Patarimai keliaujantiems į Albaniją

ŠALIES SPECIFIKA


Tai šalis Pietryčių Europoje, Balkanų pusiasalyje. Tai unikalus Europos kampelis, atvykėliams galintis pasiūlyti viską, kas Viduržemio jūros regione geriausia: malonų klimatą, puikų maistą, gražius paplūdimius ir turtingą istoriją. Be to, šalyje vis dar nedaug lankytojų, taigi čia patiks nemėgstantiems masinio turizmo ir vertinantiems ramybę. Ilgą laiką šalis buvo uždara turistams, dėl to visuomenė dar nėra išpaikinta, žmonės nuoširdesni, nei aplinkinių valstybių gyventojai.


PIRKINIAI


Qilim – tradiciniai albanų rankomis gaminti kilimai.
Bunkerio formos peleninės (kadangi Albanijoje diktatoriaus laikais buvo pastatyta labai daug bunkerių įvairiose vietose, tai tapo savotišku šalies simboliu).
Cifteli – tradicinis dvistygis albanų muzikos instrumentas.
Tradiciniai mezginiai.


TRANSPORTAS


Oro transportas. Tiranos tarptautinis oro uostas yra vienintelis oro uostas Albanijoje. Kasmet aptarnaujamų keleivių skaičius jame auga. Skrydžio krypčių daugėja. Kol kas tiesioginių reguliarių skrydžių iš Lietuvos į Tiraną nėra.
Žemės transportas: Albanijos centrinėje dalyje yra išvystytas greitkelių tinklas. Po šalį važinėja autobusai, tačiau jie dažniausiai atvyksta ne pagal tvarkaraštį. Taigi, norint kažkur nukeliauti su viešuoju transportu, reikia apsišarvuoti kantrybe. Patogesnis variantas yra išsinuomoti automobilį. Tai galima padaryti jau atvykus į Tiranos oro uostą.
Vandens transportas. Didžiausias - Dureso jūrų uostas. Keltai kursuoja Komanio ežere ir Albanijos rivjeroje. Iš Dureso uosto tiesiogiai keltu galima pasiekti Bario ir Ankonos miestus Italijoje.


ARBATPINIGIAI


Jei nepažymėta, kad arbatpinigiai įtraukti į sąskaitą, padavėjams restoranuose arbatpinigių paliekama ~10 % sąskaitos sumos. Įprasta palikti arbatpinigių autobuso vairuotojui, gidui, viešbučio aptarnaujančiam personalui.


SVEIKATA


Vykdamas į užsienį, nepamiršk pasirūpinti sveikatos draudimu.