Laosas ir Kambodža – autentikos išsiilgusiems kelionių gurmanams (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Dalyvausime sakraliame vienuolių ryto rituale Luang Prabange
 • Grožėsimės gausiai apdovanotais gamtos kampeliais Laose
 • Pasinersime į garsiojo Angkoro šventyklų didybę
 • Stebėsime mėlynųjų krabų gaudynes Kepe ir turėsime galimybę jų paskanauti
 • Ragausime geriausių pasaulyje juodųjų piprų iš Kampoto regiono

Kelionės programa

Aukso amžius menančios šventyklėlės, kolonijinės architektūros detalės, pamažu tapusios vietinio peizažo dalimi, galingos Pietryčių Azijos upės, nepamirštami saulėlydžiai ir malonus klimatas – visa tai jus lydės kelionės Laose ir Kambodžoje metu. Vientiano uostamiestis, didinga Ngumo upės užtvanka, kalnų apsuptas Vang Viengo miestelis, retos kalnų tautelės, šventyklų pilnas Luang Prabango senamiestis, unikalios vienuolių ceremonijos, plaukimas Mekongo upe, paslaptingos budistinės olos – tai tik dalis stebinančių Laoso šalies turtų. Šurmuliuojantis Kambodžos pasididžiavimas Siem Reapas, savo prieigose slepiantis vieną iš pasaulinio paveldo simbolių – Angkoro šventyklų kompleksą, Kampoto pipirų, geriausių pasaulyje, plantacijos, poilsis kurortiniuose Sihanukvilio ir Kepo miesteliuose bei ramybės oaze tituluojamoje Triušių saloje taps neįkainojama jūsų kelionės prisiminimų dalimi.

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

ASTRA

Laosas ir Kambodža daugelį metų slėpėsi savo turtingesnių ir garsesnių kaimynų šešėlyje. Tačiau pagaliau išaušo diena, kai ir šios dvi negailestingos istorijos verpetuose mėtytos šalys sulaukė pelnyto dėmesio. Labai kviečiu pasivaikščioti turistų dar neišmintais takais ir atsiverti naujoms patirtims, kuriomis turtingos šios šalys. Džiaugiuosi galėdama supažindinti keliautojus ir su dar nepažįstamu Kambodžos veidu bei vietomis, kurioms pavyko išvengti skvarbaus masinio turizmo žvilgsnio.

Kelionių vadove Astra pradėjo dirbti 2013 m., kuomet visiškai netikėtai metė žurnalistės darbą ir išvažiavo gyventi į Tailandą. Kaip pati sako, metai, kuriuos praleido Pietryčių Azijoje, buvo naudingiausia gyvenimo pamoka, apvertusi gyvenimą ir pasaulio supratimą aukštyn kojom. Dirbdama kelionių vadove Tailande, Kambodžoje ir Mianmare Astra taip pamilo Aziją, jog po penkerių metų gyvenimo svetur grįžo į Lietuvą, kur šiuo metu Vilniaus universitete studijuoja Šiuolaikinės Azijos studijų magistre. Laisvu laiku Astra rašo kelionių straipsnius didžiausiems Lietuvos naujienų portalams ir žurnalams bei lydi keliautojus į Butaną, Nepalą, Mianmarą, Kambodžą ir Laosą.

Planuojami skrydžių laikai:

Vilnius – Helsinkis 13:40 – 15:25 Helsinkis – Bankokas 16:50 – 07:25 (+1)

Bankokas – Helsinkis 23:05 – 05:20 (+1) Helsinkis – Vilnius 07:40 – 09:20

1
diena
VILNIUS – HELSINKIS – BANKOKAS
Skrisite iš Vilniaus į Bankoką su persėdimu Stambule. Skrydis su „Finnair“ avialinijomis. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmais, kompiuteriniais žaidimais) bei lėktuve jums patiekiamu maitinimu. Bankoke lauks persėdimas ir skrydis į Laosą.
2
diena
BANKOKAS – VIENTIANAS (vakarienė)
Atskridus į Laoso sostinėje Vientiane esantį oro uostą mus pasitiks vietinis gidas. Šiandien mūsų lauks pažintis su šiuo miestu. Vientianas įsikūręs centrinėje šalies dalyje netoli Tailando sienos. Tai uostamiestis esantis šalia Mekongo upės, prasidedančios Tibeto regione. Vientiano gatves puošia kolonijinė prancūzų architektūra ir daugybė budistinių šventyklėlių. Lankysimės pačioje seniausioje ir gražiausioje miesto šventykloje – Vat Sisakete. Vėliau vyksime į netoliese esančią Vat Pra Keo, buvusią Karališkąją šventyklą, kurioje šiandien įsikūręs budistinis muziejus. Išvysime Tat Luango stupą, garbingiausią Laoso šventovę. Pravažiuosime pro Patuksajų, dar vadinamą „Pergalės monumentu“. Vakare, palydėdami saulę, pasivaikščiosime Mekongo upės pakrante. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Vientiane.

3
diena
VIENTIANAS – NAM NGUMO UŽTVANKA – VANG VIENGAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje ir išvykimas iš Vientiano. Važiuosime prie Nam Ngumo upės užtvankos, pastatytos 1971 m. Nam Ngumo upė – pagrindinis Laose esantis Mekongo upės intakas. Čia įkurta hidroelektrinė yra strategiškai patogioje vietoje tarp Tailando, Kinijos ir Vietnamo. Atvykę persėsime į laivą ir vienos valandos trukmės plaukimo metu galėsime pasigrožėti milžinišku tvenkiniu bei jį supančia gamta. Po pietų tęsime kelionę į Vang Viengą (14 a.), įsikūrusį šiaurinėje Vientiano provincijos dalyje šalia Nam Songo upės. Vang Viengas garsėja jį supančiais karstiniais kalkakmenio kalnais, olomis ir žaliuojančiais ryžių laukais. Vang Viengo miestelis populiarus tarp žygeivių, laipiotojų uolomis ir vandens pramogų mėgėjų. Tai ideali vieta pasivaikščiojimams gamtoje ir nardymui ar maudynėms mėlynoje lagūnoje. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Vang Vienge.

4
diena
VANG VENGAS – LUANG PRABANGAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių išvažiuosime į Luang Prabangą, senąją Luang Prabango provincijos sostinę, esančią šiaurinėje Laoso dalyje. „Karališkuoju Budos atvaizdu“ vadinamą miestą supa daugybė kaimelių iš kurių net 33 įeina į UNESCO globojamą Luang Prabango teritoriją. Pakeliui sustosime Patange. Iš šiame kaimelyje esančios šventyklėlės galėsime pasigrožėti kalnais. Vėliau, važiuodami vaizdingu vingiuotu kalnų keliu, stabtelėsime Pu Kūno turgavietėje. Pietūs vietiniame restorane. Tęsdami kelionę Laoso kalnų keteromis pravažiuosime pro daugybę hmongo tautos kaimelių. Ši kalnų regionų tauta labiausiai paplitusi Kinijos pietuose, Laoso šiaurėje, Vietname ir Tailande. Laose hmongų yra apie 460 tūkst. Ši tauta išsiskiria ryškia ir spalvinga apranga, o namus stato iš molio. Pasirodžius mažesniems kalnams, pasieksime į Luang Prabangą. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Luang Prabange.
5
diena
LUANG PRABANGAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių laukia visos dienos turas Luang Prabango senamiestyje. Šis miestas įsikūręs pusiasalyje šalia Mekongo ir Chano upių santakos. Dieną pradėsime Vat Visuno šventykloje, kurioje įkurtas įspūdingas budistinio meno muziejus. Vat Visuno šventyklos kieme stovi Tat Makmo stupa, kuri, sakoma, savo forma primena arbūzą. Vėliau vyksime į Vat Mai šventyklą, kurią puošia penkiaaukštis stogas ir išskirtinių raižinių priestatas. Pasivaikščiojimo Luang Prabango senamiestyje metu lankysimės Vat Seno šventykloje – idealioje vietoje meditacijai. Pietūs vietiniame restorane. Vėliau vyksime į Sieng Tongo šventyklą, esančią pusiasalio smaigalyje. Viena seniausių ir gražiausių UNESCO globojamam miestui priklausančių šventyklų buvo pastatyta 16 a. Pasigrožėję šventyklomis lankysimės pusiasalio gyvenamuosiuose rajonuose. Vėliau kopsime į Si kalvą, nuo kurios atsiveria miesto ir Mekongo upės panorama. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Luang Prabange.

6
diena
LUANG PRABANGAS – PAK U OLOS – LUANG PRABANGAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Anksti ryte, dar prieš pusryčius, galėsime stebėti ypatingą budistų vienuolių dienos pradžios ceremoniją Tak Bat. Jos metu vienuoliai priima jiems vietinių gyventojų paaukojamą maistą. Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių lankysimės Karališkųjų rūmų muziejuje, kuriame saugomi svarbiausi Laoso praeities turtai. Vėliau eisime į prieplauką, esančią už muziejaus, kurioje įsėsime į tradicinį laivą ir plauksime Mekongo upe. Lankysimės paslaptingose ir šventose Budos olose. Plaukdami sustosime vaizdingame Tin Hongo kaimelyje, kuriame iš arčiau susipažinsime su vietinių žmonių buitimi. Lankysitės Tam Tingo ir Tam Poumo olose, kuriose slypi tūkstančiai Budą vaizduojančių statulėlių. Vėliau laukia pietūs vietiniame restorane. Grįždami į Luang Prabangą sustosime Ban Šang Konge, dar žinomame kaip „Popieriaus kaimas“. Jis garsėja rankdarbiais ir tekstilės dirbiniais, o ypač „sa“ popieriumi, kuris gaminamas iš šilkmedžio. Šis popierius dažniausiai naudojamas nuotraukų rėmeliams, atvirukams, krepšeliams bei knygų viršeliams. Vėliau galėsime pasivaikščioti Luang Prabango senamiestyje arba paieškoti įdomių prekių hmongų tautos turgavietėje. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Luang Prabange.

7
diena
LUANG PRABANGAS – KUANGSI KRIOKLIAI – LUANG PRABANGAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių važiuosime prie Kuangsi krioklių, esančių 32 km į vakarus nuo Luang Prabango. Pakeliui apsilankysime hmongų kaimelyje Na Uane. Manoma, jog hmongai kilę iš pietinės Kinijos kalnų. Priartėjus prie Kuangsi, laukia trumpas pasivaikščiojimas mišku krioklių link. Pagrindinio krioklio aukštis siekia net 60 m. Pasigrožėję kraštovaizdžiu galėsime išsimaudyti viename iš turkio mėlynumo vandens tvenkinėlių. Kai kurie iš jų vietinių gyventojų laikomi šventais. Žemiau pakopomis išsidėsčiusių kalkakmenio baseinų įsikūręs kmu tautos kaimelis Ban Tapenas. Šios tautos vyrai yra puikūs krepšių pynėjai. Pietūs vietiniame restoranėlyje. Vėlyvos popietės metu grįšite į Luang Prabangą. Vakarienė vietiniame restorane. Nakvynė viešbutyje Luang Prabange.
8
diena
LUANG PRABANGAS – SIEM REAPAS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į oro uostą. Skrydis į Siem Reapą, sparčiausiai augantį Kambodžos miestą. Jis susikūrė iš daugybės nedidelių kaimelių išsidėsčiusių Siem Reapo upės krantuose. Pastarieji, savo ruožtu, telkėsi aplink budistines šventyklas. Nusileidus Siem Reapo oro uoste mus pasitiks vietiniai partneriai ir perveš į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.
9
diena
SIEM REAPAS: ANGKORO ŠVENTYKLŲ KOMPLEKSAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Vėliau lankysimės senojoje khmerų imperijos sostinėje Angkor Tome (12 a.). Šioje vietovėje išlikęs milžiniškas šventyklų kompleksas, garsėjantis visame pasaulyje. Kompleksui priklausanti Bajono šventykla išsiskiria 54 bokštais dekoruotais daugiau nei 200 veidų. Išvysime Pimean Akaso („Dangaus“) šventyklą, dramblių ir „Raupsuotojo karaliaus“ terasas. Lankysimės vienoje gražiausių šiame komplekse – Ta Promo šventykloje. Nuo pat jos atradimo ši šventykla išliko beveik nepaliesta, todėl svečiuodamiesi joje pajusime paslaptingą atmosferą. Žymiausia Angkoro šventykla meno istorikų yra tituluojama geriausiu klasikinės khmerų architektūros ir meno pavyzdžiu. Angkoro šventyklos bokštai simbolizuoja Meru kalno viršūnes, juos juosianti siena – tai pasaulio krašte esantys kalnai, o gynybinė vandens juosta – už jų plytintis vandenynas. Nuo Pre Rupo šventyklos išvysime nuostabų saulėlydį ir galėsime pasigrožėti Angkoro šventyklų komplekso panorama. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

10
diena
SIEM REAPAS – SIHANUKVILIS (pusryčiai)
Po pusryčių laisvas laikas Siem Reape. Pervežimas į Siem Reapo oro uostą ir skrydis į jūrinį Kambodžos miestą Sihanukvilį, esantį Tailando įlankoje. Visą Sihanukvilio krantinę puošia nuostabių paplūdimių, geriausių Kambodžoje, grandinė. Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Nakvynė viešbutyje Sihanukvilyje.
11
diena
SIHANUKVILIS (pusryčiai)
Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Sihanukvilyje.

12
diena
SIHANUKVILIS – BOKORO KALNAI – KAMPOTAS – KEPAS (pusryčiai)
Po pusryčių kartu su vietiniu gidu ir vairuotoju išvyksime į Bokoro kalnus. Valdant prancūzų kolonizatoriams čia buvo įkurta kalnų stotis, skirta poilsiui nuo kitose šalies vietovėse tvyrančio karščio. Lankysimės senoje katalikų bažnyčioje, nuo kurios atsiveria nuostabi vandenyno ir krioklių panorama. Iš Bokoro kalnų vyksite į Kampote esančią pipirų plantaciją. Manoma, jog šiose vietovėse auga patys geriausi pasaulyje pipirai. Kampoto regione pipirų auginimo tradicijos buvo perduodamos iš kartos į kartą nuo pat 13 a. Vėliau vyksime į jūrinį Kepo miestelį, kuriame dauguma vietinių verčiasi žvejyba. Registracija viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Kepe.

13
diena
KEPAS – „TRIUŠIŲ SALA“ – KEPAS (pusryčiai)
Ankščiau, prieš išpopuliarėjant Sihanukviliui, Kepas buvo viena pagrindinių Kambodžos poilsio krypčių. Šiandien šis miestelis atrandamas iš naujo. Kepe ypač mėgsta atostogauti vietiniai šalies gyventojai khmerai. Po pusryčių lankysimės krabų, skaniausių visoje Kambodžoje, turguje. Šviežiai sugauti krabai iš turgaus keliauja į čia pat įsikūrusius restoranus. Lankantis Kepe būtina bent vieną kartą paragauti vietinių krabų mėsos. Vėliau laukia visos dienos išvyka į „Triušių salą“. Ji yra apie 30 min. kelio laivu nuo Kepo. Ši sala ideali ramiam poilsiui, pasimėgavimui jūros maistu ir maudynėms. Triušių sala“ nedidelė, jos krantinės ilgis siekia maždaug 8 km. Ypatingos salos atmosferos nedrumsčia eismas, o didžiąją salos dalį sudaro tankios džiunglės ir kalnai. Čia niekuomet nesutiksite minios poilsiautojų, todėl galėsite pasimėgauti klausydamiesi ne tik jūros ošimo, bet ir iš džiunglių sklindančių paukščių balsų. Nakvynė viešbutyje Kepe.

14
diena
KEPAS – PNOM PENIS – BANKOKAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje ir pervežimas į Pnom Penio oro uostą. Skrydis į Bankoką.
15
diena
BANKOKAS– HELSINKIS – VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Laosą

Socialistinė valstybė Pietryčių Azijoje. Ji neturi priėjimo prie jūros, tačiau šalies vakariniu pasieniu teka viena didžiausių Azijos upių – Mekongas. Laosas vis dar turistų neatrastas kraštas, populiarumu stipriai nusileidžiantis savo kaimynėms Tailandui ir Vietnamui. Tačiau tai galima vertinti kaip Laoso privalumą. Šalies gamta dar nepaliesta, vietiniai gyventojai nuoširdūs, draugiški ir dar nepavargę nuo masinio turizmo. BENDRIEJI

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose (13 nakvynių: 2 nakvynės Vientiane, 1 nakvynė Vang Vienge, 4 nakvynės Luang Prabange, 2 nakvynės Siem Reape, 2 nakvynės Sihanukvilyje, 2 nakvynės Kepe);
 • Programoje nurodytas maitinimas (13 pusryčių, 5 pietūs, 5 vakarienės);
 • Anglakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Vientianas, Pnom Penis – Vilnius (nuo 850 EUR);
 • Laoso viza (35 USD, mokama vietoje doleriais);
 • Kambodžos viza (~ 34 EUR, daroma internetu);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~ 16 EUR BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos *;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 420 EUR;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, kuriuos surinks kelionės vadovas (30 EUR/asm.);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė Astra. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Kelionės vadovė pasitiks Bankoke.
Pasitark su specialistu!
Igna
Susisiek su Laoso specialiste Igna ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kruizas Pietų Amerikoje, turas Rio de Žaneire bei Igvasu kriokliai (su lietuviškai kalbančiu vadovu)
Argentina
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.