×

Egzotinės kelionės į Gvatemalą su lietuviškai kalbančiu vadovu

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Gvatemalą

Poilsis Gvatemaloje – tai, visų pirma, pažintis su autentiška majų kultūra. Šioje Centrinės Amerikos šalyje išlikusi 21 majų kalbų šeimai priklausanti kalba. Apsilankymas tankių džiunglių apsuptuose senoviniuose miestuose ir šiandien tebegyvuojančiose jaukiose majų gyvenvietėse – neatsiejama kelionės į Gvatemalą dalis. Tai tikra staigmenų šalis: Gvatemaloje buvo pagaminta pirmoji šokolado plytelė, čia atsirado tirpi kava ir mėlynas denimo audinys, vėliau naudotas džinsų siuvimui. Kelionės į Gvatemalą metu įsimins galingų ugnikalnių, kvapą gniaužiančių drėgnųjų miškų ir giliausio Centrinės Amerikos ežero Atitlano vaizdai.

Gvatemalai būdingas subekvatorinis klimatas, tačiau dėl nevienodo paviršiaus skirtingose šalies dalyse temperatūra gali gerokai skirtis. Atostogos Gvatemaloje rekomenduojamos ištisus metus, priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį vyksite. Gvatemalos pakrantėse vidutinė temperatūra visuomet išlieka 25–27℃, tačiau kalnuotose šalies dalyse, priklausomai nuo aukščio, šaltėja. Nuo lapkričio iki balandžio – sausasis sezonas, o lietūs prasideda gegužę ir baigiasi rugpjūčio mėnesį.

Kelionės į Gvatemalą metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • San Chuan del Obispo kaimelis – tai vyno, šokolado ir tradicinių gvatemalietiškų saldumynų gamintojų gyvenvietė, kurioje galėsite susipažinti su šokolado gaminimo paslaptimis.
  • Pakajos ugnikalnis – Pakajos nacionaliniame parke esanti vaizdinga viršukalnė, kurios krateryje pilna sukietėjusios lavos. Galėsite leistis į žygį ir pasiekti mažesniąją vulkano viršukalnę.
  • Atitlano ežeras – ugnikalnių ir kalnų apsuptas ežeras, kuriuo plaukdami galėsite apsilankyti majų kaimeliuose ir susipažinti su vietinėmis tradicijomis.
  • Čičikastenangas – tai vietovė, garsėjanti majų kičių kultūra. Joje išvysite spalvingą turgų, miestelio kapines, tradicinių šokių kostiumų dirbtuves.
  • Kirigvos archeologinis parkas – UNESCO globojama vietovė, garsėjanti 8 a. monumentais. Ant puikiai išsilaikiusių monolitų išraižyti kalendoriai, įvairūs piešiniai ir užrašai – svarbus majų kultūros pažinimo šaltinis.
  • Tikalis – tai džiunglių apsuptas senovės majų miestas, vienas iš prieškolumbinės civilizacijos centrų. Kai kurie architektūros monumentai siekia net 4 a. pr. m. e. Lankydamiesi Tikalyje išvysite šventyklas, piramides, aikštes, vandentiekio sistemą ir galėsite pasigrožėti nuostabiu saulėlydžiu.

Poilsinės kelionės į Gvatemalą metu kviečiame išmokti gaminti šokoladą San Chuan del Obispo kaimelyje, pasigrožėti Pakajos ugnikalniu ir Atitlano ežeru, apsilankyti majų gyvenvietėje Čičikastenange, bei susipažinti su tūkstančius metų skaičiuojančia istorija Kirigvos archeologiniame parke ir senovės majų mieste Tikalyje.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Gvatemalą pasiūlymus.

UP
Išskleisti kelionių paiešką