Pažintis su Šri Lanka ir budistų festivalis Kandi Perahara

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Pamatysite ir dalyvausite istoriniame budistų festivalyje - Kandi Perahara
 • Aplankysite ,,kultūrinį trikampį” kuri sudaro šiuolaikinė šalies sostinė – Kolombas kartu su senosiomis sostinėmis – Anuradčapura bei Polonaruva
 • Matalėje pamatysite daugybę prieskonių sodų
 • Patirsite viena gražiausių kelionių traukiniu pasaulyje: kelionė traukiniu iš Nuvara Elijos į Elą Šri Lankoje
 • Su laukinių dramblių gyvenimu susipažinsite Jalos nacionaliniame parke
 • Ilsėsitės po pasvirusia palme nepaprasto grožio Indijos vandenyno paplūdimyje
Keliaujant į Šri Lanką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Mes paruošėme šią programą – kad galėtumėte mėgautis Šri Lankos egzotinės šalies grožybėmis ir sužinoti iš arčiau – kas yra tikros budistinės šventės Kandi Perahara festivalije metu (nuo 2023-07-29 iki 2023-08-05). Kandis Esala Perahera yra vienas seniausių kultūrinių ir religinių festivalių pasaulyje, kasmet vykstantis Kandyje ir yra vienas iš svarbiausių metų turizmo renginių, kasmet pritraukiantis daugiau nei 200 000 turistų, nes Kandis miestas yra pripažintas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Esala Perahera festivalis tai spalvingas, energingas ir triukšmingas budistų festivalis, kurio šaknys glūdi tradicijose ir istorijoje. Šis festivalis trunka daugiau nei dešimt naktų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Festivalis rengiamas šventojo Budos danties, relikvijos, saugomos Danties šventykloje (Dalada Maligawa), pagerbimui. Kasmet beveik milijonas žmonių atvyksta į Kandį atiduoti pagarbos ir pamatyti šimtus tradicinių šokėjų, būgnininkų ir vadų, vilkinčių prašmatniais kostiumais, taip pat 100 didingų dramblių, dalyvaujančių parade.

1
diena
VILNIUS – KOLOMBAS
Skrydis į Kolombą su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu. Skrydis su persėdimu Stambule.
2
diena
KOLOMBAS (vakarienė)
Sveiki atvykę į Kolombo (Colombo) miestą. Susitvarkome įvažiavimo į šalį dokumentus. Nors Šri Lankos plotas toks pat kaip ir Lietuvos, šioje šalyje gyvena septyniskart daugiau žmonių, t. y. apie 20 milijonų gyventojų, iš kurių daugiau nei pusė milijono –Kolombo mieste. Vyksite į viešbutį Kolombo mieste. Norintys galės pailsėti po ilgos kelionės, o kas dar turės jėgų, pasižvalgykite po Kolombo miestą. Vakaruose esantis didmiestis yra šalies komercinė sostinė ir skuria daugiau nei 50 % nacionalinio BVP ir prisideda prie greta Kolombo eančių miestų plėtros. Važiuodami galėsite pasigrožėti švariomis gatvėmis, kurios ribojasi su krištolo baltumo upėmis. Pamatysite 1893 m. žirgų lenktynių centrą ir Antrojo pasaulinio karo laikų aerodromą, kuriame šiandien įrengti prabangūs drabužių, maisto ir arbatos butikai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kolombe.

3
diena
„KULTŪRINIS TRIKAMPIS'': KOLOMBAS – ANURADČAPURA – POLONARUVA ( pusryčiai, vakarienė)
Keliausite į Dambulą ir aplankysite garsiąją Dambula urvo šventyklą. Pakeliui užsukite į dramblių našlaičių namus, kuriuose gyvena daug laisvai vaikščiojančių dramblių. Apsilankymas Pinaveloje sukelia ypatingai daug įspūdžių, nes tai yra ta vieta, kur galima iš arti pamatyti šiuos švelnius milžinus, kasdien nuo 10.00 ir 14.00 val., einančius prie netoliese esančios upės. Tai galimybė užfiksuoti daugybę puikių kadrų, kol drambliai maudosi, mėgaujasi vandeniu, žaidžia ir bendrauja tarpusavyje. Toliau tyrinėsite Dambulą. Apsilankysite urvinėje Dambulos šventykloje, pastatytoje I amžiuje prieš Kristų. Dambulos uolų šventykloje saugomi vieni unikaliausių piešinių. Su auksine Dambula šventykla ribojasi dar 5 nuostabios urvų šventyklos. Stebėkite, kaip išskirtinai išpieštos urvų sienos, kurios saugo 150 Budos statulų. Įžengę į atokvėpio vietą žvelkite tiesiai į milžinišką Budos statulą, auksu spindinčią virš žemės, kurioje šiandien yra svarbus šalies ekonominio ir kultūrinio pakilimo centras. Įsiregistravimas į viešbutį ir likusi vakaro dalis - laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4
diena
„KULTŪRINIS TRIKAMPIS“ – SIGIRIJA – MATALĖ – KANDIS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien vyksite į Sigiriją ir kopsite į Sigirijos uolų tvirtovę. Sigirija, V a. karaliaus Kasjapos uolų citadelė ir pasaulio paveldo objektas. Sigirija gali pasigirti senovės Šri Lankos inžinerija ir urbanistika ir yra pripažįstama vienu geriausių meno ir kultūros paminklų. Pylimų ir griovių apsupta Liūto uola, primenanti mitologinį „Dievų miestą“, yra padengta freskomis, susijusiomis su Guptos stiliaus paveikslais, rastais Indijos Ajantos urvuose.

Po to jūsų lauks pervežimas į Kandį per Matalę, pakeliui aplankant Prieskonių sodą. Matalėje pamatysite daugybę prieskonių sodų, kuriuose sodinami cinamono, kardamono, pipirų vijokliai ir visi kiti prieskoniniai medžiai, augalai ir vijokliai. Čia taip pat galima įsigyti įvairių prieskonių gaminių. Visuose Prieskonių soduose lankytojams pravedama ekskurija, papaskojama apie kiekvieną medį ir augalą, o pabaigoje paaiškinama, kaip naudoti prieskonius gaminant maistą. Taip pat aplankysite batikos gamyklą Matalėje.

Susipažinsite su miestu apžvalginės ekskursijos metu. Po to aplankysite šventąją budistų šventyklą - Kandi danties šventyklą (Kandy Tooth of Temple), kultūrinį šokį - kalnų sostinės centrą, kurį juosia Kandi ežeras. Pradėkite apžvalginę ekskursiją po Kandi kalnų sostinę, važiuodami vietiniu TUK-TUK automobiliu. Kasmetinės Peraheros vieta - Paskutinė sinhalų karalių tvirtovė 1815 m. galiausiai buvo atiduota britams. Kandi yra budizmo įtakos Šri Lankoje pavyzdys ir šiandien, todėl visur yra budizmo tradicijas puoselėjančių šventyklų ir vienuolynų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kandi mieste.

5
diena
KANDIS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Apsilankymas Peradenijos karališkajame botanikos sode. Peradenijos karališkasis botanikos sodas iš pradžių buvo sukurtas kaip karališkasis pramogų sodas, o vėliau britai pripažino, kad Peradenijos karališkasis botanikos sodas yra klestinti nacionalinė vertybė Azijos stebukle. Įžengę į šį 147 akrų ploto botanikos sodą pasijusite palaimingai. Galėsite pasivaikščioti ir pailsėti besigrožėdami prižiūrėta vešlia žalia veja, paviljonais ir aštuonkampe oranžerija, didžiulė erdve.

Po pietų vyksite į žygį Petigaloje. Petigalos žygis prasideda nuo Bambaragalos vienuolyno akmeninių laiptų viršaus. Nėra lengva pastebėti, tačiau iškart už laiptų viršaus yra gerai išmintas takas, kuris veda į mišką. Jei sunku rasti taką, galite paprašyti vienuolių, kad jums pagelbėtų. Žygis į Pettigalos apžvalgos aikštelės viršūnę kartais būna sudėtingas, dėl to, kad atkarpos gali būti šiek tiek apaugusios. Tačiau jei seksite taku, vingiuojančiu iki tankaus miško šlaito, problemų kilti neturėtų. Vakare stebėsite Kandy Perahara ritualą, kuris vyksta jau šimtus metų. Jis laikomas ryškiausiu, spalvingiausiu ir puošniausiu Azijos religiniu reginiu. Kandy Esala Perahera festivalyje dalyvauja drambliai, ugnies valgytojai, būgnininkai ir šokėjai. Per šią privačią ekskursiją pamatysite šį stebuklingą reginį ir patirsite karnavalinę atmosferą, kuri šiuo metu tvyro Kandyje. Kandy Esala Perahera yra seniausias ir svarbiausias Šri Lankos festivalis, kasmet švenčiamas dešimt dienų. Per Esala Peraherą ir Dalada Peraherą prašoma budistų dievybės palaiminti žemdirbius gausiu derliumi taip pat per šią šventę į Šri Lanką atkeliauja šventoji Budos danties relikvija. Kandy Esala Perahera festivalis prasideda iškilmingu medžio šakų kirtimu, tada vyksta paradas gatvėse. Kiekvieną vakarą vyksta didingos procesijos, o paskutinį vakarą Budos šventojo danties relikvijos kopija auksinėje skrynioje nešama ant didžiulio dramblio (tuskerio) nugaros, o beveik šimtą šilkiniais kostiumais pasipuošusių dramblių lydi šokėjai, deglų nešėjai, ugnies žonglieriai, muzikantai. Dešimtosios festivalio dienos rytą šventikai kardu "išpjauna" apskritimus vandenyje ir iš apskritimų vidurio pripildo keturis molinius dubenis vandeniu. Vėliau vanduo saugomas ąsočiuose iki kitų metų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kandi mieste.

6
diena
KANDIS – NUVARA ELIJA (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Nuvarą Eliją. Pakeliui aplankysite arbatos plantaciją ir fabriką bei stebėsite garsiosios Ceilono arbatos gaminimo procesą.

Sustosite prie Rambodos vandens krioklių – upių, tekančių nelygia žeme arba žemyn nuo kalnų, kurios skyla į intakus arba suformuoja krioklius. Kartais du tos pačios upės intakai gali sudaryti dvigubus krioklius labai arti vienas kito, nes vanduo išsilieja uolomis ir akmenimis.
Vyksite į Nuvarą Eliją, įsiregistruosites viešbutyje. Vakare trumpa ekskursija po Nuvarą Eliją. Migloti statūs keliai, vingiuojantys pro vešlias žalias arbatos krūmų plantacijas, vėsiame klimate, primena lankytojams, kad jie yra garsiojo britų kolonijinio laikotarpio Nuvara Elija apylinkėse. Anglų ir škotų plantatorių kadaise valdytame šviesos mieste, kuriame tvyro angliško kaimo atmosfera, vis dar gausu kolonijinių namelių, gyvatvorių ir yra vienas geriausių pasaulyje laikomas 18 duobučių golfo aikštynų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Nuvara Elijoje.

7
diena
NUVARA ELIJA – VELAVAJA  (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Nanu-Oya geležinkelio stotį, iš kur jūsų lauks kelionė traukiniu į Elą. Kelionė traukiniu iš Nuvara Elijos į Elą Šri Lankoje arba atvirkščiai yra laikoma viena gražiausių kelionių traukiniu pasaulyje. Kelionė trunka apie 3 valandos. Kelionės metu galėsite pasimėgauti nuostabiais žalių ir vešlių arbatų plantacijų ir kalnų vaizdus. Elos geležinkelio stotyje jus pasitiks gidas, kuris praves trumpą apžvalginę ekskursiją Eloje. Pervežimas į Jalą per Elą. Ela yra gražus, mažas ir ramus miestelis pietiniame Šri Lankos kalnų pakraštyje. Jis įsikūręs viduryje gražaus kraštovaizdžio, su nedideliais daržovių auginimo ploteliais slėniuose, arbatos plantacijomis kalvos šlaituose ir miškais viršūnėse. Mieste yra trys vietos, susijusios su Ramajana, kur vietinė legenda teigia, kad Ravana slepia Sitą.

Aplankykite garsųjį Demodarą. Devynių arkų tiltas Eloje yra ant Demodaros kilpos ir tęsiasi 91 metrą 24 m aukštyje. Devynių arkų tiltais tai labai vaizdinga ir graži vieta, ypač dėl to, kad ji yra tankiose džiunglėse ir žemės ūkio aplinkoje. Už geležinkelio klesti miškas, o apačioje auginami arbatos lapai. Taip pat užkopkite į Mažoji Adomo viršukalnę (Little Adams Peak). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Eloje arba Velavajyje.

8
diena
JALOS NACIONALINIS PARKAS – PAPLŪDIMIO KURORTAS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Jalą ir poilsis viešbutyje. Vėlyvą popietę mėgaukitės vakaro safariu didžiuliame 1259 km2 ploto Jalos nacionaliniame parke. Jala su savo šlove besisukančia aplink plačias pievas, krūmus, rezervuarus ir kopas teisėtai yra Šri Lankos laukinės gamtos širdis. Pravažiavę džipu pro milžiniškus Jalos vartus, jūs ne tik įžengiate į lankomiausią šalies nacionalinį parką, bet ir į civilizacijos, klestėjusios Šri Lankos karalių valdymo laikais, žemes. Nacionalinis parkas neabejotinai yra viena geriausių vietų šalyje, gausiai apgyvendinta dramblių, dėmėtųjų elnių, šakalų, paukščių bandomis. Parką puošia leopardai, kurie čia daugiausiai paplitę pasaulyje pagal tankumą.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Jaloje arba Tisamaharamoje.

9
diena
PAPLŪDIMYS – KOLOMBAS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į paplūdimį, laisvas laikas. Jei rasite laiko, pradėkite apžvalginę ekskursiją po Galė miestą, esantį už 72 mylių nuo Kolombo. Kol nebuvo įkurtas Kolombo uostas tai buvo seniausias ir svarbiausias šalies uostas. Galė vadinamas Biblijos „Taršišu“. Jį 1587 m. po Kristaus užėmė portugalai, 1640 m. - olandai, o 1796 m. - britai.

Dauguma esamų pastatų čia buvo pastatyti olandų laikais. Bastiečiai vis dar vartoja olandiškus pavadinimus, tokius kaip „Zwart“, „Akesloot“, „Aeloes“ ir kt. Vietovė garsėja nėrinių gamyba, ebono drožyba, brangakmenių pjaustymu ir poliravimu. Seras Edwardas Barnesas šaudydamas atsitiktinai atsidūrė Nuvara Elija lygumose ir ėmė jas tyrinėti. Po to keliaukite į paplūdimio viešbutį, o likusią dienos dalį skirkite laisvalaikiui.

Vakare pervežimas į oro uostą ir skrydis namo. Kelionė po šią Indijos vandenyno šalį, deja, jau baigiasi. Mes tikimės, kad Jūs likote nustebinti fantastiškos gamtos, nuoširdžių žmonių šypsenų, Jūsų uoslės receptorius kuteno arbatų ir prieskonių kvapai, o kvapą užgniaužė puikūs vandenyno paplūdimiai.

10
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Šri Lanką

Šri Lanka – sala Indijos vandenyne, Pietų Azijoje, 880 km į šiaurę nuo pusiaujo, 55 km į pietryčius nuo Indostano pusiasalio. Šri Lanką nuo Indijos skiria Paiko sąsiauris ir Manaro įlanka. Kranto liniją sudaro 1340 km. Krantai žemi, dažnai lagūniniai, daugelyje vietų juos supa koralų rifai. Šiaurinė Šri Lankos dalis visai lygi, lygumos užima 80% šalies teritorijos, o pietų vidurio dalyje — k
Keliaujant į Šri Lanką jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės kaina: 

Kelionėje vyksta asmenų skaičius:  Kelionės kaina 1 asm. dviviečiame kambaryje
2 asmenys  1280 EUR  + skrydis 
4 asmenys  1235 EUR  + skrydis 
6 asmenys  1165 EUR  + skrydis 
8 asmenys  1140 EUR  + skrydis 

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu ir pasirinktos kategorijos viešbutyje poilsio metu (7 nakvynių: 1 nakvynė Kolombe, 1 nakvynė Dambuloje, 2 nakvynės Kandyje, 1 nakvynė Nuvara Elijoje, 1 nakvynė Velavajuje, 1 nakvynė Jaloje - paplūdimio kurorte);
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčių ir 7 vakarienių);
 • Anglakalbio/rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Bilietai kelionei traukiniu iš Nuvara Elija į Elą;
 • Bilietai į Kandy Peraraha festivalį;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kolombas – Vilnius (kaina nuo 920 EUR);
 • Šri Lankos elektroninis leidimas (kaina 50 EUR/asm.);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~18 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus (~100 EUR/asm.);
 • Papildomai siūlomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos *;
 • Vienviečio kambario priemoka – nuo 380 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (rekomenduojama suma dienai – 1-2 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: individuali kelionė su vietiniu angliškai arba rusiškai kalbančiu gidu.
 • Yra galimybė prasitęsti poilsį. Kaina priklauso nuo pasirinkto viešbučio.

Panašios kelionės

Egzotiškoji Šri Lanka ir poilsis prie jūros
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Šri Lankos akcentai ir poilsis prie jūros
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Šri Lankos akcentai su poilsiu Maldyvuose
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Individuali kelionė
Stebuklingoji Šri Lanka ir poilsis Maldyvuose
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.