Įkvepiantys filmai apie keliones

 

Pats laikas išnaudoti laiką filmams ir mintimis keliauti po įspūdingas vietas, patirti nuotykius ir pajusti skirtingas emocijas. Atrinkome jums filmų, apie keliones, kurie įkvėps jus planuoti ilgai išsvajotą kelionę, o gal pradėti ilgai svarstytus pokyčius gyvenime. Pasinerk į filmų pasaulį ir keliauk!

1. Valgyk, melskis, mylėk / Eat, pray, love (2010)

2006 m. išleista amerikiečių žurnalistės Elizabeth Gilbert autobiografinių memuarų knyga "Valgyk, melskis, mylėk" lengvai tapo pasauliniu ir išsivertė į 40 skirtingų kalbų. Autorė nuoširdžiai ir atvirai aprašo bandymą pabėgti nuo nelaimingos santuokos.Po trumpo meilės romano su jaunesniu aktoriumi Niujorke ji ištisus metus praleido kelionėse ir gyveno Italijoje, Indijoje bei Indonezijoje. Moteris mokėsi gaminti gurmanišką maistą, stebėjo ekspresyvias aplinkinių žmonių reakcijas, kaupė dvasinius patyrimus vienuolyne ir ieškojo naujos meilės egzotiškuose kraštuose.

2. Laiškai Džiuljetai / Letters to Juliet (2010)

Jauna amerikietė Sofi atvyksta į Veroną su sužadėtiniu. Tačiau jos mylimasis nuolatos palieka ją vieną ir dingsta vyno arba triufelių paieškose restoranui, kurį turi Niujorke. Sofi nelieka nieko kito, kaip vienai klaidžioti po romantišką Romeo ir Džuljetos miestą. Ji nusprendžia nepasiduoti blogai nuotaikai ir aplankyti (nors ir viena) menamą Džuljetos namą...

3. Kelyje / On the road (2012)

Po Salo tėvo mirties jį netikėtai aplanko du bičiuliai. Neturėdamas ką prarasti, Salas sutinka leistis į savęs pažinimo kelionę po Ameriką. Kelyje jie sutinka įvairiausių žmonių, kurie palieka pėdsaką tiek jų kelionėje, tiek gyvenime.

4. Laukinė / Wild (2014)

Cheryl Strayed biografinė knygą „Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail“ 2014-ais metais buvo ekranizuota. Siužete pasakojama, kaip 1991 m. nuo vėžio mirus Šeril motinai, dvidešimt dvejų metų mergina nugrimzta į depresiją ir narkotikus. Maža to, išyra ir moters santuoka. Po ketverių metų, norėdama palikti tamsias šmėklas praeity ir išsivalyti, Šeril viena išsiruošia į 1,1 tūkst. mylių (1771 km) kelionę pėsčiomis palei Ramiojo vandenyno pakrantę žymiuoju Pacific Crest Trail.

5. Prieš pakratant kojas / The bucket list (2007)

Jau klasika tapęs filmas, kuris tikrai nepaliks abejingų. Morganas Frymanas (Morgan Freeman) ir Džekas Nicholsonas (Jack Nicholson) – du itin sunkia vėžio forma sergantys ligoniai, kurie nusprendžia sulaužyti ligoninės taisykles ir paskutines savo dienas nugyventi geriausiai, kaip tik gali. Džekas vaidina milijonierių, kuris, išsikalbėjęs su savo palatos draugu Morganu, sužino, jog jie turi daug bendro, o ypač neužpildytą svajonių sąrašą. Kai kurios svajonės paprastos – sužaisti pokerį Monte Karlo kazino, suvalgyti nerealų kiekį ikrų, pasivažinėti greičiausiomis mašinomis. Visa tai patirdami herojai sukuria tikrą, nuostabią draugystę.

 

6. Vidurnaktis Paryžiuje / Midnight in Paris (2011)

Atostogų Paryžiuje metu rašytojas patenka į stebuklingąjį naktinio Paryžiaus pasaulį. Jis persikelia laiku ir sutinka visus garbinamus herojus: E. Hemingvėjų, S. Dali, S. Fitdžeraldą, P. Pikaso... visą XX a. pradžios genijų kompaniją.

7. Septyneri metai Tibete / Seven years in Tibet (1997)

Biografinė drama apie du austrų alpinistus, kurie 1939 m. nusprendžia įkopti į Himalajų viršukalnę, tačiau prasidėjus karui patenka į belaisvių stovyklą. Jie suorganizuoja pabėgimą ir pradeda kelionę po Tibetą, kuri neatpažįstamai pakeis abiejų sportininkų gyvenimus.

8. Volterio Mičio slaptas gyvenimas / The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Iš pirmo žvilgsnio Volteris Mitis (akt. Ben Stiller) yra eilinis biuro darbuotojas – užguitas bendradarbių ir nuobodžios kasdienybės, įsispraudęs į pilką kostiumą ir dienas leidžiantis nykiame kabinete. Viskas pasikeičia, kai kyla reali grėsmė Volterio ir jo žavios bendradarbės (akt. Kristen Wiig) darbui. Kuklus ir nedrąsus vyrukas, padrąsintas savo fantazijų, jis pagaliau ryžtasi leistis į nepaprastą kelionę, kurioje jo laukia slapčiausiose svajonėse įsivaizduoti nuotykiai.

 

 9. Paplūdimys / The Beach (2000)

Leonardo DiCaprio - jaunas nuotykių ieškotojas Richardas, kuriam modernios technologijos amžiuje kilo noras rasti kažką TOKIO nerealaus ir nepakartojamo. Galbūt rojų žemėje… Būtent dėl šios priežasties jis atvyksta į Tailandą. Richardas klaidžioja Bankoko gatvėmis, užsuka į kino teatrą, keletą naktinių barų, tačiau tikrų pramogų nesuranda. Jis grįžta į pigų apšiurusį viešbutį ir klausosi iš gretimo kambario sklindančių meilės garsų. Po kelių akimirkų jaunuolis atkreipia dėmesį į klaikų riksmą koridoriuje. Pravėręs duris, Richardas sutinka keistą skustagalvį tipą, tuomet prasideda nuotykiai.

10. P.S. Myliu tave / P.S. I love you (2007)

Po vyro mirties Holi nugrimzta į depresiją, tačiau nuotaikos radikaliai pasikeičia per 30-ąjį gimtadienį. Mergina gauna dovanų tortą ir specialų audio sveikinimą, kuriame skamba Džerio balsas. Prieš išvykdamas į paskutinę kelionę Anapilin išradingas vyras parašė 10 laiškų, kurie turėtų būti pristatyti Holei kiekvieno mėnesio pradžioje per pirmuosius metus po jo mirties. Rūpestingasis vyras pasistengė suorganizuotą planą, kad pagerintų žmonai nuotaiką, padėtų jai susitaikyti su skausminga netektimi ir suorganizuotų įdomios veiklos.

11. Viki, Kristina, Barselona / Vicky, Christina, Barcelona (2008)

Amerikietės merginos Viki ir Kristina per atostogas keliauja į Barseloną. Griežtos moralės Viki rengiasi tekėti, o Kristina – mergina su polėkiu, linkusi dar pasinaudoti visais gyvenimo teikiamais malonumais. Barselonoje jos sutinka ispaną menininką ir jo išprotėjusią buvusią žmoną. Romantiškais jausmais ornamentuotoje Barselonoje jų susitikimas visiems sukelia sumaištį.

 12. Pėdsakai / Tracks (2013)

Jei svajojate iš arčiau pamatyti Australiją – šis filmas jums. Jis paremtas tikra Robyn Davidson istorija, kuri leidosi į kelionę kartu su šunimi ir keturiais kupranugariais bei nukeliavo 2700 km Australijos dykuma iki Indijos vandenyno. Susidomėjusi „National Geographic“ atsiunčia fotografą, kuris turėjo įamžinti šią kelionę. Nors iš pradžių Robyn buvo nepatenkinta šia palyda, vėliau du žmonės susidraugauja. Tai filmas apie kelionę, kai norisi pabėgti, aplinkos pakeitimu pabandyti išspręsti problemas, atsinaujinti.

UP