Tartu - Helsinkis - Talinas


Pažintinė kelionė autobusu
Aplankomos šalys: Estija, Suomijaversija spausdinimui

TARTU - HELSINKIS - TALINAS

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Aplankome Tartu – seniausią Baltijos šalių miestą.  Tačiau Tartu – tai ir jaunų žmonių galimybių mietas, garsus seniausiu Estijos universitetu, kurį švedų karalius Gustavas II Adolfas įkūrė 1632 m. Pasivaikščioję po atgimstantį Tartu senamiestį, pasigėrėsime miesto Rotuše, kurios aikštėje nusifotografuosime prie garsiojo „Besibučiuojančių studentų“ fontano, sustosime prie universiteto rūmų, observatorijos, Domo katedros griuvėsių, Šv. Jono bažnyčios, pasiklausysime legendų apie  angelų ir velnių tiltus. Tartu senamiestis apsuptas gražių parkų, kuriuose rasime originalių paminklų ir skulptūrų: Ulo Ouno „Tėvas ir sūnus“, paminklai estų ir anglų rašytojams E.Vildui ir O.Wildui, Barklajui de Toliui. Laisvu laiku patyrinėsime miestą savarankiškai. Nakvosime viešbutyje Talino priemiestyje.

2 diena. Anksti ryte vykstame į keltą ir kelsimės į Suomijos sostinę Helsinkį.Miestas žavus modernumu, paprastumu, jaukiu miesto šurmuliu, gamtos ir architektūros vienove. Pasigrožėję Helsinkiu, vyksime į Porvo miestą – antrą pagal senumą miestą Suomijoje. Porvo kūrėsi aplink viduramžių katedrą, ant Porvo upės krantų. Miesto architektūra - su šiaurės šalims būdingais mediniais, spalvingais namais – sandėliais. Laisvu laiku galėsite išgerti jaukiose kavinukėse kavos ir pasimėgauti pyragėliais, skirtais garsiam suomių rašytojui Johanui Liudvikui Runebergui (kuo jis garsus - sužinosite apsilankę Porvo mieste). Sugrįžę į Helsinkį, pasižvalgysime po sostinę: matysime Uspenskio soborą, Senato aikštę, kur stovi paminklas Rusijos imperatoriui Aleksandrui II, Prezidentūrą, Katedrą, šiuolaikinio meno centrą. Aplankysime unikalią Tempeliaukio bažnyčią, iškaltą uoloje. Laisvu laiku  galima nuplaukti  laiveliu į Suomijai priklausančią Suomelinos salą, kuri mielai lankoma ne tik turistų, bet ir vietinių gyventojų. Vakare keltu grįšime į Taliną. Nakvosime viešbutyje Talino priemiestyje.

3 diena. Papusryčiavę, iš pradžių autobusu pasižvalgysime po Taliną – Estijos sostinę. Aplankysime Kadriorgo parką – gražiausią istorinį XVIII architektūrinį ansamblį mieste, sustosime prie paminklo nuskendusiems jūreiviams „Undinėlė“, pasidairysime po Piritos buriavimo centrą ir  Šv. Brigitos  vienuolyno archeologinę vietovę. Pėsčiomis paklaidžiosime po įspūdingą viduramžių senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: matysime Toompea pilį, Domo katedrą, iš apžvalgos aikštelių žvelgsime į žemutinį miestą. „Ilgąja koja: nusileidę į Rotušės aikštę, pasigrožėsime Rotuše, sužinosime kaip gyveno Talino miestelėnai, užsuksime į „bandelių“ kiemą, pasigėrėsime amatininkų ir pirklių gildijos pastatais, Šv. Mikalojaus ir Šv. Olavo bažnyčiomis, „Storosios Margaritos“ bokštu. Laisvu laiku kiekvienas pabandysime atrasti širdžiai jaukų Talino kampelį, paragauti estiškų gardumynų paslaptingose senamiesčio kavinukėse. Pasidžiaugę diena Taline, išvyksime per Estiją, Latviją į Lietuvą. Vėlai vakare grįšime į namus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė autobusu.
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Keltų bilietai Talinas-Helsinkis-Talinas
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 20  EUR;
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu

PASTABOS:

 • Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 30  EUR.
 • Reikalingi LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
 • Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1500 km.

Papildomos pastabos
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui keliaujant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Į standartinę kelionės kainą įskaičiuotas maitinimas nurodytas prie kiekvienos dienos pavadinimo.
pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP