Ar saugu keliauti kruizu? Visa reikalinga informacija apie keliavimo sąlygas!

Kruizų kompanijos prisitaiko prie besikeičiančios situacijos. Visos jos turi vienokį ar kitokį saugumo - sveikatos protokolą, dalinamės svarbiausiais punktais:

 

1. Sveikatos patikra įlaipinimo metu: turi būti pateikiamas neigiamas Covid19 tyrimo rezultatas, bekontaktis temperatūros tikrinimas, užpildyta sveikatos deklaracijos forma, gali būti atliekamas greitasis COVID-19 testas. Keliautojai, kurie turės simptomų (kosulys, temperatūra ir pan) arba testas parodys teigiamą rezultatą - nebus įleidžiami į kruizinį laivą.  

 

2. Aukštas sanitarijos ir kruizinio laivo tvarkymo lygis:

 • Nauji aukšto lygio sanitarinio tvarkymo ir dezinfekavimo metodai
 • Dažniau valomas laivas, daugiausia dėmesio skiriant intensyviai liečiamoms vietoms, viešosios erdvės kiekvieną vakarą purškiamos dezinfekavimo priemonėmis
 • Kajutės valomos kasdien, kruopščiai atkreipiant dėmesį į reguliariai liečiamus paviršius ir vykdomas papildomas giluminis valymas kiekvieno kruizo pabaigoje
 • 100% išorinis grynas oras tiekiamas visoms kajutėms ir viešosioms patalpoms, o oro cirkuliacija tarp kajučių ar laive nesimaišo.

 

3. Atsakingas socialinis atstumas:

 • Kai kurios kruizų kompanijos vasaros sezonu iš laivo leidžia išlipti tik su oficialia ekskursija, taip ribojami kontaktai, sukuriamas saugus burbulas
 • Maitinimo metu keliautojai aptarnaujami prie staliuko net ir bufeto (švediško tipo) restorane
 • Agituojamas išankstinis paslaugų užsakymas
 • Viešose kruizinio laivo erdvėse keliautojai privalo dėvėti veido kaukes.

 

4. Išsamus įgulos sveikatos tikrinimas: įgulos sveikata tikrinama išvykstant iš savo šalies, priėmimo į darbą metu, periodiškai kruizinės kelionės metu.

 

5. Reagavimo į nenumatytus atvejus planas ir apmokytas personalas:

 • Kruiziniuose laivuose dirba aukštos kvalifikacijos ir gerai apmokytas medicinos personalas
 • Įrengtas medicinos centras COVID-19 atvejams tirti ir suteikti pirmąją pagalbą, aprūpintas ventiliavimo aparatūra
 • Kruiziniuose laivuose 10% kajučių paruoštos keliautojams izoliuotis turint COVID-19 simptomus.

 

MSC KRUIZŲ saugumo burbulas:

Nuo 2021 m. liepos 1 d. visi svečiai turės laikytis vieno iš šių reikalavimų:

 • Ne anksčiau nei 48 val. iki laivo išvykimo atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu arba greitąjį antigeno testą (RAT) ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas gali būti popierinės formos arba elektroninis (originalas arba atspausdintas) su antspaudu ir gydytojo parašu, arba iš https://esveikata.lt su elektroniniu parašu anglų, ispanų, italų, prancūzų arba vokiečių kalba (nebūtina keleiviams iki 2 metų).

 • Pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kruizo pradžiosir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Skiepijimas turi būti atliktas pagal pilną skiepijimo schemą viena iš šių vakcinų: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson)

 • Pasveiko nuo COVID-19 per pastaruosius 6 mėnesius.

 

COVID-19 testas arba keleivio vietos nustatymo forma (PLF) vis dar gali būti privaloma: kiekvienas svečias privalo patikrinti šį reikalavimą prieš išvykdamas.Be to, prieš atvykstant į Italiją reikia užpildyti keleivio vietos nustatymo formą (daugiau informacijos čia).

Pagal griežtą MSC Sveikatos ir saugos protokolą, visi svečiai, tiek paskiepyti, tiek neskiepyti, prieš įlipdami į terminalą turės atlikti tam tikrus sveikatos ir COVID-19 patikrinimus, įskaitant COVID-19 testą, sveikatos klausimyną ir bekontaktį temperatūros patikrinimą.

Kad mūsų svečiai galėtų saugiai grįžti namo pagal nacionalines taisykles, "MSC Cruises" suteikia galimybę savo svečiams įsigyti ir atlikti Covid 19 PGR tyrimą arba antigeno tyrimą kruizo metu.

 

Keliautojai bus neįleisti į kruizą dėl šių priežasčių:

 • Peršalimo simptomai, tokie kaip karščiavimas (>37,5 C / 99,5 F), kosulys, dusulys, šaltkrėtis, raumenų / kūno skausmai, nuovargis, galvos skausmas, gerklės skausmas ir skonio / kvapo praradimas per 14 dienų iki įlaipinimo.

 • Galimai įtariamas ar patvirtintas COVID 19 per 14 dienų iki įlaipinimo.

 • Laikini kelionės apribojimai, atsižvelgiant į vietines aplinkybes.Pavyzdžiui, tam tikros šalys gali nesuteikti vizų arba uždrausti atvykti dėl kelionių istorijos ar pilietybės.

 • Nepateikus privalomojo COVID-19 draudimo poliso įrodymo (kuris turi būti anglų, italų, vokiečių, prancūzų arba ispanų kalbomis)

 

KELIONES KRUIZAIS RASI ČIA.

 

TURI DAUGIAU KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis telefonu +37070011007

arba el. paštu atostogos@kelioniuakademija.lt