Prancūzija, Ispanija ir nepažintas Baskų kraštas

Kelionės akcentai

 • Kelionė tikriems gurmanams, kurie jau apkeliavo beveik visur, bet dar neatrado nuostabaus Ispanijos ir Prancūzijos kampelio –Basko krašto
 • Žavingi baskų miestai – Lionas, viduramžių vyskupų rezidencija Albi, kiekvienam krikščioniu žinomas ir svarbus Lurdas, žavingoji Bajona, kalnų papėdėje įsikūrusi Pamplona, Bilbao su moderniu Guggenheimo muziejumi, idiliški maži miesteliai ir nuostabūs juos jungiantys panoraminiai keliai
 • Dienos poilsis viename prabangiausių kurortų prie Atlanto vandenyno – Bjaritce
 • Gurmaniški potyriai tradiciniame Liono restorane „bouchon”, skanaujant baskų pietų patiekalus ar degustuojant burgundišką vyną
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
Nuo1043
1159 €
2024 06 03 ir daugiau datų
Keliaujant į Prancūziją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
Lenkija
Labai anksti ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Keliaudami per Lenkiją, sustojate papietauti vienoje iš pakelės užeigų. Vakare, apie 20 val. atvykstate į viešbutį Lenkijos–Vokietijos pasienyje. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~1040 km

2
diena
Bairoitas
Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate į Bairoitą, Richardo Vagnerio miestą, kur kasmet vasarą vyksta tradiciniai kompozitoriaus muzikos festivaliai. Ekskursijos po miestą metu pamatote Festivalių teatrą, Margrafų operos teatrą, Naująją pilį ir netoli esantį karališkąjį parką Hofgarten, miesto bažnyčias. Laisvas laikas pietums. Išvykstate Prancūzijos link. Apie 22:30 val. atvykstate į viešbutį prie Miulūzo.

Šiandien nuvažiuojate ~850 km

3
diena
Lionas ir vakarienė tradiciniame „bouchon“ restorane
Pusryčiai. Apie 8 val. iškeliaujate Liono link. Pakeliui sustojate papietauti viename iš pakelės greito maisto restoranų. Po pietų atvykstate į Lioną, įsikūrusį Sonos ir Ronos upių santakoje, tarp dviejų kalvų. Susitikdamos Sona ir Rona sudaro siaurą pusiasalį, kuris čia vadinamas „beveik sala“ – Presqu’ile, kur yra istorinis miesto centras: erdvios ir plačios Bellecour ir Terreaux aikštės, Rotušė, Bartholdi fontanas. *Funikulieriumi pasikeliate į Fourviere kalvą, seniausią miesto dalį, kur prieš daugiau kaip du tūkstančius metų buvo įkurta romėnų kolonija Lugdunum; aplankote imperatoriaus Augusto valdymo metais statytą romėnų teatrą, mozaikomis išpuoštą XIX a. Notre-Dame baziliką. Nuo kalvos pasižvalgote po Liono miestą. Pasivaikščiojimas po Senąjį Lioną atveria netikėčiausias architektūros grožybes: grįstos gatvės, vidiniai kiemeliai, jungiantys gatves ir kertantys vieną ar kelis pastatus. Senojo Liono kvartalai garsūs unikaliais trabuliais – dengtais praėjimais, vedančiais per galerijas ir vidinius kiemus iš vienos gatvės į kitą. Aplankote Šv. Jono Krikštytojo katedrą su astronominiais laikrodžiais. Lionas – gastronomijos sostinė. Pageidaujantiems vakarienė viename iš šeimyninių restoranų (už papildomą mokestį apie 30–35 EUR asmeniui), čia vadinamų „bouchon“. Nakvynei į viešbutį Lione atvykstate apie 21 val.

Šiandien nuvažiuojate ~400 km

4
diena
Le Puy-en-Valay
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Le Puy-en-Valay. Šio miesto istorija neatsiejama nuo krikščionybės istorijos. Tarp kalvų ir kalnų įsikūrusį miestą garsina Mergelės Marijos apsireiškimas. Ir iki šiol miesto gyventojai tiki vulkaninio akmens gydomosiomis savybėmis. Visas aukštutinis, 35 ha užimantis, miestas išsaugojo senųjų gyvenamųjų namų architektūrinius elementus, bokštelius, skulptūrinius vartus. Mieste, išsidėsčiusiame pačiame užgesusio ugnikalnio centre, pastatyti grandioziniai katalikiškos architektūros paminklai: maurų stiliaus Katedra su rytietiškais kupolais, grakščios koplyčios, kurios stebuklingai laikosi ant iškilusių uolų. X a. Saint-Michel d’Aiguille koplyčia – viena seniausių Prancūzijoje, tačiau ne amžius daro ją ypatinga, o vieta – ji pastatyta ant bazaltinės 85 m aukščio uolos, į kurią veda 268 laipteliai. Pasikėlus – apylinkės kaip ant delno. Apie 20 val. atvykstate nakvynei į Albi.

Šiandien nuvažiuojate ~390 km

5
diena
Albi ir Lurdas
Pusryčiai. Apie 8:30 išvykstate iš viešbučio. Aplankote Albi miestą, viduramžiais buvusią vyskupų rezidenciją, dėl raudonų plytų, naudotų pastatų statybai, dažnai vadinamą „raudonu miestu“. XII a. Albi tapo katarų centru. Tų dramatiškų įvykių liudininkai – Vyskupų rūmai ir prie jų besišliejanti Pietų krašto gotikos stiliaus Šv. Cecilijos katedra. Raudonų plytų bažnyčia iš toli primena didžiulį laivą, o interjeras labai puošnus. Su Tulūzo–Lotreko kūryba susipažįstate *Arkivyskupų rūmuose įkurtame muziejuje. Nuo rūmų akmeninės galerijos atsiveria nuostabūs Tarno upės vaizdai. Laisvas laikas pietums. Po pietų išvykstate į Lurdą. Apie 18 val. apsistojate viešbutyje. Vakare apžiūrite Lurdo apsireiškimų grotą, Nekalto Prasidėjimo baziliką, pavaikštote su Šv. Bernadeta susijusiomis vietomis. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~260 km

6
diena
Pirėnų kalnai ir Bajona
Pusryčiai. Apie 7:30 išvykstate iš viešbučio. Pusę dienos praleidžiate Pirėnų kalnuose: *lyno keltuvu keliatės į 1900 m aukštį, esant galimybei, valandą važiuojate *senovišku traukinuku gėrėdamiesi Pirėnų viršukalnėmis, Ossau slėniu, pasivaikštote kalnuose prie užtvenkto Artousto ežero. Papietauti galite kalno viršūnėje esančioje kavinėje arba susiruošti pikniką iš susavimi pasiimtų užkandžių. Nusileidus nuo kalno vykstate į Bajoną, prancūziško Baskų krašto administracinį centrą. Aplankote senąją miesto dalį, išsaugojusią savitą gaskonų-baskų stilių. Miesto centre dėmesį traukia baskų architektūrai būdingos spalvotos namų langinės. Miesto istorinis centras – tai trys kvartalai: Saint-Esprit kvartalas, Mažoji Bajona ir Didžioji Bajona. Apžiūrite Šv. Marijos katedrą, Rotušę, vaizdingas prekybines gatves – Thiers, de la Monnaie, des Faures ir d‘Espagne, o taip pat, patį gražiausią miesto rajoną – Nivos krantinę ir prieplauką. Apie 21 val. atvykstate į viešbutį prie Bajonos.

Šiandien nuvažiuojate ~225 km

7
diena
Bjaritcas
Po pusryčių, apie 9 val., miesto *transportu vykstate į Bajonos priemiestį – vieną prabangiausių Atlanto vandenyno pakrantės Bjaritco kurortą. Šiame ištaigingame kurorte ilsėjosi karališko luomo atstovai, prezidentai, įžymybės, o taip pat elito atstovai iš įvairiausių pasaulio šalių. Susipažįstate su kurortu praeidami buvusia uosto teritorija, iš kur kadaise laivai išplaukdavo medžioti banginių, o dabar čia viešpatauja jūros gėrybių restoranai. Nuo apžvalgos aikštelių gėritės vaizdingomis uolomis nusėta Biskajos įlankos pakrante, Mergelės uola, į kurią veda Giustavo Eifelio suprojektuotas pėsčiųjų tiltas. Laisvas laikas poilsiui. Į viešbutį prie Bajonos grįžtate apie 19 val.

Šiandien nuvažiuojate ~20 km

8
diena
Pamplona ir Vitoria-Gasteiz
Pusryčiai. Apie 7:30 išvykstate į Pamploną, Navaros autonominės srities sostinę Pirėnų kalnų papėdėje, Argo upės slėnyje. Tai vienas seniausių Ispanijos miestų, baskų kalba vadinamas „Irunja“ ir laikomas „baskų žemės siela“. Didžiausia miesto istorinė įžymybė – Santa Maria la Real katedra, turinti didžiausią šalyje varpą. Aplankote Plaza de Castillo aikštę, pasivaikštote išilgai miesto sienų, gėritės istorine citadele, de las Agustinas Recoletas, San Fermín de Aldapa bazilikomis, Arkivyskupų ir Karališkaisiais rūmais (dabar Archyvas). Laisvas laikas pietums, po kurių išvykstate į Vitoria-Gasteiz – Baskų krašto sostinę. Viduje žaliojo miesto kiauto, kaip migdolas, ant kalvos išsidėstęs viduramžiškas miestas. Ekskursija po miestą: senoji Šv. Marijos katedra, XI a. gynybinės sienos, rūmai. Iš Viduramžių laikotarpio išliko ištisi miesto kvartalai. Pasivaikščiojus po miestą, laisvas laikas, kurio metu siūlome nukeliauti iki la Plaza Nueva aikštės ir viename iš čia veikiančių daugybės restoranų paragauti tipinių užkandžių – pintxos. Apie 21 val. atvykstate nakvynei į viešbutį prie Vitoria-Gasteiz.

Šiandien nuvažiuojate ~200 km

9
diena
Bilbao, San Juan Gastelugatxe ir Jaïzquibel panoraminis kelias
Pusryčiai. Apie 8 val. iškeliaujate į Bilbao, kur lankote *Guggenheimo modernaus meno muziejų, kuris po atidarymo 1997 m. tapo geriausiu dekonstruktyvistinio stiliaus pavyzdžiu. Tai unikalus modernaus meno muziejus, kurio statyba užtruko beveik 20 metų. Beveik visas pastatas iš plieno, titano, akmens ir stiklo, veikia 19 atskirų galerijų, eksponuojama 200 šiuolaikinių menininkų darbų. Laisvas laikas miesto senamiestyje pietums. Vykstate iki Bakio ir toliau vaizdinga ir uolėta pakrante – iki pusiasalio. Į uolėtą San Juan Gastelugatxe salelę su koplytėle veda žemyn besileidžiantis ir vėl aukštyn kylantis takelis. Laiptus sudaro 237 pakopos. Grožitės vaizdinga vandenyno pakrante. Kelionę tęsiate palei vandenyną panoraminiu Jaïzquibel keliu iki Donostia—San Sebastiano. Apie 20 val. pasiekiate nakvynės viešbutį.

Šiandien nuvažiuojate ~220 km

10
diena
Espelette ir Saint-Jean-Pied-de-Port
Pusryčiai. Apie 7:30 iškeliaujate po gražiausius prancūziško Baskų krašto kaimus, išsibarsčiusius Pirėnų kalnuose. Espelette – baskų raudonojo pipiro sostinė, kurį vasarą galima išvysti džiovinamą languose. Saint-Jean-Pied-de-Port, skalaujamas Nivos upės, kurią kerta senasis tiltas. Pagrindinė gatvė, apstatyta vienas už kitą gražesniais XV–XVI a. namais iš kalkakmenio ir medžio, kurių balkonai skęsta gėlėse. Pagrindine gatve kylate citadelės link. Pasivaikštote išilgai upės ir grįstomis miestelio gatvėmis, apžiūrite Vyskupų kalėjimą, miesto vartus, Dievo Motinos bažnyčią. Pageidaujantiems siūlome pietus tradiciniame baskų patiekalų restorane (už papildomą mokestį apie 20–35 EUR asmeniu). Apie 21 val. atvykstate į viešbutį prie Périgueux.

Šiandien nuvažiuojate ~430 km

11
diena
Burgundija: Beaune ir vyno degustacija
Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate į Burgundiją. Pakeliui sustojate papietauti. Atvykstate į Burgundijos vyno sostinę Beaune. *Degustuojate šio krašto vynus, aplankote viduramžių architektūros perlą – senąją *ligoninę. Po ekskursijos išvykstate Miulūzo link. Apie 22 val atvykstate į viešbutį Miulūzo apylinkėse.

Šiandien nuvažiuojate ~730 km

12
diena
Švabijos Galis
Pusryčiai. Apie 7:30 toliau tęsiate kelionę per Prancūziją ir Vokietiją. Sustojate Badeno-Viurtembergo žemės mieste – Švabijos Galyje (Schwäbisch Hall), įsikūrusiame prie Kocherio upės. Viduramžiais miestas klestėjo druskos gavybos dėka. Čia netgi kaldino vokiškose žemėse cirkuliavusią, vieną seniausių vokiškų varinių monetų – halerį. Dabar – tai gyvybingas universitetinis miestas, išsaugojęs gotikines bažnyčias, fachverkinius namus, gynybinės sienos fragmentus, bokštus ir senus medinius tiltus. Romantiškiausia miesto vieta – Unterwöhrd sala, iš kur atsiveria įspūdingi vaizdai į viduramžišką miestą. Pasivaikščioję po miestą ir papietavę, išvykstate Lenkijos link. Vakare, apie 21 val., atvykstate į viešbutį netoli Lenkijos–Vokietijos pasienio. Šalia viešbučio veikia nedidelė parduotuvėlė ir lenkiškus patiekalus siūlantis restoranas. Nakvynė viešbutyje netoli Lenkijos–Vokietijos pasienio.

Šiandien nuvažiuojate ~870 km

13
diena
Kelionė namo
Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš Lenkijos pakelėje veikiančių užeigų. Apie 21 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Šiandien nuvažiuojate ~1040 km

Kelionės metu nuvažiuojama ~6700 km.

Nuo1043
1159 €
2024 06 03 ir daugiau datų

Apie Prancūziją

Prancūzija – šalis Europos pietvakariuose, Europos Sąjungos bei NATO narė. Pietuose ribojasi su Ispanija ir Andora, šiaurėje su Vokietija, Belgija, Liuksemburgu ir Šveicarija, o rytuose — su Italija ir Monaku. Prancūzijos krantus skalauja Atlanto vandenynas bei Viduržemio jūra.Prancūzijos kultūra neabejotinai yra viena iš didžiausių, seniausių ir svarbiausių Europos kultūrų. Prancūzijos kultūrinis va

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Prancūzija, Ispanija ir nepažintas Baskų kraštas

Indrė
2023-11-30
10
Ačiū už Jūsų darbą.
Jūratė
2019-09-19
9
Gerai parinktas maršrutas, puikūs objektai, geras dienos tempas (palikta laisvo laiko), kompetetinga gidė, puikūs gidės bendravimo įgūdžiai.
Vitalija
2018-09-04
10
Labai gera kelionė.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Prancūziją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • 12 nakvynių viešbučiuose
 • Maitinimas– 12 pusryčių (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 85 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, ausinukai ekskursijų metu, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Novaturas".
 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
 • (¹) – yra papildomų sąlygų.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.novaturas.lt.
 • Aktyvaus poilsio programa gali kisti priklausomai nuo oro sąlygų.

Kelionės užsakymas

Nuo
1043
1159€

visiems: 1043
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Savaitgalis Paryžiuje
Prancūzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pietų Prancūzijos ir Italijos Rivjera 9 d. (pažintinė-poilsinė)
Prancūzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Disneilendas - Paryžius - Asteriksas
Prancūzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Paryžius - Amsterdamas - Liuksemburgas
Prancūzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.