Patarimai keliaujantiems į Belgiją

ŠALIES SPECIFIKA


Belgijos karalystė, Vakarų Europos šalis, viena iš Europos Sąjungos steigėjų, kurios būstinė ir parlamentas įsitaisęs Briuselyje. Taip pat Belgija priklauso Beniliukso šalių ekonominei sąjungai, kartu su Nyderlandais ir Liuksemburgu.


PIRKINIAI


Belgija garsi savo aukštos kokybės šokoladu. Taigi būtina jo parsivežti paragauti ir namiškiams.
Komiksų knygelės
Vėduoklės
Tradiciniai belgų vaikų žaislai iš medžio ir kitų natūralių medžiagų


TRANSPORTAS


Oro transportas. Briuselio apylinkėse įsikūrę du didžiausi šalies oro uostai: Zaventem ir Šarlerua. Pirmasis yra įsikūręs visai šalia sostinės, taigi iš jo patogiausia nuvykti iki Briuselio. Šarlerua tarptautinis oro uostas nuo sostonės yra nutolęs daugiau nei 50 km. Taip pat oro transportu galima pasiekti Briugės ir Gento miestus.
Žemės transportas. Belgijoje puikiai funkcionuoja viešojo transporto sistema. Šalyje veikia 3 pagrindiniai autobusų operatoriai: De Lijn (Flandrija), TEC (Valonija) ir STIB (Briuselis). Šalyje taip pat išvystytas platus geležinkelių tinklas, kuris sujungtas su kaimyninėmis Vakarų Europos šalimis.
Vandens transportas. Belgijoje yra daugiau nei 2000 km vandens kelių. Trys ketvirtadaliai jų naudojami komerciniais tikslais, laivyboje ir turizme. Iškasta nemažai kanalų, keltais ar laiveliais galima pasiekti didžiausius miestus.