Patarimai keliaujantiems į Prancūziją

ŠALIES SPECIFIKA


Sezonas Paryžiuje prasideda nuo vėlyvo pavasario ir trunka iki vasaros pabaigos Norintiems sutaupyti - kelionę planuokite sezono pabaigoje. Vasara čia trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio, tada oras sušyla iki 30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža – tai geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius ir pasimėgauti šilta saule. Žiema trunka nuo gruodžio vidurio iki kovo galo, tačiau būna gan lietinga. Nepamirškite pasiimti skiečio. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras. Nors ten lietinga žiema ir sausa vasara, didžiosios Prancūzijos dalies klimatas priklauso nuo vietos ir reljefo, taip pat didelę įtaką daro Šiaurės Atlanto srovė. Apskritai beveik visoje Prancūzijoje klimatas yra švelnus. Todėl į lagaminą įmesta palaidinė trumpomis rankovėmis ir lengva striukė tikrai pravers. Taip pat, šalyje visos tautinės ir nacionalinės šventės švenčiamos pompastiškai ir triukšmingai: gatvėse sproginėja petardos, skamba juokas ir dainos, groja muzika. Kainos čia stipriai pakyla Kalėdų laikotarpiu. Reikėtų žinoti, jog prancūzų kalba žodis „hotel“ reiškia ne tik viešbutį, bet ir ligoninę bei miesto rotušę.


ŽMONĖS


Prancūzai – itin atviri, mylintys gyvenimą ir šiek tiek naivūs žmonės. Būtent tai pakiša koją dažnam turistui, kuris pradeda elgtis su prancūzais familiariai ir per daug draugiškai, o to daryti jokiu būdu nederėtų. Prancūzai labai mėgsta flirtuoti ir sako, kad tai yra tas pats, kaip gėrėtis gėle, jos nenuskinant. Taip pat vietiniams įprasta ekspresyviai naudotis kūno kalba ir gestikuliuoti, tad derėtų mokėti suprasti, ką reiškia kartais visai įprasti ir niekuo neišsiskiriantys gestai. Šypsena veide ne visada reiškia, kad prancūzas yra patenkintas. Tai gali būti absurdo šypsena ir reikšti, kad jūs bendraudamas tiesiog per daug savimi žavitės. Nuoširdžiai jie šypsosi tik artimų žmonių draugijoje ir tik tada, kai tam yra priežastis. Beje, per vakarienes vyrai ir žmonos niekada nesodinami greta – išskirti negalima tik sužadėtinių ir jaunavedžių. Į jaunas, netekėjusias merginas kreipkitės madmoiselle, o į ištekėjusias moteris – madame. Kreipinyje būtinai paminėkite merginos ar moters pavardę. Apie 36 % Prancūzijos gyventojų gali susikalbėti angliškai.


MUZIKA


Šalyje apstu naktinių klubų, barų ir kavinių, kuriuose galima išgirsti gyvą muziką. Naktinis gyvenimas čia tiesiog verda. Didelė dalis naktinių klubų įėjimų yra nemokami, tačiau privalai nusipirkti bent vieną gėrimą. Vietiniuose restoranuose groja lėta ir lyriška muzika, kuri ramina ir suteikia jaukią atmosferą.

PIRKINIAI


Prancūzijoje sunku būtų neapsilankyti parfumerijos ar kosmetikos parduotuvėse, kuriose gausite aukštą aptarnavimą ir kokybišą prekę. Šalis garsėja savo prabangiais kvepalais ir geriausios kokybės kosmetikos gaminiais. Labiausiai turistų pamėgti pirkiniai yra parfumerija, papuošalai, šokoladas, alyvuogės, meno dirbiniai, džiovintos levandos ar „Provanso“ prieskoninės žolelės, medus, vynas, sūris, alyvuogių aliejus ir dėžutė migdolinių pyragaičių


TRANSPORTAS


Prancūzijos kelių tinklas tankus ir gerai išplėtotas, nesunkiai galima pasiekti net atokiausius šalies kampelius. Puikiai išvystytas autobusų, traukinių ir metro viešasis transportas. Beje, miesto autobusai kursuoja tik nuo  6:30 val. iki 20:30 val., todėl užsivėlinusiems mieste siūlytume rinktis kelionę metro, kuris dirba nuo 5:30 val. iki 00:30 val. Metro važinėja kas 2-3 minutes, tad laukti kito metro traukinio reikės labai neilgai. Viena kelionė metro kainuoja apie 1,80 Eur, bet labiau sutaupysite, jeigu vienu metu įsigysite daugiau nei vieną bilietą. Kitas puikus keliavimo būdas Paryžiuje yra viešieji dviračiai Vélib. Vienos dienos dviračio nuomos kaina apie 1,7 Eur, o savaitės tik 8 Eur. Verta paminėti, jog nuomojantis šiuos dviračius būtina turėti kreditinę kortelę. Po miestą taip pat važinėja naktiniai autobusai pažymėti “N” raide. O norintiems keliauti patogiai ir savarankiškai, tam galite išsinuomoti automobilį. Tačiau yra vienas minusas, Prancūzijoje reikia mokėti už važiavimą Mont Blanc, Frejus, Puymorens, Maurice – Lemaire autostradomis, Prado – Carenage, Prado Sud tuneliais ir Tancarville, Re salos tiltais. Rekomenduojama keliauti nemokamais mažesnės svarbos keliais, kuriais pamatysite tikrąjį vietinių gyvenimą ir bundančią gamtą.
Daugumoje Prancūzijos miestų ir miestelių yra įrengti kempingai, kurie paprastai būna atidaryti nuo balandžio iki spalio. Kempingai reitinguojami 4 žvaigždučių sistemoje


SAUGUMAS


Dėl Prancūzijoje besitęsiančių „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestų ir kelių blokadų, taip pat dėl išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama išlikti budriems. Turistams rekomenduojama su savimi visuomet turėti galiojančius asmens ir kelionės dokumentus.


MAISTAS


Prancūzų virtuvė tarsi aukščiausios klasės meno dirbtuvės, kurioje prancūzai atsiskleidžia kaip kūrėjai, išradėjai. Prancūzai labai vertina maistą, valgo daug ir skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki paryčių. Vienas iš populiariausių patiekalų – baltojo vyno padaže troškintos midijos, patiekiamos dideliame puode su gruzdintomis bulvytėmis, o prie midijų nepamirškite gero prancūziško balto vyno. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – rūkytos arba vytintos briedienos, omarų, morkų sriubos, keptos ėrienos (patiekiamos su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis), normandiškų blynelių ir greipfrutų sufle. Nepamirškite paragaukite ir įvairių sūrio rūšių. Prancūzijoje jų suskaičiuojama net 400 skirtingų rūšių. Tie, kurie mėgsta paeksperimentuoti, gali paragauti austrių, varlių šlaunelių, sraigių ar jūros ežių. Smaližiams puikiai tiks burnoje tirpstantys migdoliniai morengai macarons, sūrio pyragas ar ką tik iškeptas kruasanas. Taip pat, stenkitės užsukti į tokias vietas, kuriose yra daug vietinių. Dažniausiai tokiose vietose tiekia kokybiškesnį maistą nei turistų pilnose kavinėse ar restoranuose. Paryžiuje nuomos kainos pakankamai didelės, todėl pasiruoškite pietauti ar vakarieniauti mažose erdvėse, kur vietiniuose restoranuose ar kavinėse staliukų pristatyta tiek, kad retsykiais, norėdami pavakarieniauti, turėsite prisėsti prie vietinio paryžiečio.


ARBATPINIGIAI


Restoranuose ir kavinėse įprasta palikti 5-10% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos (jeigu arbatpinigiai neįtraukti į sąskaitą).


APGYVENDINIMAS


Jei norite rasti pigesnį nakvynės variantą, siūlytume jo ieškoti kuo toliau nuo pagrindinių turistinių traukos centrų. Kadangi Prancūzijoje gerai išvystytas susisiekimas transportu, gyvendami šiek tiek atokiau nuo centro, galėsite lengvai ir greitai jį pasiekti. Vienas iš pigiausių apgyvendinimo būdų yra jaunimo nakvynės namai (hostelis). Jaunimo nakvynės namuose galite rinktis lovą bendrame miegamajame arba dviviečiame kambaryje. Tai lyg namai, kuriuose gyveni ir viskuom daliniesi su kitais turistais. O jeigu keliaujate su draugų kompanija, tai puikus būdas smagiai praleisti laiką bei susirasti naujų draugų iš viso pasaulio.




Kelionės į Prancūziją nuo


418 €

Kelionės