Nepakartojama Kinija ir budistinis Tibetas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS/RYGA – PEKINAS
Skrydis į Pekiną su vienu persėdimu.
2
diena
PEKINAS (pietūs)
Atvykstate į PEKINĄ, kurio istorija skaičiuojama daugiau kaip 3 tūkst. metų. Oro uoste susitiksite su gidu ir keliausite į viešbutį. Jūsų lauks grupinis pervežimas. Įsikūrsite 4 žv. viešbutyje. Trumpai pailsėję pažintį su Kinija pradėsite nuo pietų restorane – mėgausitės garsiąja Pekino antimi. Vėliau dalyvausite ekskursijoje po Tiananmenio aikštę (Tiananmen Square) – tikrasis kinų pasididžiavimas. Tai didžiausia, 40 ha plotą užimanti vieša aikštė pasaulyje, kuri atlieka ypatingai svarbų vaidmenį kinų istorijoje.

Aikštėje galima išvysti milžinišką skulptūrą Kinijos herojams atminti bei Mao Dzeduno mauzoliejų, o aplink ją stūkso seni Kinijos parlamento, Kinijos universiteto, Nacionalinio Kinijos muziejaus pastatai. Priešais aikštę tviska saulėje raibuliuojantys, auksu dengti Uždraustojo miesto (Forbidden City) stogai. Į pasaulio paveldo objektų sąrašą įtrauktoje 72 ha teritorijoje stūkso daugiau nei 800 pastatų. Akmenimis grįstų takelių miestas savo pavadinimą gavo dėl to, kad ilgus šimtmečius paprastiems žmonėms į šią uždarą zoną įžengti buvo draudžiama.  Ekskursijos pabaigoje jūsų lauks arbatos ceremonija. Grįžtate į viešbutį. Poilsis.

3
diena
PEKINAS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje. Kokį Kinijos simbolį, kokį statinį esate matę savo mokyklos vadovėliuose, kurį geriausiai prisimenate? Be abejo, tai yra Didžioji kinų siena (Great Wall of China), kurios ilgis siekia daugiau nei 8000 kilometrų. Kinija neįsivaizduojama be Dižiosios kinų sienos, nes ši siena – tarsi visos Kinijos atspindys, menantis šimtus istorijų ir legendų. Iš akmenų, žemės, medžio, plytų ir visokiausių kitų, tuo metu naudotų, medžiagų pastatyta siena buvo skirta apginti istorinę Kinijos teritoriją šiaurinėje dalyje, taip pat prekes vežančius pirklius, keliaujančius Šilko keliu, ir kontroliuoti migraciją. Ją buvo stengiamasi statyti ant kalvų ir uolų, kad atrodytų dar aukštesnė. Dabar šis UNESCO saugomas objektas – vienas populiariausių ir lankomiausių architektūrinių paminklų pasaulyje. Lauks lengvi pietūs užmiesčio restorane.

Po pietų aplankysite Nefrito fabriką – čia įdomiai papasakos akmens istorijų, parodys gamybos procesą, pamatysite begalę unikalių dirbinių. Juk ne veltui sakoma: „Auksas brangiai kainuoja, o nefritas – neįkainojamas“. Vėliau apžiūrėsite Ichejuanio vasaros sodą – tai tikra priešingybė anksčiau matytam dangoraižių miestui. Būtent šiuose soduose galima išvysti mažučių kinų architektūros namelių ir pasigrožėti kinų šeimomis, susirinkusiomis ramiai praleisti poilsio dienos.

Dienos pabaigoje aplankysite Perlų fabriką, susipažinsite su perlų istorija – gidai papasakos, kaip buvo formuojami ir ieškomi natūralūs perlai, demonstruos, kaip atidaromos jų kriauklės ir sužinosime kaip galima atskirti augintus ir tikrus jūrinius perlus.

Tada važiuosite pro Pekino Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris buvo pastatytas 2008-aisiais metais, kai Pekine vyko Olimpinės žaidynės išvysite   nacionalinį Pekino stadioną „Paukščio lizdas“, nacionalinį Pekino plaukiojimo kompleksą „Vandens kubas“. Grįžtate į viešbutį. Poilsis. Pagal pageidavimą už papildomą mokestį: Kinijos cirkas.

4
diena
PEKINAS – LUOJANGAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių viešbutyje susikrausite lagaminus ir tęsite pažintį su Pekinu. Aplankysite Dangaus šventyklą. Dangaus Šventyklos (Temple of Heaven) sodus. O ar žinote kodėl čia vykstame iš pat ryto? Nes ryte čia renkasi vietiniai Pekino gyventojai, kurie kiekvieną dieną atvyksta daryti rytinės mankštos. Čia išvysite tiek vaikus, tiek senyvo amžiaus žmones, ritmingai atliekančius mankštos judesius prieš darbo ar mokslo dieną – tai ir įvairūs Tai Chi pratimai, žaidimai kamuoliu ir įvairiausios mankštos ant treniruoklių, kurie yra įrengti didžiuosiuose Pekino parkuose – tai tikrai neįprastas reginys europiečio akiai, o patiems kinams – įprasta dienos pradžia. Apžiūrite pačią Dangaus šventyklą, kurios ilgaamžė istorija siekia šimtmečius. Pietausite kinų restorane.  Vėliau vyksite į Luojangą. Atvykus į Luojangą, į vieną iš senųjų Kinijos sostinių, stotyje pasitiks rusakalbis gidas. Įsikursite 4* viešbutyje. Poilsis. Laisvas laikas.
5
diena
LUOJANGAS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje. Ekskursiją pradėsite nuo kelionės į Longmen Grotas (Drakonų Vartai) –vienos iš trijų svarbiausių Kinijos akmens skulptūrų ir įrašų saugyklų, įkurtos natūraliuose uolynuose. Penktajame amžiuje čia buvo iškasti specialūs urvai ir juose įrengtas budistinis vienuolynas, kurio istoriją šiandien atspindi tūkstančiai įvairaus dydžio ir formų Budos raižinių, drožinių bei skulptūrų.  Pietūs kinų restorane.  Po pietų laukia Šaolinio vienuolynas (Shaolin Monastery) (495 m.)– kiniškojo meditacinio budizmo įkūrimo vieta ir žymiausia Rytų kovos menų (wušu) mokykla visame pasaulyje. Plačias vienuolyno apylinkes supa kalnai, tarp jų – Songšano kalnas (Songshan) – vienas iš penkių šventų kalnų Kinijoje. Šalia vienuolyno įkurtas internatas, kurio auklėtiniai nuo mažų dienų mokosi wušu (į ekskursiją įtraukta Pagodų miško –vienuolyno kapinėse palaidotų įvairių dinastijų ušu meistrų antkapių – apžiūra). Už papildomą mokestį pagal pageidavimą:  galima apžiūrėti nepakartojamą Šaolinio ušu šou – reginį, kurio metu taip atliekami virtuoziniai triukai ir pratimai, kad jų realumu sunku patikėti.  Grįžtate į viešbutį. Poilsis. Laisvas laikas.

6
diena
LUOJANGAS – SIANIS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje susikrausite lagaminus. Vykstate į stotį ir traukiniu važiuojate į Sianį. Atvykstate į Sianį – žinomą Kinijos istorinį ir kultūrinį centrą bei istorinę Kinijos sostinę, kai šalį valdė Džou, Činų, Hanų ir Tangų dinastijos. Nuo šio miesto, kadaise prasidėdavo legendinis šilko kelias – buvusia Kinijos sostine Sianu (Xian). Pasakojama, kad tai visada buvo klestintis imperatorių, kurtizanių, poetų, vienuolių, pirklių ir kareivių miestas. Siane sugyveno didžiosios pasaulio religijos, o Kinijos kultūra pasiekė kūrybingumo ir brandos apogėjų. Jus pasitiks stotyje. Vėliau lauks pietūs kinų restorane. Papietavę įsikursite 4* viešbutyje. Laisvas laikas. Už papildomą mokestį pagal pageidavimą: Vakarinis pasivaikščiojimas mieste. Pietinis ežeras. Dainuojantys fontanai, Auksinė gatvė.
7
diena
SIANIS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien pirmiausia aplankysite gynybinę miesto sieną. Didžiąją Siano miesto sieną (Xian Old City Wall) – 12 km ilgio gynybinę konstrukciją, kurią vis labiau bando užgožti žaibišku greičiu modernėjantis miestas ir jo dangoraižiai. Šis statinys tarsi padalija Sianą į dvi dalis – senąją ir naująją. Pirmojoje dar galima išvysti tradicinius „raitytus“ namų stogus ir senovinę kinų architektūrą, o antrojoje vienas po kito sparčiai dygsta nauji pastatai. Vakarais siena apšviečiama raudonomis žibintų lempomis, suteikiančiomis jai ypatingo žavesio. Beje, puikiausia miesto panorama atsiveria būtent nuo pačio 98 gynybinius bokštus turinčios sienos viršaus, tad būtinai apžiūrėsite abi miesto dalis.  Pietausite kinų restorane. Tęsite savo pažintį su įdomiausiais Kinijos objektais ir vyksite apžiūrėti vieno žymiausių pastarųjų metų archeologinio radinio – Terakotinės armijos (Terracotta Army Warriors). 1974 m. vietos laukų darbininkai kasdami šulinį viename iš ūkių aptiko daugybę molinių senovės karių galvų skirtingais veidais. Pasak legendų, vienas imperatorius mirdamas norėjo su savimi į kapus pasiimti viską, ką turėjo realiame savo gyvenime – tarnus, namus, gyvulius, todėl beveik 700 tūkstančių to meto darbininkų sukūrė jam išskirtinę kapavietę. Daugiau kaip keliasdešimt kvadratinių kilometrų užimančioje teritorijoje turėjo tilpti viskas, ko pageidavo imperatorius. Tarp šių figūrų yra karių, kovos vežimų, arklių, valdininkų, akrobatų, stipruolių ir muzikantų. Patys kinai šią vietą vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu.  Ekskursijos pabaigoje aplankysite meninės keramikos fabriką. Grįžtate į viešbutį.

8
diena
SIANIS – LASA (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Ryte po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrisite į Lasą, Tibeto sostinę (3650 m) į Himalajų slėnyje įsikūrusį „Dievų miestą“ atvyksite antroje dienos pusėje. Iki šiol tai ne tik kultūrinė Tibeto, bet ir religinė viso pasaulio tibetietiškojo budizmo pasekėjų sostinė. Šiame mieste gausu piligrimystės takelių – korų, kurios juosia beveik kiekvieną šventyklą ir vienuolyną. Bet kuriuo dienos metu galite išvysti būrius tibetiečių sukančių maldos malūnėlius ir einančių ratus aplink budizmo religiją saugančias šventoves. Didelę dalį šio miesto gyventojų sudaro budistų vienuoliai, tačiau Lasa nuo seno garsėjo ir kaip prekybinis centras, kuriame susikirto pirklių iš Indijos, Kinijos, Nepalo ir Butano keliai. Oro uoste Jus pasitiks rusakalbis gidas. Vėliau Jūsų lauks pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Diena skirta laisvam laikui ir aklimatizacijai.
9
diena
LASA (pusryčiai)
Šiandien aplankysite XVII a. įkurtus Potalos rūmus, buvusią 14-ojo Dalai Lamos žiemos rezidenciją. Jų pavadinimas kilęs nuo mitinio Potalakos kalno, kuriame gyvena Avalokitešvara - visa apimančios atjautos Buda. Daugiau nei 13-a aukštų ir 10 tūkst. šventyklėlių turintys rūmai stovi ant Raudonojo kalno, nuo kurio atsiveria Lasos senamiesčio vaizdas.  Vėliau vyksite į siaurų gatvelių apjuostą Džokango šventyklą, esančią šalia Barkoro skvero. Tai pati svarbiausia miesto šventykla, kurioje ankščiau gyveno Tibeto orakulas, galėjęs numatyti ateitį ir padėdavęs spręsti su šalies valdymu susijusius klausimus. Netoliese įsikūręs triukšmingas vietinis turgus, kuriame galima rasti jakų pieno sviesto ir sūrio, o taip pat įvairiausių daržovių, saldumynų ir arbatos. Taip pat aplankysite Barkchoro gatvę – vienas iš švenčiausių tibetiečiams piligrimystės kelių, kurį jie apeina, judėdami pagal laikrodžio rodyklę. Čia galima nupirkti visus įmanomus rožinius, maldos ratus, kvapus, dažniausiai naudojamus dovanoms, įvairiausios kokybės ir dydžio Budos skulptūrėlių bei daugelį kitų dalykų.  Vėliau dienos pabaigoje aplankysite Tibeto medicinos institutą. Apgyvendinimas viešbutyje ir poilsis.

10
diena
LASA (pusryčiai)
Po pusryčių apsilankysite Norbulingo parke, kuris dar vadinamas „Brangakmenių sodu“. Tai Dalai Lamos vasaros rezidencija. Šį parko tipo kompleksą sudaro kelios dalys su joms priklausančiais rūmais: Auksiniai rūmai, Naujieji rūmai ir kt. Užsuksite į Tibeto muziejų. Apžiūrėsite vieną iš trijų buvusių svarbiausių valstybinių šventovių – Seros vienuolyną. Jis pastatytas 1419 m. Geriausiais šventovės laikas joje gyveno apie 5 000 vienuolių. Vienuolynas ir šiandieną veikia ir vis dar glaudžia šimtus vienuolių. Seros vienuolyne reguliariai rengiamos filosofinės diskusijos. Grįžimas į viešbutį. Poilsis ir nakvynė.

11
diena
LASA – JAMDROKO EŽERAS – LASA (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien aplankysite turkio spalvos Jamdroko ežerą –, kuris yra vienas iš trijų šventųjų Tibeto ežerų. Ieškodami naujojo Dalai Lamos, vienuoliai atvyksta čia pasimelsti ir atlikti ritualų padedančių nustatyti, kurioje vietoje gimė būsimasis jų dvasinis lyderis. Maitinamas ledynų, ežeras yra net 72 km ilgio. Jamdroko ežere daugybė nedidelių salelių, kuriose apsistoja migruojantys paukščiai. Grįžtate į Lchasą.

12
diena
LASA – ŠANCHAJUS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje, ir pervežimas į oro uostą, kur Jūsų lauks skrydis į Šanchajų. Po kelių valandų atvykstate į Šanchajų, kuriame pasitiks rusakalbis gidas, pervežimas į 4 žv. viešbutį, čia ir apsistosite.  Laisvas laikas.Nakvynė viešbutyje.
13
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien po pusryčių vyksite aplankyti Jujuano sodus (Yuyuan Garden) – tai tikra priešingybė anksčiau matytam dangoraižių miestui. Būtent šiuose soduose galima išvysti mažučių kinų architektūros namelių ir pasigrožėti kinų šeimomis, susirinkusiomis ramiai praleisti poilsio dienos. Pietūs kinų restorane. Tęsite dienos ekskursija ir aplankysite televizijos bokštą vadinama „Rytų perlas“ – ši plieno ir gelžbetonio pagaminta konstrukcija statiniui suteikia tvirtumo bei lankstumo, galimybę pasipriešinti stipriems vėjo gūsiams bei žemės drebėjimams. Tik „Rytų perlas“ gali suteikti progą pasikelti vieninteliu dviejų aukštų liftu Kinijoje, kuriame vienu metu telpa 50 žmonių (į programą įeina pakilimas į bokštą). Taip pat aplankysite Šilko fabriką, kuris laikomas didžiausiu šilko produkcijos gamybos centru šalyje. Čia darbuotojai Jums papasakos apie visą gamybos procesą – nuo kokono veisimo, apdirbimo, kiaušinėlių padėjimo iki pat natūralaus šilko išgavimo. Nė vienas čia apsilankęs, iš šio fabriko neiškeliauja tuščiomis. Argi nesvajojate apie minkštą, natūralią šilkinę patalynę savo namuose? Vėliau trumpai pasivaikščiosite centrine megapolio gatve – Nankinlu (trukmė 40 min.) ir grįšite į viešbutį. Poilsis. Pageidaujant už papildomą mokestį: Kruizas Huangpu upe.

14
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas apsipirkti arba pageidaujant papildomos ekskursijos. 
15
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Jūsų lauks grupinis pervežimas į Pudongo oro uostą. Išvykstate namo su ryškiais įspūdžiais.
16
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Kiniją

Neprilygstamo grožio ir didelės išminties šalis, savo kultūros ir istorijos šaknis skaičiuojanti nuo 2000 m. pr. Kr. Tai viena didžiausių pasaulio valstybių savo plotu ir pati didžiausia gyventojų skaičiumi. Šiandien kas penktas žemės gyventojas yra kinas.  Kinijos klimatas ir reljefas labai įvairūs: šiaurės Kinijos centre driekiasi milžiniška Gobio dykuma, pietvakariuose – šalta, kalnuota sritis su Tibeto kalnynu, kurio vi

Į kainą įskaičiuota:

 • standartiniai numeriai su atskiromis lovomis 4* viešbutyje;(Tibete 3* (lygis žemesnis nei kituose miestuose);
 • maitinimas pagal programą, Tibete – tik pusryčiai;
 • pirmi įėjimo bilietai į nurodytus lankytinus objektus ir muziejus;
 • transporto ir ekskursijų paslaugos su rusakalbiu gidu pagal programą;
 • nurodyti traukinio bilietai: Pekinas–Luojangas–Sianis (sėdimos vietos, 2 klasė);
 • leidimas į Tibetą

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis lėktuvu;
 • Vidiniai skrydžiai Sianis – Lasa – Šanchajus;
 • draudimas;
 • Kinijos vizos įforminimas;
 • arbatpinigiai gidams, vairuotojams ir viešbučio patarnautojams.

Papildomai apmokestinama:

 • Vidiniai skrydžiai Sianis – Lasa – Šanchajus (ekonominė klasė) nuo 790 dol. asmeniui.
 • ankstyvas apgyvendinimas / naktis viešbutyje Pekine – 90 JAV dolerių / už numerį su pusryčiais parai.
 • Individualūs pervežimai 8–21 val.:
 • individualus (1–2 žm.) pasitikimas ir rusakalbis gidas Pekine – 70 JAV dol. į vieną pusę;
 • individuali (1–2 žm.) palyda ir rusakalbis gidas Šanchajuje – 90 JAV dol. į vieną pusę;
 • valandinis apmokėjimas už pervežimą Kinijoje iki 8 val. ryto ir po 21 val. vakaro – 15 JAVdolerių už mašiną (į vieną pusę).

Pastabos

 • Visos ekskursijos prasideda griežtai pagal programoje nurodytą laiką. Vėluojančiųjų skundai ir pretenzijos nepriimami.
 • Autobusas iš viešbučio išvyksta tiksliai pagal programoje nurodytą laiką. Vėluojantys turistai iki paskirtos vietos atvyksta savarankiškai ir savo sąskaita.
 • Kinijos viešbučiuose apgyvendinama nuo 14 val. Įsikurti anksčiau įmanoma tuo atveju, jei viešbučio numeriai paruošti.
 • Programoje nurodyti miestai ir kurortai gali būti keičiami pagal turistų skaičių grupėje ir laisvas vietas viešbučiuose.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.
 • Vienviečio priemoka 500 eur

Kelionę galima papildyti

  • Galimas programos pratęsimas į bet kurį Kinijos miestą, įskaitant ir poilsį paplūdimyje Chainanio saloje! 
Pasitark su specialistu!
Igna
Susisiek su Kinijos specialiste Igna ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Užburianti Kinija: didžiausi miestai ir „Avataro“ kalnai (12d/11n)
Kinija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gera Kinija (12d/11n)
Kinija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Žvilgsnis į Kiniją
Kinija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kinija: trys imperijos sostinės
Kinija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.