Kambodža ir trumpa pažintis su Bankoku (su lietuviškai kalbančiu vadovu) | Poilsinė-pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu

Kambodža ir trumpa pažintis su Bankoku (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Poilsinė-pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Kambodža, Tailandas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Kambodža ir trumpa pažintis su Bankoku (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai:

  • Tik Kelionių Akademijoje!
  • Grožėsitės senoviniu Ankoro miestu ir žymiausia jo dalimi – Angkor Wat šventykla
  • Aplankysite įspūdingą kaimelį ant vandens Tonle Sap ežere
  • Pažintis su Tailando sostine – Bankoku 
  • Egzotiška kelionė bambukiniu traukiniu
  • Aplanysite Kambodžos sostinę – Pnompenį
  • Aplankysime žymiausias Kambodžos šventyklas, kurios turi didžiulę įtaką Kambodžos kultūrai

Programa

 • Kambodža – kontrastingas kraštas, įsikūręs pietryčių Azijoje, Tailando kaiminystėje. Šalis garsėja vienu didžiausiu pasaulyje šventyklų kompleksu Ankoru. Kuo jis toks ypatingas? Įsivaizduokite: įvairių formų akmeninės šventyklos, ant kurių išraižyti įvairūs raštai, veidai, tuneliai, griuvėsiai, didžiuliai medžiai su dar galingesnėmis medžių šaknimis, kurios juosia šventyklas. Tačiau ši kelionė siūlo pažinti ne tik lankomiausius ir mistinėmis istorijomis apipintus šalies kampelius, bet ir pamatyti šalį tokią, kokia ji yra. Kambodža jus kerės, piktins ir kels daug įvairių klausimų. Kambodža nieko neslepia – pamatysite jos tikrąjį veidą nuo didingų šventyklų iki skurdo, nuo žavingos gamtos iki skaudžios istorijos. Tačiau tai – tikra ir nuoširdi Kambodža, kuri vienu metu sukels be galo daug jausmų ir įspūdžių, kuriuos pasakosite savo anūkams!

 • 1 diena

  SKRYDIS VILNIUS – SIEMRYPAS 

  Skrydis iš Vilniaus su vienu persėdimu.

 • 2 diena

  SIEMRYPAS

  Sveiki atvykę į Kambodžą! Nusileidus Siemrypo (Siem Reap) oro uoste mus pasitiks kelionių vadovė. Vyksime į viešbutį. Pirmasis mūsų kelionės vakaras svečioje šalyje bus skirtas apsiprasti su laiko skirtumu ir nauju klimatu, atsipalaiduoti po ilgo skrydžio bei pasiruošti laukiantiems nuotykiams.

  Nakvynė viešbutyje Siemrype.

 • 3 diena

  SIEMRYPAS – ANKORAS – SIEMRYPAS (pusryčiai)

  Šią dieną pradėsime nuo galima sakyti gražiausios iš čia esančių Banteay Srey šventyklos, kuri žinoma kaip moterų citadelė arba kitaip: rožinė šventykla. Turėsime trumpą žygį link Kbal Spean teritorijos, pasižiūrėti tūkstančio lingų upės, kurios vanduo, tikima turi stebuklingu savybių.

  Vėliau apžiūrėsime dievui Višnu dedikuotą penkiabokštę Prasat Kravano (Prasat Kravan) šventyklą. Centrinio bokšto sieną puošia trys plytų sienoje iškalti Višnu reljefai, pasak legendos vaizduojantys, kad šis dievas gali aprėpti visą Visatą vos trimis savo žingsniais.

  Pasigrožėję šiuo X a. statiniu, keliausime į Srah Srangą (Srah Srang) – „Karališkąsias vonias“. Įdomu, kad nepaisant pavadinimo, šie baseinai buvo skirti visiems, ne tik karališkosios šeimos nariams.

  Nepraleisime ir Banteay Kdėjaus (Banteay Kdei) bei Ta Prohmo (Ta Prohm) ir Preah Khan šventyklų. Pastaroji ypač žinoma, nes čia buvo filmuojamas garsusis filmas „Kapų plėšikė Lara Kroft“. Šią seną, nemažai paslapčių saugančią XII a. šventyklą su klaidžiais akmeniniais labirintais, raizgo tankios džiunglės ir kerojančios lianos.

  Stabtelėsime ir prie viduryje tvenkinio įrengtos Neako Peano (Neak Pean) šventyklos. Šis fontano pavidalo statinys, sakoma, yra tarsi savotiškas priminimas apie senosios kultūros prabangą ir grožį. Didžiosios šventovės buvo skirtos vyrams – karžygiams ir jų armijoms, o maža, tačiau ypatingai graži Neako Peano šventykla mena įsimylėjusių princesių laikus, kuomet jos prašydamos dievų malonės aukodavo šiems gražiausius savo papuošalus ir puikiausių aromatų kvepalus.

  Nakvynė viešbutyje Siemrype.

 • 4 diena

  SIEMRYPAS – ANGKORAS – SIEMRYPAS (pusryčiai)

  Šią dieną tęsime savo pažintį su Ankoro (Angkor) senovės miestu  didžiuliu šventyklų, rūmų, vandens telkinių ir kanalų kompleksu, įrašytu į UNESCO Pasaulio paveldą ir traukiančiu turistus it medus bites. Tai vienas įspūdingiausių ir didžiausių išlikusių šventyklų statinių kompleksų pasaulyje, menančių tūkstantmečius klestėjusias imperijas.

  Ekskursiją pradėsime nuo miesto-tvirtovės Angkor Thom pietinio įėjimo, kurį saugo vartai–dievai, tokie dideli, kad juos apžiūrėti galima tik užvertus galvas, žvelgiant iš apačios su pagarba ir susižavėjimu. Čia pamatysime Bajono šventyklą (Bayon) gerai žinomą bei kruopščiai dekoruotą khmerų genties šventovę, kuri garsi 54-iais savo bokštais, vaizduojančiais daugiau nei 200 akmeninių besišypsančių Avolokitešvaros (Avolokitesvara) – budistinės, atjautos idealą įkūnijančios dievybės galvų. Stabtelėsime ir prie Pimenakos šventyklos (Phimenakas) – nedidukės trijų pakopų piramidės. „Dangaus šventykla“ – būtent tai reiškia jos pavadinimas – dažniausiai buvo uždara „paprastiems“ žmonėms – per amžius tai buvo privati karalių šventykla, į kurią įžengti negalėdavo daugiau niekas.

  Praeisime ir buvusius Karališkuosius rūmus (Royal Enclosure) iš kurių, deja, likę tik griuvėsiai bei juos supančių puošnių paminklinių Dramblių bei Karaliaus Leper terasos (Terrace of Ellephants, Terrace of King Leper). Kadaise buvusios pagrindinės procesijų ir renginių vietos, sakoma, buvo skirtos tik karaliui: būtent čia stovėdamas jis stebėdavo šventinius renginius, o paprastomis dienomis klausydavosi Angkoro gyventojų skundų bei problemų. Abi terasas puošia neapibūdinamai įspūdingi devatų ir apsarų bei mitologinių žvėrių atvaizdai.

  Apsilankysime žymiojoje Ankor Vato šventykloje (Angkor Wat), šventykloje pastatytoje khmerų karalių dar XII a.. Ji stebina savo didybe ir idealiai suprojektuotais pastatais, yra pats gražiausias klasikinės khmerų architektūros pavyzdys pasaulyje. Dienos ekskursiją baigsime grožėdamiesi spalvingu saulėlydžiu nuo Pre Rupo šventyklos (Pre Rup Temple). Piramidės formos šventyklo-kalno, kurio viršuje susijungia penki lotoso formą sudarantys bokštai, pavadinimas referuoja, kad kadaise čia buvo karališkasis krematoriumas – „Pre Rup” reiškia „keisti kūną”. Nakvynė viešbutyje Siemrype.

 • 5 diena

  SIEMRYPAS – BATAMBANGAS (pusryčiai)

  Šią dieną važiuosime link savo šios dienos nakvynės vietos – Batambango. Pakeliui pravažiuosime ryžių laukus, senuosius papročius bei tradicinę aprangą, architektūrą išlaikiusiais kaimeliais, stabtelėsime vietiniame turguje. Įsikūrę viešbutyje vyksime į Banon šventyklą, kurią norint pasiekti teks kopti į nedidedelius kalnus. Tačiau vakarinė mankšta bus to verta – nuo šios šventyklos atsiveria nuostabūs vaizdai. Grįždami atgal į Batambangą stabtelėsime išbandyti vieno seniausių vietinių išradimų – Bambukų traukinio (Bamboo train). 30 km/h greitį išvystantis, varikliu varomas traukinukas sudarytas iš medinės platformos ir vienų bėgių, kadaise buvo pagrindinis susisiekimo šaltinis tarp vienas nuo kito nutolusių kaimų.

  Pasivažinėję bėgiais tęsime kelionę. Vakare mūsų lauks dar viena unikali Kambodžos patirtis – vakarinis „spektaklis“, kurio pagrindiniais aktoriais taps šikšnosparniai. Taip, tikrai – šikšnosparniai. Šikšnosparnių urvu (Bat Cave) ši vieta vadinama neveltui – kiekvieną vakarą iš jo į naktinę medžioklę pasileidžia milijonai šių mažų padarėlių. Sakoma, kad tai vaizdas, kurio nevalia praleisti!

  Nakvynė viešbutyje Batambange.

 • 6 diena

  BATAMBANGAS – PNOMPENIS (pusryčiai)

  Po pusryčių mūsų kelias ves link žymiųjų Khmerų keramikos kaimų. 1970 m., kai Raudonųjų khmerų judėjimas nusiaubė Kambodžą, bijota, kad šimtmečių kultūros dalimi buvę amatai išnyks. Vis dėlto, žmonių tikėjimas ir noras puoselėti senąjį palikimą keramikos amatą ne tik išlaikė, bet ir stipriai patobulino. Šiandien kiekvienas keramikinis puodas tampa ne tik nuostabiu suvenyru, bet ir primena apie šalies tradicijas.

  Čia turėsime galimybę susipažinti su senuoju amatu, pamatyti, kaip vietiniai dirba, galbūt netgi patys pamėginti nužiesti didesnį ar mažesnį dubenėlį. Na ir, žinoma, įsigyti nuostabių keramikos dirbinių tiesiai iš senųjų amatininkų rankų.

  Stabtelėsime ir Udonge (Udong) – pažodžiui, „pergalės“ mieste. Čia, kur per amžius buvo karūnuojami šalies vadovai, būtinai apžiūrėsime įspūdingojo Udongo stupo – nepaprasto aukščio, įmantriai dekoruotus bokštus. Pasakojama, kad XVI a., karo su tajais laiku, karalius čia paslėpė visą šalies iždą, tad bus tikrai įdomu pasižvalgyti po mažiausias šventovės kerteles – o gal kur sužibs auksinis pinigėlis?

  Popiet užsuksime į vadinamąją Kambodžos Veneciją – Kompong Luongą (Kompong Luong) – didelį žvejų kaimą. Viskas būtų lyg ir įprasta, tačiau visas kaimas yra vandenyje. Viskas – kavinės, parduotuvės, žuvų tvenkiniai, net degalinė bei karaokės barai, lygiai kaip ir pagodos, mėlyno stogo bažnyčia ir spalvingi kaimelio namai nuo skendimo apsaugoti plūduriuojančiomis statinėmis bei dideliais bambuko pluoštais.

  Vakare pasieksime kitą savo kelionės tašką – Pnompenį (Phnom Penh), kur apsistosime nakvynei. Įsiregistravus į viešbutį lauks laisvas laikas – poilsiui ar savarankiškam miesto pažinimui.

  Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

 • 7 diena

  PNOMPENIS (pusryčiai)

  Šią dieną skirsime šalies sostinei Pnompeniui (Phnom Penh). Karas ir revoliucija buvo kiek apmarinę sostinės grožį, tačiau dabar miestas po truputį kyla „iš pelenų“.

  Būtinai apsilankysime Nacionaliniame Muziejuje (National Museum). Įrengtas gražiame tradiciniame pastate, jis pasitinka nuostabiais Khmerų civilizacijos amatininkų darbais.

  Stabtelėsime ir prie sostinės panoramoje dominuojančių Karališkųjų Rūmų (The Royal Palace). Šalia jų įsikūrusi Sidabrinė šventykla (Silver Pagoda, Wat Preah Keo) šį įspūdį tik sustiprins.

  Užkilsime ir į Vat Phnomą (Wat Phnom) – ramybę spinduliuojančią šventyklą, nuo kurios, tikima, prasidėjo ir miesto istorija. Legenda pasakoja, kad XIV a. čia, kur iškilęs dabartinis Pnompenis, moteris vardu Penh rado šventų budistinių daiktų ir paslėpė juos ant nedidelės kalvos. Tiksliai toje vietoje, kur šiandien stūkso baltasis šventyklos bokštas.

  Toliau keliausime į 1975 m. Tuol Sleng genocido muziejų, kuris buvo paverstas kalėjimu, žinomu S-21 pavadinimu. Netrukus apie šią vietą jau sklandė legendos – tai buvo didžiausias kankinimo kalėjimas visoje šalyje. Šiandien čia įkurtas muziejus mena senus Raudonųjų khmerų judėjimo nusikaltimus.

  Vakaras bus skirtas atsipalaidavimui – sėdę į laivą Mekongo upe plauksime stebėti miestą užliejančio saulėlydžio.

  Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

 • 8 diena

  PNOMPENIS – TAKEVAS – KEPAS (pusryčiai, pietūs)

  Po sočių pusryčių vėl leisimės į pažintį – šį kartą trauksime link Ta Prohm ir Yeay Peouv šventyklų. Pirmoji, dažniau vadinama „Kapų plėšikų šventykla“, slepiasi paslaptingų šešėlių ir išsiraizgiusių medžių šaknų paunksmėje. Kiekvienas, nors akies krašteliu matęs šią džiunglių apsuptą šventovę sako, kad to apibūdinti žodžiais tiesiog neįmanoma. Tad, matyt, verta pamatyti savo akimis?

  Antroji, pastatyta visai šalia modernios šventyklos ir vienuolyno, pasakojama, apipinta labai įdomių legendų. VII a. statyta, karaliaus Prohmo motinos Peau vardu pavadinta šventykla slepia nepaaiškinamų karaliaus troškimų ir bevaisio pasipriešinimo jam istoriją, kurią mums tikrai papasakos vietiniai. 

  Apžiūrėję šventyklas, stabtelėsime pasimėgauti pietumis vietiniame restorane Takeve (Takeo).

  Pavalgę užsuksime į garsiąsias Pipirų plantacijas (Pepper Plantation). Čia turėsime galimybę pasilyginti ūgiu su milžiniškais pipirų medžiais, o žalumą prižiūrintys augintojai būtinai papasakos apie šių prieskonių augimo ir ruošimo kelią.

  Vakare atvyksime į Kepą (Kep), nakvynė viešbutyje.

 • 9 diena

  KEPAS – BOKORO NACIONALINIS PARKAS – KAMPOTAS – KEPAS (pusryčiai)

  Po pusryčių leisimės į kelią link Bokoro nacionalinio parko (Bokor National Park). Visada žali drėgnieji miškai slepia istoriją, paženklintą vietnamiečių ir khmerų karo laikų. Vienas šio laikmečio paminklų – senovinė Katalikų bažnyčia, iš išorės atrodanti lyg iš po-apokalipsinių laikų. Turėsime galimybę apžiūrėti senas akmenines sienas, bet ir užeiti į dabar jau visai tuščią jos vidų – ach, kokią istoriją ji mena...

  Vakarop atvyksime į Kampotą (Kampot). Šis palei upę išsidėstęs miestas – svajingas sustojusio laiko rojus. Rodos, kažkas spustelėjo „snaudimo“ mygtuką, tačiau pamiršo jį išjungti: gyvenimas čia vos juda, todėl miestelis alsuoja absoliučia ramybe.

  Įsiregistravę viešbutyje laiko negaišime – pasidėję daiktus leisimės į dar vieną neišdildomų įspūdžių nuotykį – pasiplaukiojimą laivu Kamchay upe. Rodos, kas gi čia įdomaus? Plaukdami į priekį stebėsime nuostabų saulėlydį kalnų papėdėje, o atsigręžę atgal... mažomis švieselėmis nusėtus medžius – tūkstančiai mažučių jonvabalių čia sukuria tikrai magišką šviesų žaismą ir nepakartojamą vakaro vaizdą.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 10 diena

  KEPAS (pusryčiai)

  Šiandien Jūsų lauks laisvas laikas šiame mieste. Pats laikas kiek pailsėti po intensyvios kelionės. Pasidžiaukite tikriausiai gražiausiu Kambodžos gamtos kampeliu. Siūlome persikelti valetele į triušių salą (rabbit island)*. Ši sala įdomi tuo, jog į ją patekti eina tik plaukiant valtele. Joje nėra nei interneto, nei viešbučių. Šioje saloje yra vienintelis apgyvendinimo tipas – nedideli nameliai, primenantys iš šiaudų pastatytas pašiūres. Gausi gamta, žaluma, vandens pakrantės – taip galima apibūdinti šios salos išvaizdą. 

  Nakvynė viešbutyje Kepe.

   

 • 11 diena

  KEPAS – SICHANOUKVILIS (pusryčiai)

  Po pusryčių paliksime Kampotą ir trauksime link Sichanoukvilio (Sihanoukville) – sparčiai augančio Kambodžos miesto. Šis miestas pilnas kontrastų. Jis pritraukia ir naktinio gyvenimo ištroškusiuosį jaunimą ir žmones norinčius pailsėti prie jūros. Vis gi, jis puikiai išlaiko atostogų dvasią. Apsuptas paplūdimių, jis tampa oaze, kur norintys gali pasislėpti nuo nerimastingo didmiesčio triukšmo. Čia ir mes apsistosime pailsėti pora dienų.

  Nakvynė viešbutyje Sichanoukvilyje.

 • 12 diena

  SICHANOUKVILIS (pusryčiai)

  Po pusryčių viešbutyje Mūsų lauks nuostabi laisva diena Sichanoukvilyje, kurią galėsite praleisti paplūdimiuose. Žydras dangus, baltas smėlis, raibuliuojantis jūros vanduo – būtent tai, kuo šiandien grožėsimės pagal savo poreikius: gal norėsite pasivaikščioti po miestą ar ramia smėlėta pakrante, o gal paplaukioti banglente? Ramiai atsipalaiduoti palmių pavėsyje? Aplankyti vietinį barą ir užkąsti egzotiško maisto?

  Nakvynė viešbutyje Sichanoukvilyje.

 • 13 diena

  SICHANOUKVILIS – BANKOKAS (pusryčiai)

  Papusryčiavus viešbutyje Mūsų lauks dar šiek tiek laisvo laiko – galėsite pasidžiaugti nuostabiosios Kambodžos vaizdais, nupirkti paskutines lauktuves artimiesiems ir draugams. Vakare skrydis į Bankoką. Bankoke – pervežimas į viešbutį ir nakvynė.

 • 14 diena

  BANKOKAS – SKRYDIS NAMO (pusryčiai)

  Vakare mūsų lauks skrydis namo, tačiau turėsime visą dieną pažinčiai su žymiaja Tailando sostine Bankoku.  Bankokas (Bangkok) – didžiulis miestas, kurio Rytų kraštus dievinantys žmonės tikrai neaplenkia. Užimdamas reikšmingą sostinės poziciją, Bankokas gali pasigirti ne tik savo dydžiu, bet ir nenuilstančiu gyvenimo ritmu, stulbinančiais kontrastais ir daugybe įdomių istorinių vietų. Kartu su vietiniu gidu patrauksime į Karališkuosius rūmus (Grand Palace). Nors šiame akinamos prabangos pastate karaliai nebegyvena nuo XX a., čia tvyro ypatinga atmosfera, rimtis ir susikaupimas – rūmai iki šiol laikomi Tajų galybės ir dvasingumo simboliu. Vakare pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

 • 15 diena

  VILNIUS

  Atvykimas namo. Labai tikimės, kad ši kelionė paliko tik gražiausius įspūdžius ir būtinai lauksime Jūsų kituose mūsų turuose po nuostabiausius pasaulio kampelius!

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2019 kovas
Šeš, Kov 16Šeš, Kov 30 16

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
1415 EUR
 

+ skrydis apie 960 EUR
su skrydžiu nuo 2375 EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos
  • Visi pervežimai kelionės metu pagal programą
  • 11 nakvynių 3* viešbučiuose
  • Maitinimas paminėtas programoje: 12 pusryčių + 1 pietūs
  • Anglakalbis gidas kelionės metu
  • Ekskursijos nuordytos programoje
  • Įėjimo bilietai į lankomus objektus

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Tarpautinių skrydžių bilietai (apie 960 eur)
  • Kambodžos viza (apie 46 EUR)
  • Tailando viza (30 EUR)
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~18.25 EUR BTA draudimas);
  • Papildomos ekskursijos ir pramogos nepaminėtos programoje
  • Asmeninės išlaidos
  • Arbatpinigiai

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Organizatorius pasilieką teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Priemoka už vienvietį kambarį 260 EUR
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Lietuviškai kalbantis vadovas keliauja susirinkus 12 žmonių. Susirinkus mažesniam nei 12 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniu rusakalbiu gidu.
  • Lietuviškai kalbantis vadovas pasitinka vietoje
UP
Išskleisti kelionių paiešką Suskleisti kelionių paiešką