų Vakarų Turkijoje, o kadangi sufijų mistikų, tokių kaip Mevlana ir Haji Bektas, mokymai čia vis dar vaidina svarbų vaidmenį, tai islamo fundamentalistų tvirtovė, siūlanti labiausiai užkietėjusį islamo skaitymą. Pasivaikščiosite po didžiojo mąstytojo Mevlano Celaleddin Rumi akademiją, kurio vaidmuo rytų poezijoje ypač svarbus. Jis kritikavo Graikijos filosofiją ir šių savo pažiūrų pagrindu įkūrė šią akademiją, tapusią poetų, filosofų ir vienuolių traukos centru. Vėliau keliausite į Pamukalę. Pammukale turkiškai reiškia „medvilnės pilį“ arba „medvilnės tvirtovę“ ir yra Vakarų Anatolijoje. Pamukalė, vieta, kur yra du „pasaulio stebuklai“, vienas istorinis – senovinio Hierapolio miesto griuvėsiai, o antrasis natūralus – terminiai šaltiniai. Yra keletas senovės legendų apie Pammukalę, jos netgi leidžia manyti, kad Kleopatra atėjo maudytis šaltiniuose, kad išsaugotų savo grožį ir jaunystę. Pamukalės terminių versmių vandenyje gausu mineralinių druskų, kurios lyg krioklys iš maždaug 100 metrų aukščio teka žemyn nuo kalno šlaitų, suformuodamos rezervuarų sistemą. Pamukalės šaltinio vandens temperatūra – 36 laipsniai, skonis panašus į mineralinį vandenį, padeda gydant reumatą, nervinius sutrikimus, širdies, kraujo ligas, regėjimo sutrikimus. Vakarienė ir poilsis viešbutyje Pamukalėje.

6
diena
PAMUKALĖ – EFESAS – KUŠADASIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių lankysitės antikinėse Hierapolio kapinėse. Dvidešimt šimtmečių vėsiai ir tamsoje laikytos didžiulės kriptos nustebins savo dydžiu. O po jų pateksite į Travertinus! Gražūs balti kalnai, kuriais teka karštas mineralinis vanduo, su daugybe natūralių baseinų... Už papildomą mokestį galima maudytis Kleopatros baseine. Vėliau keliausite į Efesą. 2000 m. pr. m. e. šiame mieste jau gyveno žmonės, o Romos imperijos laikais Efesas buvo vienas iš didžiausių Mažosios Azijos prekybos centrų ir vienas iš ankstyvosios krikščionybės centrų. Mieste gerai išlikę daugybė antikos epochos paminklų iš heleninės civilizacijos laikų. Aplankysite Herostrato sudegintos Artemidės šventovės liekanas. Vėliau įsikursite jaukiame viešbutyje Kušadašio mieste ant jūros kranto. Po vakarienės galėsite pasivaikščioti po miestą ir pasigrožėti Egėjo jūra.

7
diena
KUŠADASIS – BERGAMAS – AIVALYK (pusryčiai, vakarienė)
Po poilsio viešbutyje, pabuvosite Bergamo (sen. Pergamo) mieste. Iš šio miesto pavadinimo kilo žodis „pergamentas“, palieskite senovinės bibliotekos sienas, kur pirmą kartą pasaulyje pasirodė knyga dabartiniu pavidalu. Tuomet pateksite į prabangius imperatoriaus Trajano rūmus. Pamatysite Dzeuso altoriaus papėdę, lankysite ir nuostabų teatrą kalnuose, kuriame žiūrovų eilės įrengtos kalno šlaite. Vakarienė ir nakvynė Aivalyk miestelyje.

8
diena
AIVALYK – TROJA – STAMBULAS (pusryčiai)
Po pusryčių  keliausite į legendinę Troją. Šį miestą išgarsino Trojos karas, trukęs 10 metų ir pasibaigęs miesto užkariavimu, pasitelkus apgaulę su mediniu arkliu. Pamatysite lauką, kuriame Achilas tempė savo karieta Hektoro kūną. Persikelsite per Dardanelų sąsiaurį ir pakliūsite į Stambulą, kur Jūsų kelionė ir pasibaigs. Nakvynė viešbutyje Stambule.
9
diena
STAMBULAS – VILNIUS (pusryčiai)
Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.
Nuo1065
2024 09 08 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 350
su skrydžiu: 1415

Apie Turkiją

Turkija – tikrų tikriausias antikos lobynas: daugybė šventyklų, amfiteatrų, kapaviečių, mečečių, tiltų, tvirtovių ir pilių. Šalies gamta yra nepaprasto grožio, klimatas puikus, beveik ištisus metus šviečia saulė, o jūra vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Turkijoje aukšto lygio viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, golfo laukai, įdomios i&sc

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Pažintis su Turkija: didžiųjų civilizacijų keliais

Kęstutis
2024-05-09
9
Viskas buvo labai gerai: skrydis, autobusas, kelionė, viešbučiai, kelionės programa. Itin patenkinti vietiniu gidu - puikus Turkijos ir jos istorijos bei dabarties ekspertas. Labai įdomi ir turininga kelionė.
Olesia
2024-04-26
8
Paslauga atitiko lūkesčius. Rekomenduoju istorijos ir senosios kultūros mėgėjams. Kelionė intensyvi, tačiau nebuvo labai sunku, nes kelionės gidas viską labai tinkamai sudėliojo, kažką derino prie oro sąlygų, kažką pagal dalyvių pageidavimus. Viešbučiai geri, kai kurie viršijo lūkesčius. Lankytini objektai parinkti puikiai, galėtų būti kiek mažiau komercinių (odos, tekstilės PC). Kelionės palydovai buvo nuostabūs: atidus ir paslaugus autobuso vairuotojas Hasanas, itin kvalifikuotas kelionės gidas Šefatas, kurie visuomet buvo pasiruošę suteikti bet kokią reikalingą pagalbą ar informaciją.
Olesia
2024-04-26
8
Paslauga atitiko lūkesčius. Rekomenduoju istorijos ir senosios kultūros mėgėjams. Kelionė intensyvi, tačiau nebuvo labai sunku, nes kelionės gidas viską labai tinkamai sudėliojo, kažką derino prie oro sąlygų, kažką pagal dalyvių pageidavimus. Viešbučiai geri, kai kurie viršijo lūkesčius. Lankytini objektai parinkti puikiai, galėtų būti kiek mažiau komercinių (odos, tekstilės PC). Kelionės palydovai buvo nuostabūs: atidus ir paslaugus autobuso vairuotojas Hasanas, itin kvalifikuotas kelionės gidas Šefatas, kurie visuomet buvo pasiruošę suteikti bet kokią reikalingą pagalbą ar informaciją.
Dalia
2023-09-21
10
Viskas vyko sklandžiai, viskas laiku, viskas aišku, geri viešbučiai, autobusas ir gidas puikus Vertinu puikiai, pamatėme ir sužinojome daug istorinių faktų, gražių vietų, gamtos darinių.
Juozas
2023-06-27
9
Jau anksčiau keliavau su KELIONIŲ AKADEMIJA, maloniai nustebino vadybininkė Gintarė Luotaitė, kai netikėtai paskambino man ir pasiteiravo, ar norėčiau ir šiemet kur nors nukeliauti. Kaip tik svarsčiau, kokią kelioinę pasirinkti. Kaip ir pernai, 2022, Gintarė atidžiai apsvarstė mano pageidavimus ir pasiūlė kelionių variantus, vieną iš kurių ir pasirinkau. Man patinka, kad iš KELIONIŲ AKADEMIJOS gaunu objektyvią informaciją apie kelionę be marketinginių triukų ir kad galiu pats nuspręsti, ar būtent tokios kelionės ieškau. Ko NESITIKĖTI iš pasirinktos kelionės žinojau dar prieš į ją išvykdamas, todėl nepuoselėjau nepagrįstų lūkesčių, pvz., menko turistinio "efekto", lankantis Pergame ar Trojoje. Vertinu gido Šenol ir vairuotojo Bacho paslaugos Turkijoje, kurios buvo pagrįstos aukščiausiu dėmesingumu keliautojui. Puiki kelionė, viskas vyko taip, kaip ir aprašyta. Ko nesitikėti iš pasirinktos kelionės žinojau dar prieš į ją išvykdamas, todėl nepuoselėjau nepagrįstų lūkesčių, pvz., dėl menko turistinio "efekto", lankantis Pergame ar Trojoje. Tačiau VISA KAPADOKIJA - fantastiška, netgi su keramikos muziejaus aplankymu ir molio gaminiais. Labai gerai vertinu rusiškai kalbančio turkų gido Šenol ir vairuotojo Bacho (nekalbančio jokia kita kalba, išskyrus turkų, tačiau lb paslaugaus) paslaugos Turkijoje, kurios buvo pagrįstos aukščiausiu dėmesingumu keliautojui. Puikūs viešbučiai ir maitinimas, tikslus kelionės programos vykdymas, disciplina kelionės metu. Graži šalis, mieli žmonės, jokių komercinių "priekabiavimų" visos kelionės metu. Ypatinga pastaba: kelionės metu niekada nieko neperku, bet Turkijoje apsipirkau!!! ir apsipirkau NAUDINGAI. Rusų turistų pageidavimu gidas nuvežė grupę į PAPUOŠALŲ, TEKSTILĖS ir ODOS prekybos certrus, skirtus, turistams iš Rusijos, kuriuose ir aptarnavimas vysksta rusų kalba. Netikėtai pačiam sau aš ten apsipirkau, ir apsipirkau sėkmingai. Beje, dėl rusų keliautojų grupės ir atmosferos dėl karo Ukrainoje konteksto. Aš buvau vienintelis keliautojas ne iš Rusijos nedidelėje 16 asmenų grupėje, dauguma jų - moterys. Keliauja labiau pasiturintys rusai, daugumai yra per brangūs lėktuvų bilietai ir daug kitų nepatogumų, pvz., skrydis Maskva - Stambulas trunka apie 5 val. vietoj 3 anksčau. Kelionės metu geriau neliesti aštrių ir jautrių temų, na, o rusų požiūrių spektras labai platus - nuo vieno kraštutinumo iki kito. Įtampėlė juntama, bet jeigu pats jos nekaštini ir neprovokuoji, tai vyrauja kelioninės nuotaikos ir pagarba vienas kitam.
Vytautas
2021-11-08
10
Geras aptarnavimas, organizavimas, rūpestis ir t.t. Puiku
Tadeu
2019-05-13
10
Labai įdomi, turininga, puikus kompetentingas gidas. Atitiko visus lūkesčius. graži šalis. Ramūs, svetingi žmonės. Galima būtų skirti kelias valandas poilsiui prie jūros.
Sonata
2019-05-01
10
Patys geriausi Tai buvo pirma mūsų kelionė per Jūsų agentūrą ir mes likome ja labai patenkinti. Manau, kreipsimės į Jus ir ateityje.
Inesa,
2018-11-06
9
Labai įdomi ir vertinga kelionė- tiesa nelengva ... Stambule papildomai gyvenome 3 dienas savarankiškai, spėjome susipažinti su visomis turistų lankomomis vietomis, kurios buvo neįtrauktos į programą- to tikrai reikėjo. O pati kelionės programa dėka gido Šenol Boz ir organizatorių buvo ypatingai sklandi ir organizuota: jokių papildomų mokesčių į lankytinas vietas - turėjome muziejų korteles, reikėjo tik jas pateikti. Gido iniciatyva be papildomų mokesčių aplankėme dar kelias įdomias vietas. Rekomenduojame šį turą senovės kultūromis besidomintiems- tikrai vykti verta. Laukiame naujos kelionės su gidu Šenol- ankstyvosios rytų Turkijos civilizacijos- žada būti dar įdomiau!
Rasa
2018-10-11
10
Kelionė nuostabi! Viskas puikiai organizuota, neturiu nei vieno nusiskundimo.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Turkiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 3 – 4* viešbučiuose (8 nakvynės: 2 nakvynės Stambule, 1 nakvynė Ankaroje, 2 nakvynė Kapadokijoje, 1 nakvynė Pamukalėje, 1 nakvynė Kušadasyje, 1 nakvynė Aivalyke);
 • Programoje nurodytas maitinimas (8 pusryčiai ir 7 vakarienės);
 • Profesionalaus rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai patogiu autobusu;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (nuo 350 EUR);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (Turkiška naktis – ~30 EUR/asm.; skrydis oro balionu virš Kapadokijos – ~140 EUR/asm.; šokančių dervišų pasirodymas – ~25 EUR/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 120 EUR;
 • Arbatpinigiai gidui, vairuotojui ir nešikams (rekomenduojama suma dienai – 1-2 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Gėrimai vakarienės metu;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.
 • Visos kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~2400 km.

Kelionę galima papildyti

  • Papildomomis nakvynėmis Stambule prieš arba po turo (kaina – 60 EUR/asm., gyvenant dviviečiame/triviečiame kambaryje; 80 EUR/asm. – vienviečiame). Prasitęsus viešnagę Stambule ar atvykstant prieš turą, reikalinga įsigyti individualų pervežimą – kaina 75 EUR į vieną pusę už automobilį.

Kelionės užsakymas

Nuo
1065

+ skrydis nuo: 350 visiems su skrydžiu: 1415
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Savaitgalis Stambule
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Portugalija. Poilsis ir kultūra
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Naujieji Metai Stambule
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Naujieji Metai Kapadokijoje, aplankant Stambulą
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.